17:37 | 11.10.19 | Նորություններ | 8160
Ավարտվեց ամենասպասված, Հայաստանը տեխնոլոգիական աշխարհի կենտրոն դարձրած՝ WCIT 2019 համաշխարհային կոնգրեսը, որն այս մի քանի օրերի ընթացքում հասցրեց իր շուրջը համախմբել համաշխարհային հզոր դեմքերի եւ մասնագետների՝ վերհանելու առկա եւ ապագա մարտահրավերները, զարգացման ուղղություններն ու միտումները։
«Ֆինթեք զարգացման հեռանկարներից մինչեւ արհեստական բանականություն ու կիբեռանվտանգություն. քննարկման թեմաները բազմազան էին։ Եռօրյա համաժողովի օրակարգը հագեցած էր ոչ միայն պանելային քննարկումներով եւ ելույթներով, այլ նաեւ այցելուներին ընձեռվել էր հնարավորություն ծանոթանալ աշխարհի տարբեր անկյուններից Հայաստան ժամանած պատվիրակությունների նորարարական լուծումներին։ էքսպո ցուցահանդեսի տարածքում էր նաեւ Ինեկոբանկը, որը հանդիսանում էր WCIT 2019 համաժողովի ինովացիոն հովանավորը»,- ասված է Ինեկոբանկի տարածած հաղորդագրությունում:
«WCIT 2019 համաժողովում հանդես գալով հովանավոր՝ ի սկզբանե կարեւորել ենք Հայաստանում ՏՏ ոլորտի աճի միտումներն ու դերը, ինչպես նաեւ հզոր մասնագիտական համայնքի կայացման հեռանկարները»,- նշել է Ինեկոբանկի Գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արեն Նալթակյանը։
Միջոցառման օրերին առաջին ամբողջական թվային բանկի տաղավարում Ինեկոբանկի թիմը միջազգային եւ տեղական հյուրերին ներկայացնում էր բանկի գերժամանակակից թվային լուծումներն ու ծառայությունները։
«Աշխարհում այսօր շատ են խոսում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացումներից, մարտահրավերներից եւ հնարավորություններից։ Տեխնոլոգիական զարգացումները, որոնք միտված են բիզնես գործընթացների արդյունավետության ու հաճախորդների սպասարկման որակի բարձրացմանը, մշտապես Ինեկոբանկի ուշադրության դիտակետում են։ Համոզված եմ, որ բանկը հետագայում էլ շարունակելու է խթանել ՏՏ ոլորտի աճն ու զարգացումը՝ իր ուրույն ներդրումն ունենալով նմանօրինակ հետաքրքիր եւ բովանդակալից միջոցառումներում»,- հավելել էլ Արեն Նալթակյանը։
Ինեկոբանկը, հանդիսանալով Հարավային Կովկասի առաջատար բանկերից մեկը, մատուցում է կոմերցիոն բանկային, ինչպես նաեւ թվային բանկային ծառայություններ անհատներին, ՓՄՁ եւ խոշոր կազմակերպություններին։ Շուրջ 23 տարի բանկը մատուցում է բարձրորակ բանկային ծառայություններ Հայաստանում՝ սպասարկելով ավելի քան 500 000 հաճախորդի, որոնցից մոտ 200 000-ին՝ թվային ուղիներով:
- Առաջին ամբողջական թվային բանկը Հայաստանում, որն անհատներին ապահովում է թվային ամբողջական լուծումներ՝ վճարումներ, վարկավորում, խնայողություններ եւ այլ հարակից ծառայություններ 24/7 հասանելիությամբ։

WCIT 2019 World IT Congress, the most awaited tech event that marked Armenia on the world tech map, is over. Within the past three days, it brought together world-leading individuals and professionals to identify current and future challenges, development means and trends.
From FinTech development prospective to AI and cybersecurity - the topics vary. The three-day conference not only hosted panel discussions and speeches but also provided the visitors with an opportunity to get acquainted with the innovative solutions and projects introduced by the delegations that arrived in Armenia from various parts of the world. Inecobank, the innovative sponsor of the WCIT 2019 conference, was also present in the expo.
“Sponsoring the WCIT 2019 conference, we first highlighted the growth trends and role of the IT sector in Armenia, as well as the prospects for the development of a strong professional community in the country,” says Aren Naltakyan, Acting CEO of Inecobank.
During the event, in the first fully digital bank booth the Inecobank's team introduced the bank's state-of-the-art digital solutions and services to the international and local guests.
"The world today speaks a lot about the challenges, development trends and opportunities of information technology. Technological developments, which are aim at increasing the efficiency of business processes and improving the quality of customer service, have always been in the focus of Inecobank's attention. I am convinced that the bank will continue to promote the growth and development of the IT sector, with its unique contribution to such interesting and significant events,” added Aren Naltakyan.
Inecobank is one of the leading banks in the South Caucasus region, focused on individual customers, small and middle market businesses and large corporations offering a full range of banking services including break through and innovative digital banking solutions. For over 23 years the bank has been providing unmatched convenience in Armenia serving more than 500 000 customers and over 200 000 online users.
- The first full-range digital bank in Armenia, which enables individual customers a 24/7 access to full digital solutions: payments, lending, savings and other related services.