15:25 | 18.03.20 | Նորություններ | 88397
Հայաստանում Beeline-ը, հաշվի առնելով աշխարհում տեղի ունեցող իրադարձությունները, տեղեկացնում է, որ մարտի 17-ից 31-ը ընկած ժամանակահատվածում ռոումինգում գտնվող բոլոր բաժանորդներն անվճար կարող են զանգահարել ՀՀ Առողջապահության նախարարություն՝ +37410550601 եւ +37460838300 հեռախոսահամարներով:
«Մարտի 17-ին, 15 օր գործողության ժամկետով անվճար տրամադրվել է 500 ՄԲ, մեր բոլոր բաժանորդներին, ովքեր գտնվում են Եվրոպայում,  Վրաստանում, Ռուսաստանում, Ուկրաինայում, Չինաստանում, ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Եգիպտոսում, Իսրայելում եւ մի շարք այլ երկրներում»,- հայտարարել են ընկերությունում:
Մինչեւ մարտի 31-ը ներառյալ՝ Եվրոպայի բոլոր երկրներում, Չինաստանում, ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Եգիպտոսում, Իսրայելում եւ մի շարք այլ երկրներում կգործեն իջեցված սակագներ, մասնավորապես՝
- 5 անգամ կնվազի ինտերնետի սակագինը եւ կկազմի 10 դրամ:
- 3 անգամ կնվազի դեպի Հայաստան ելքային զանգի մեկ րոպեի սակագինը եւ կկազմի 50 դրամ:
«Beeline-ը մշտապես հոգ է տանում իր բոլոր բաժանորդներին անխափան ու մատչելի կապ տրամադրելու համար, իսկ այս բարդ իրավիճակում երկրից դուրս գտնվող մեր հայրենակիցները կկարողանան օգտվել ինտերնետից եւ ելքային զանգեր կատարել դեպի ՀՀ իջեցված գներով՝ մտերիմների հետ շփումը էլ ավելի հարմարավետ դարձնելով»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Իջեցված սակագները կգործեն նաեւ Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող մեր հայրենակիցների համար։ Դեպի Հայաստան զանգի մեկ րոպեն կարժենա 50 դրամ, նախկին՝ 250 դրամի փոխարեն, իսկ ՄԲ-ի արժեքը 250 դրամից կիջեցվի 10 դրամի։

15:25 | 18.03.20 | News | 88421
Given the coronavirus pandemic, Beeline Armenia has decided to make calls to the Armenian Health Ministry numbers +37410550601 and +37460838300 free for all subscribers in roaming from March 17th to 31st.
“We provided 500MB internet for 15 days for free starting from March 17 to all our subscribers in Europe, Georgia, Russia, Ukraine, China, USA, Canada, Egypt, Israel and a number of other countries,” the company said.
Up to March 31 inclusive, tariffs will be lowered for roaming services in all European countries as well as China, USA, Canada, Egypt, Israel and a number of other countries, in particular:
Internet tariff will decrease by 5 times and make AMD 10;
Tariff for calls to Armenia will decrease by 3 times and make AMD 50.
“Beeline cares about providing affordable, continuous communications to all subscribers, and in this difficult situation, our compatriots abroad will be able to make calls and use internet for lower tariffs. That way, we make connection with loved ones more convenient,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Roaming tariffs will be lowered for Beeline subscribers in UAE as well. The calls to Armenia will call AMD 50 per minute instead of AMD 250, and 1MB will cost AMD 10 instead of AMD 250.