11:30 | 21.05.20 | Նորություններ | 136918
Dowork.ai հայկական ստարտափը, որը նախատեսված է ծրագրային ապահովման մշակման ժամանակը եւ արժեքը (software time and cost estimation) հաշվարկելու համար, այսօր գործարկվել է տեխնոլոգիական նոր արտադրանքներ ներկայացնող Product Hunt հարթակում։
Համակարգն օգնում է ծրագրային ապահովմամբ զբաղվող կազմակերպություններին՝ բարելավել հաշվարկի գործընթացն ու հաջողությամբ իրականացնել նախագծերը։
Dowork.ai-ի հիմնադիր Մուշեղ Գեւորգյանը նշել է, որ ըստ Gartner հետազոտական ընկերության՝ նախագծերի 30%-ը ձախողվում է, եւ դրա հիմնական պատճառներից մեկը սկզբնական սխալ հաշվարկն է։
«Վերջին 15 տարիներին աշխատելով ծրագրային ապահովումների մշակման ոլորտում՝ միշտ առնչվել եմ այս խնդրին։ Չգտնելով լուծում՝ որոշեցի ինքս ստեղծել հարթակ ու լուծել խնդիրը»,- նշել է Մուշեղ Գեւորգյանը։

Armenian startup Dowork.ai, which calculates the software time and cost estimation, has been launched today on the tech platform Product Hunt.
The startup helps software companies to improve cost estimation and implement projects successfully.
Dowork.ai founder Mushegh Gevorgyan has told Itel.am that according to research and advisory company Gartner, 30% of projects fail, and one of the main reasons is the wrong initial calculation.
“Having worked in software development in the list 15 years, we came across this issue constantly. We encountered no solution, so we decided to create a platform that would become the solution,” said Mushegh Gevorgyan.