18:18 | 30.03.20 | Նորություններ | 252638
Արդեն մեկ շաբաթից ավել է, որ մեկնարկել է Ucom ընկերության եւ ԿԳՄՍ նախարարության համագործակցությամբ հեռավար դասերը։ Հեռավար ուսուցումը արդեն հասանելի է Հայաստանի ողջ տարածքում Ucom-ի uMediaroom բջջային հավելվածի միջոցով։
Այսօրվանից բջջային հավելվածի հեռուստաալիքների ցանկում ավելացել են 12 հեռուստաալիքներ՝ յուրաքանչյուր դասարանի համար առանձին ալիք, որոնցով հեռարձակվում են ԿԳՄՍ նախարարության կողմից պատրաստվող հեռավար դասընթացները։ Առարկայի անվանումը, ինչպես նաեւ դասարանը նշված է տեսանյութի վերնագրում: Դասերը հեռարձակվում են live ռեժիմով, օգտվողները կարող են մինչեւ 3 օր ժամանակահատվածով օգտագործել Catch Up հնարավորությունը եւ դիտել հաղորդումները օրվա հարմար ժամին։
Նշենք, որ Ucom շարժական հեռախոսակապի բոլոր բաժանորդները uMediaroom հավելվածի միջոցով տեսանյութեր դիտելիս չեն վճարում ծախսված ինտերնետ ծավալի համար, այսինքն կարող են դիտել հաղորդումները ցանկացած վայրում:
Ucom Universal եւ uMix փաթեթների բաժանորդները կարող են դիտել uMediaroom-ը առանց ամսավճարի, մյուս բոլոր՝ այդ թվում այլ օպերատորների բաժանորդները կարող են ներբեռնել uMediaroom հավելվածը Google Play-ից եւ App Store-ից եւ մեկ ամիս դիտել ալիքները անվճար։
Նույն տեսանյութերը տեղադրվում են Ucom-ի uTV-ի տեսավարձույթի (VoD) «Հեռավար ուսուցում» բաժնում՝ դասակարգված ըստ դասարանի, ամսաթվի եւ առարկայի:
«Ucom ընկերությունը իր գործունեության ամբողջ ընթացքում միշտ կարեւորել է որակյալ կրթության հասանելիության ապահովումը ՀՀ բոլոր մարզերում, որը հավասար զարգացման հնարավորություն է տալիս աճող սերնդին։ Այդ է պատճառը, որ արտակարգ դրության իրավիճակում մեր մասնագետները անընդհատ փորձում են հեռավար կրթության առավել ընդգրկուն լուծումներ առաջարկել մեր երկրի բոլոր քաղաքացիների համար,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

18:18 | 30.03.20 | News | 252676
For over a week Ucom and the Ministry of Education, Science, Culture and Sport are cooperating in distance learning. Corresponding materials are already available via Ucom’s uMediaroom mobile app nationwide in Armenia.
The company has added 12 more channels to the list of channels provided via the app – a channel per grade – which broadcast the video lessons made by the ministry.
Ucom mobile subscribers are not charged for watching the videolessons on uMediaroom, and they can do it anywhere.
Subscribers of Universal and uMix packages can use uMediaroom without mothly fee and other subscribers (including those of other operators) can downoload the app from Google Play and App Store and watch the channels for free for a month.
The same channels are available in the video rental (VoD) section, “Distance learning” subsection of uTV, organized by grade, date and subject.
“Ucom has always valued access to quality education in all Armenian marzes, which creates equal development opportunities for the younger generations. That is why our experts try to suggest inclusive solutions for distance learning for all Armenian citizens during the state of emergency,” said Ucom co-founder, Director General Hayk Yesayan.