15:25 | 18.03.20 | Նորություններ | 88397
Հայաստանում Beeline-ը, հաշվի առնելով աշխարհում տեղի ունեցող իրադարձությունները, տեղեկացնում է, որ մարտի 17-ից 31-ը ընկած ժամանակահատվածում ռոումինգում գտնվող բոլոր բաժանորդներն անվճար կարող են զանգահարել ՀՀ Առողջապահության նախարարություն՝ +37410550601 եւ +37460838300 հեռախոսահամարներով:
«Մարտի 17-ին, 15 օր գործողության ժամկետով անվճար տրամադրվել է 500 ՄԲ, մեր բոլոր բաժանորդներին, ովքեր գտնվում են Եվրոպայում,  Վրաստանում, Ռուսաստանում, Ուկրաինայում, Չինաստանում, ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Եգիպտոսում, Իսրայելում եւ մի շարք այլ երկրներում»,- հայտարարել են ընկերությունում:
Մինչեւ մարտի 31-ը ներառյալ՝ Եվրոպայի բոլոր երկրներում, Չինաստանում, ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Եգիպտոսում, Իսրայելում եւ մի շարք այլ երկրներում կգործեն իջեցված սակագներ, մասնավորապես՝
- 5 անգամ կնվազի ինտերնետի սակագինը եւ կկազմի 10 դրամ:
- 3 անգամ կնվազի դեպի Հայաստան ելքային զանգի մեկ րոպեի սակագինը եւ կկազմի 50 դրամ:
«Beeline-ը մշտապես հոգ է տանում իր բոլոր բաժանորդներին անխափան ու մատչելի կապ տրամադրելու համար, իսկ այս բարդ իրավիճակում երկրից դուրս գտնվող մեր հայրենակիցները կկարողանան օգտվել ինտերնետից եւ ելքային զանգեր կատարել դեպի ՀՀ իջեցված գներով՝ մտերիմների հետ շփումը էլ ավելի հարմարավետ դարձնելով»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Իջեցված սակագները կգործեն նաեւ Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող մեր հայրենակիցների համար։ Դեպի Հայաստան զանգի մեկ րոպեն կարժենա 50 դրամ, նախկին՝ 250 դրամի փոխարեն, իսկ ՄԲ-ի արժեքը 250 դրամից կիջեցվի 10 դրամի։

Beeline в Армении сообщил, что, учитывая ситуацию в мире, 17-31 марта все находящиеся в роуминге абоненты компании могут бесплатно позвонить в министерство здравоохранения Армении по номерам +37410550601 и +37460838300.
«С 17 марта на 15-дневный срок все наши абоненты, находящиеся в Европе, Грузии, России, Украине, Китае, США, Канаде, Египте, Израиле, Украине, Китае, США, Канаде, Египте, Израиле и в других странах, бесплатно получат 500 МБ интернета»,- отметили в компании.
До 31 марта включительно, во всех странах Европы, а также в Китае, США, Канаде, Египте, Израиле и в ряде других стран будут действовать низкие тарифы, в частности:
интернет-тариф будет снижен в 5 раз и составит 10 др/МБ,
в 3 раза снизится тариф на исходящие звонки в Армению и составит 50 драмов за минуту.
«Beeline всегда заботится о всех своих абонентах с целью предоставления бесперебойной, выгодной связи. В этой сложной ситуации наши находящиеся за границей соотечественники смогут воспользоваться интернетом и звонить в Армению по низким тарифам, что сделает более удобным общение с близкими»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Низкие тарифы будут действовать также для наших соотечественников в Объединенных Арабских Эмиратах. Звонок в Армению будет стоить 50 драмов за минуту, по сравнению с прежними 250 драмами, а цена на МБ интернета с 250 драмов будет понижена до 10.