16:34 | 20.04.20 | Նորություններ | 17806
Itel.am-ն այսօր ստացել է «Հայկ Եսայանի հայտարարությունը ստեղծված իրավիճակի շուրջ» վերնագրված տեսանյութը, որում նա դիմում է Ucom ընկերության աշխատակիցներին:
Տեսանյութում Հայկ Եսայանն ասել է, որ բաժնետերերը իրեն պաշտոնապես չեն տեղեկացրել այն մասին, որ ընկերության նոր տնօրեն են նշանակել:
Հայկ Եսայանը նաեւ ասել է, որ մեծամասնական բաժնետերերի կողմից տնօրեն նշանակված Արա Խաչատրյանը չի հանդիպել Ucom-ի աշխատակիցներին:
«Ես պաշտոնապես ասում եմ, որ դադարեցնում եմ Ucom-ով զբաղվել: Իմ քայլերը շատ գիտակցված են, ես գիտեմ դրանց հաջորդականությունը: Վստահ եմ, որ մեր թիմը մի հատ էլ Ucom կստեղծի՝ էլ ավելի լավը ու էլ ավելի մեծը: Անունը չի լինի Ucom, կլինի Unet, ոնց որ ժամանակին պլանավորել էինք: Բայց էական դա չէ, Էականն այն է, որ մենք խաբված ենք, որ մեջ մեջքի հետեւում քայլեր են իրականացվել, որոնց պատճառով էլ ընկերությունն այսօր կանգնած է այս խնդրի առջեւ», - ասել է Հայկ Եսայանը:
Նա նաեւ ասել է, որ Ալեքսանդր Եսայանը ետ կվերցնի իր դիմումը Արդարադատության նախարարությունից եւ դրանով կվերանա Արա Խաչատրյանին պաշտոնապես որպես տնօրեն գրանցելու խոչընդոտը:

16:34 | 20.04.20 | Новости | 17795
Itel.am получил сегодня видеоматериал под названием «Заявление Айка Есаяна вокруг сложившейся ситуации», в котором он обращается к сотрудникам компании Ucom.
В видеообращении Айк Есаян заявил, что акционеры официально не сообщали ему о назначении нового директора компании.
Айк Есаян отметил также, что назначенный мажоритарными акционерами директором Ара Хачатрян не встречался с сотрудниками Ucom.
«Я официально заявляю, что прекращаю заниматься делами Ucom. Мои шаги очень осознанны, я знаю их последовательность. Уверен, что наша команда создаст другой Ucom – еще лучше и еще больше. Название будет не Ucom, а Unet – как мы раньше планировали. Но здесь важно не это, а то, что мы обмануты, что за нашими спинами предпринимались шаги, из-за которых компания теперь стоит перед этой проблемой»,- сказал Айк Есаян.
Он также добавил, что Александр Есаян отзовет свое заявление из министерства юстиции и, таким образом, будет устранено препятствие для официальной регистрации Ара Хачатряна директором компании.