14:06 | 14.04.20 | Նորություններ | 24278
Եսայան եղբայրները, որոնք Ucom ընկերության 5,94% բաժնետերերն են, ապրիլի 10-ին առաջարկել էին մյուս սեփականատերերին ձեռք բերելու մնացած բաժնետոմսերը: 94,06% բաժնետոմսերի համար առաջարկ էր արվել վճարել 22 մլրդ 100 մլն դրամ գումար:
Հայկ Եսայանն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ, որը ներկայացնում ենք ստորեւ.
«Բանակցությունները սկսելուց ոչ մեկը չէր կարող պատկերացնել, որ այսքան աշխատակիցներ կորոշեն աշխատանքից ազատման դիմումներ ներկայացնել` հետեւելով իմ օրինակին, հայտարարելով, որ պատրաստ չեն աշխատել այլ տնօրենի հետ: Ուստի ես իմ սեփական պատասխանատվությունն եմ զգում աշխատակիցների առջեւ: Այս պատասխանատվությունից ելնելով եւ կազմակերպության շարունակականությունը ապահովելու նպատակով որոշում ենք կայացրել վճարել հնարավոր առավելագույն գինը, հաշվի առնելով կազմակերպությունում տարիներ շարունակ ներդրված բոլոր գումարները: Առաջարկի գումարը կազմում է
34 057 000 000 ՀՀ դրամ:
Առաջարկությունը արդեն բանավոր ներկայացված է, սպասում ենք պատասխանի:
Այո, մենք պատասխանատվություն ենք զգում մեր ստեղծած հարազատ կազմակերպության շարունակական աշխատանքը ապահովելու համար` չվտանգելու Արտակարգ դրությունում հայտնված հայաստանցիների հեռավար կրթվելու, տանից առցանց աշխատելու, իրար հետ վիրտուալ կերպով լինելու ապահովումը: Այս պահի դրությամբ արդեն 843 աշխատակից ներկայացրել են աշխատանքից ազատման դիմումներ եւ ցանկանում են անհապաղ դադարեցնել իրենց պարտականությունների կատարումը եւ իմ ամենօրյա խնդրանքով է, որ աշխատակիցները չեն լքում աշխատանքը եւ շարունակում են սպասարկել այս օրերին կենսական նշանակություն ունեցող ցանցը, որով, ինչպես նշեցի, ապահովվում է գործարար եւ կրթական ամբողջ համակարգի կենսագործունեությունը»,- ասել է Հայկ Եսայանը:

The Yesayan brothers, who hold 5.94% of shares in Ucom, offered to purchase the remaining shares from other shareholders (94.06%) for AMD 22,100bn.
Hayk Yesayan has issued a statement today, which you can read below:
“In the beginning of the negotiations, no one could imagine so many employees would submit resignation letters like we did, stating they did not want to work for a different Director General. Therefore, I feel personal responsibility to them. For that reason and for securing continuous work of the company, I have decided to pay the highest price possible, taking into account all investments in the company, made over the years. The current offer stands at AMD 34,057,000,000.
We have submitted the offer verbally, now we are waiting for the response.
We feel responsible for securing continuous work of the company we created, for not jeopardizing the access to distance learning, remote working and virtual communication for the citizens amid the state of emergency. As of the moment, 843 employees have submitted resignation letters. They want to leave immediately. I ask them to stay at work and support the network that is vital in these circumstances, because it maintains the entire educational and business complex.”