14:06 | 14.04.20 | Նորություններ | 24278
Եսայան եղբայրները, որոնք Ucom ընկերության 5,94% բաժնետերերն են, ապրիլի 10-ին առաջարկել էին մյուս սեփականատերերին ձեռք բերելու մնացած բաժնետոմսերը: 94,06% բաժնետոմսերի համար առաջարկ էր արվել վճարել 22 մլրդ 100 մլն դրամ գումար:
Հայկ Եսայանն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ, որը ներկայացնում ենք ստորեւ.
«Բանակցությունները սկսելուց ոչ մեկը չէր կարող պատկերացնել, որ այսքան աշխատակիցներ կորոշեն աշխատանքից ազատման դիմումներ ներկայացնել` հետեւելով իմ օրինակին, հայտարարելով, որ պատրաստ չեն աշխատել այլ տնօրենի հետ: Ուստի ես իմ սեփական պատասխանատվությունն եմ զգում աշխատակիցների առջեւ: Այս պատասխանատվությունից ելնելով եւ կազմակերպության շարունակականությունը ապահովելու նպատակով որոշում ենք կայացրել վճարել հնարավոր առավելագույն գինը, հաշվի առնելով կազմակերպությունում տարիներ շարունակ ներդրված բոլոր գումարները: Առաջարկի գումարը կազմում է
34 057 000 000 ՀՀ դրամ:
Առաջարկությունը արդեն բանավոր ներկայացված է, սպասում ենք պատասխանի:
Այո, մենք պատասխանատվություն ենք զգում մեր ստեղծած հարազատ կազմակերպության շարունակական աշխատանքը ապահովելու համար` չվտանգելու Արտակարգ դրությունում հայտնված հայաստանցիների հեռավար կրթվելու, տանից առցանց աշխատելու, իրար հետ վիրտուալ կերպով լինելու ապահովումը: Այս պահի դրությամբ արդեն 843 աշխատակից ներկայացրել են աշխատանքից ազատման դիմումներ եւ ցանկանում են անհապաղ դադարեցնել իրենց պարտականությունների կատարումը եւ իմ ամենօրյա խնդրանքով է, որ աշխատակիցները չեն լքում աշխատանքը եւ շարունակում են սպասարկել այս օրերին կենսական նշանակություն ունեցող ցանցը, որով, ինչպես նշեցի, ապահովվում է գործարար եւ կրթական ամբողջ համակարգի կենսագործունեությունը»,- ասել է Հայկ Եսայանը:

14:06 | 14.04.20 | Новости | 24240
Братья Есаян, которые являются владельцами 5,94% акций компании Ucom, предложили 10 апреля другим собственникам компании приобрести остальные акции. За 94,06% акций было предложено 22 млрд 100 млн драмов.
Айк Есаян выступил сегодня с новым заявлением:
«Когда начинались переговоры, никто не мог представить, что столько сотрудников примут решение подать заявление об уходе, последовав моему примеру и заявив, что не готовы работать с другим директором. Поэтому я чувствую свою личную ответственность перед сотрудниками. Исходя из этой ответственности, с целью обеспечения непрерывности работы организации мы решили выплатить возможную максимальную цену, учитывая инвестированные на протяжении многих лет суммы. Предложенная цена - 34 057 000 000 драмов.
Предложение уже представлено в устной форме, сейчас ждем ответа.
Да, мы чувствуем ответственность за обеспечение непрерывности работы основанной нами родной компании. Мы не хотим подвергать опасности наших соотечественников, оказавшихся в условиях чрезвычайного положения, чтобы они не переставали получать дистанционное образование, работать из дома, поддерживать виртуальное общение. На данный момент, уже 843 сотрудника компании подали заявление об уходе с работы и выразили желание немедленно прекратить исполнение своих обязанностей. И только по моей ежедневной просьбе сотрудники не покидают работу и продолжают обеспечивать услуги связи, имеющие большое значение в эти дни, и которые, как я уже отметил, гарантируют жизнедеятельность всей образовательной и бизнес системы»,- подчеркнул Айк Есаян.