15:53 | 16.01.20 | Նորություններ | 14112
Հայաստանում ֆիքսված եւ շարժական կապի ծառայություններ մատուցող հայկական «Յուքոմ» ՓԲ ընկերությունը հաստատում է կապի եւ ինտերնետ ծառայություններ մատուցող համաշխարհային առաջատար VEON Ltd. ընկերության հետ (NASDAQ եւ Euronext Ամստերդամ)` վերջինիս հայաստանյան բիզնեսը (Beeline ապրանքանիշ) վաճառելու հնարավոր գործարքի վերաբերյալ ներկայումս քննարկումներ վարելու փաստը:
Այդ քննարկումները կարող են հանգեցնել կամ չհանգեցնել գործարքի կնքմանը:
«Քանի որ շարժական կապի համաշխարհային շուկան փոխակերպվում է ձայնային ծառայություններից դեպի տվյալների փոխանցման ծառայություններ առաջարկող ընկերությունների, իսկ հայկական շարժական կապի շուկան բացառություն չէ համաշխարհային միտումներից, Ucom-ը շարունակաբար վերափոխվում է թվային ընկերության՝ նպատակ ունենալով մատուցել ծառայությունների ավելի լայն շրջանակ՝ իր ցանցի ծածկույթն ու որակն առավելագույնի հասցնելու միջոցով: Ակնկալվում է, որ հնարավոր գործարքը կհանգեցնի ավելի հաճախորդամետ առաջարկների մշակմանն ու ընկերության բարելավված ենթակառուցվածքի։ Առաջարկվող գործարքից բխող սիներգիան թույլ կտա Ucom-ին ներդրումներ կատարել նոր տեխնոլոգիաների եւ ցանցի հզորացման ուղղությամբ, մշակել ավելի լավ կոնվերգենտ առաջարկներ եւ գերազանցել շուկայի ակնկալիքները՝ հաճախորդներին մատուցելով ֆիքսված եւ շարժական կապի բարձրորակ ծառայություններ»,- ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ucom-ում նշել են, որ կտեղեկացնեն հետագա զարգացումների վերաբերյալ՝ համաձայն Հայաստանում ոլորտը կարգավորող իրավական ակտերի պահանջների:

15:53 | 16.01.20 | Новости | 14099
Армянский провайдер фиксированной и мобильной связи ЗАО «Юком» подтверждает текущие обсуждения с ведущим мировым провайдером услуг связи и интернета, VEON Ltd. (NASDAQ и Euronext Amsterdam), относительно потенциальной продажи бизнеса VEON в Армении (торговая марка Beeline). Эти обсуждения могут привести, либо не привести к сделке.
Так как глобальный рынок мобильной связи эволюционирует от услуг голосовой связи к услугам передачи данных, и рынок мобильной связи Армении не является исключением, компания Ucom, непрерывно трансформируясь в цифровую компанию, стремится предоставлять более широкий спектр услуг, посредством увеличения зон покрытия и улучшения качества своей сети. Ожидается, что возможная сделка приведет к еще более клиентоориентированным предложениям и улучшенной инфраструктуре. Синергизм, возникающий в результате возможной сделки, позволит компании Ucom инвестировать в новые технологии и сети, разрабатывать более усовершенствованные конвергентные предложения и превзойти ожидания рынка посредством предоставления клиентам высококачественных услуг фиксированной и мобильной связи.
Ucom проинформирует о последующих новостях в соответствии с требованиями законодательства Республики Армения.