14:07 | 28.10.19 | Նորություններ | 11296
Ամստերդամում կայացել է ՎԵՈՆ խմբի գլոբալ Digithon 2019-ը, որին մասնակցել են նաեւ Հայաստանում Beeline-ի աշխատակիցները։
Digithon-ի շրջանակում ՎԵՈՆ խմբի մաս կազմող բոլոր ընկերությունների ներկայացուցիչները մշակում են նորարարական եւ արդիական թվային ծառայությունների նախատիպեր: Մարաթոնին մասնակցել են խմբի 10 երկրներում անցկացված տեղական Digithon-ների հաղթող թիմերը։ Այդ թիմերի մասնակիցներից գլոբալ Digithon-ին ձեւավորվել է 10 թիմ, որոնց կազմում ընդգրկվել էին տարբեր երկրների ներկայացուցիչներ` այդ թվում Հայաստանում Beeline-ի հինգ աշխատակից։ Digithon-ի այս տարի հիմնական թեման էր՝ 5G ցանցի մարտահրավերները:
24 ժամվա ընթացքում թիմերը մշակել են իրենց գաղափարները եւ պատրաստել են նախատիպեր, որոնք ներկայացրել են մասնագիտական հանձնաժողովի եւ գործընկերների դատին։ Հաղթողների ընտրությունն անցկացվել է երկու եղանակով. թիմերի համար քվեարկել է մասնագիտական հանձնաժողովը եւ մարաթոնին առցանց հետեւող իրենց գործընկերները` ՎԵՈՆ խմբի ընկերություններից։ Արդյունքում ընտրվել է երեք լավագույն թիմ, որոնցից առաջին տեղ զբաղեցրած թիմում կա նաեւ Հայաստանում Beeline-ի ներկայացուցիչ։
«Beeline-ի համար շատ կարեւոր է մշտապես զարգացնել իր աշխատակիցների գիտելիքներն ու հմտությունները եւ բացահայտել նրանց ներուժը։ Վստահ եմ, որ տարբեր երկրներից մեր գործընկերների հետ հանդիպումը եւ արդիական ու նորարական լուծումների մշակումը մեծ խթան կլինի թե՛ մեր աշխատակիցների, թե ընկերության զարգացման համար։ 5G ցանցի ներդրումը պարզապես ժամանակի հարց է, եւ մենք այսօրվանից մտածում ենք ապագայում մեր հաճախորդների համար անհրաժեշտ՝ պարզ համարձակ եւ շահավետ լուծումների մասին»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Հաղթող ճանաչված Sonic Boom թիմը որպես մրցանակ կայցելի Սեուլ, Հարավային Կորեա: Այդ երկրում գործարկվել է աշխարհում առաջին 5G բջջային ցանցը եւ գործում են բազմաթիվ նորարար թվային ընկերություններ: Թիմը մշակել է BoomVR կոնցեպտը՝ հավելված, որը եզակի հնարավորություն է տալիս վիրտուալ իրականության միջոցով այցելել երազանքի ցանկացած համերգ կամ միջոցառում:

14:07 | 28.10.19 | Новости | 11182
В рамках Digithon представители всех компаний, являющихся частью группы ВЕОН, разрабатывают прототипы инновационных и актуальных цифровых услуг. В марафоне приняли участие команды-победители местных Digithon, проведенных в 10 странах.
Основная тема Digithon этого года – вызовы сети 5G.
В течение 24 часов команды разработали свои идеи и подготовили прототипы, которые представили на суд профессиональной комиссии и партнеров. За команды голосовали профессиональная комиссия и партнеры из группы компаний ВЕОН, следящие за марафоном в режиме онлайн.
В результате были выбраны 3 лучшие команды. В составе занявшей первое место команды есть представитель Beeline в Армении.
«Для Beeline очень важно развивать знания и навыки своих сотрудников и раскрывать их потенциал. Уверен, что встреча с нашими партнерами из разных стран и разработка актуальных и инновационных идей станет большим стимулом как для наших сотрудников, так и для развития компании. Внедрение сети 5G является вопросом времени, и мы с сегодняшнего дня думаем над простыми, смелыми и выгодными решениями, которые необходимы нашим клиентам»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Команда-победитель Sonic Boom в качества награды посетит Сеул. В этой стране запущена первая в мире мобильная сеть 5G. Команда разработала концепцию BoomVR – приложение, которое дает беспрецедентную возможность посетить любой концерт или мероприятие мечты посредством виртуальной реальности.