23:07 | 10.04.20 | Նորություններ | 14774
Ucom ընկերության շուրջ իրադարձությունների հետ կապված ընկերության հիմնադիրներ Հայկ եւ Ալեքսանդր Եսայան եղբայրները տարածել են հայտարարություն:
Հայկ Եսայանը հաստատում է երեկ շրջանառված լուրը, որով նա դիմում էր ներկայացրել իր աշխատանքային պարտականությունների դադարեցման մասին, որից հետո հարյուրավոր աշխատակիցներ սկսել էին աշխատանքից ազատման դիմումներ գրել:
Այժմ 576 հոգի փաստացի դիմում է գրել, այդ թվում գրեթե ողջ ղեկավար անձնակազմը, ղեկավարների միջին օղակը եւ ողջ տեխնիկական թիմը: Չնայած դրան, արդեն փաստացի աշխատանքից ազատման դիմում ներկայացրած աշխատակիցները շարունակում են անխափան պահել ծառայությունների հասանելիությունը` հատկապես հաշվի առնելով արտակարգ դրությունը երկրում եւ կապի կարեւորությունը մեր օրերում: Ստեղծված իրավիճակը ծագել է բաժնետերերի միջեւ հակասությունների պատճառով:
Եղբայրները, որոնք ընկերության հիմնադիրներն են եւ ընկերության 5,94% բաժնետերերը, առաջարկ են արել մյուս սեփականատերերին ձեռք բերելու մնացած բաժնետոմսերը: 94,06% բաժնետոմսերի համար առաջարկ է արվել վճարել 22 մլրդ 100 մլն դրամ գումար:
Հայկ Եսայանը հայտնել է, որ նպատակ ունեն հնարավորություն տալ ընկերության աշխատակիցներին արտոնյալ պայմաններով ձեռք բերել հետ գնված բաժնետոմսերի 20%-ը եւ դառնալ կազմակերպության համասեփականատերեր:

23:07 | 10.04.20 | News | 14781
Founders of Ucom, brothers Hayk and Alexander Yesayan has issued a statement regarding the recent developments in the company.
Hayk Yesayan has confirmed the reports that he submitted a resignation letter, after which hundreds of Ucom employees submitted theirs.
As of the moment, 576 employees submitted letters of resignation, including the entire senior management, middle-level managers, and the entire technical staff. However, even the employees who have quit continue working to secure continuous communications, especially given the state of emergency in Armenia and the importance of communications in this situation. The current state of affairs in the company is the result of disagreements between shareholders.
The Yesayan brothers, who founded the company and hold 5.94% of the shares, suggested the other owners to purchase their shares, offering AMD 22,100bn for 94.06% of the shares.
Hayk Yesayan has said in the statement that he and Alexander Yesayan intend to make it possible for Ucom employees to buy 20% of the shares on beneficial conditions and thus become shareholders.