14:01 | 09.06.20 | Նորություններ | 18675
«Թիմ» ՍՊԸ-ն այսօր հայտարարել է, որ հունիսի 8-ին Veon Armenia ընկերությունը դիմել է ՀԾԿՀ եւ ՏՄՊՊՀ՝ իր բաժնեմասերի 100%-ը ԹԻՄ ՍՊ ընկերությանը օտարելու մասին համաձայնություն եւ թույլտվություն ստանալու համար:
Ընկերությունում նշել են, որ «Թիմ»-ը դիմել է ՏՄՊՊՀ՝ գործարքի թույլտվություն ստանալու համար:
«ԹԻՄ-ը նոր ուղի է հարթում հեռահաղորդակցության եւ թվային ծառայությունների հայաստանյան շուկայում, իսկ այս ձեռքբերումով մենք ավելի կհզորացնենք թե՛ արհեստավարժ մասնագետների մեր թիմը, թե՛ ցանցային ենթակառուցվածքները»,- նշել է «ԹԻՄ»-ի տնօրեն Հայկ Եսայանը` հաստատելով լուրը:
Նա նշել է, որ «Team․Telecom Armenia»-ն արդեն սկսել է նոր սերնդի ցանցի նախագծման եւ կառուցման աշխատանքները, իսկ այս ձեռքբերումը, Հայկ Եսայանի խոսքով, ավելի կարագացնի նորագույն լուծումների ներդրումն ու ժամանակակից ծառայությունների տրամադրումը հայաստանյան սպառողին»:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 8-ին VEON ընկերությունը, որին պատկանում է Beeline Armenia ապրանքանիշի ներքո գործող «Վեոն Արմենիա»-ն, հաստատեց քննարկումները «Թիմ» ՍՊԸ-ի հետ՝ «պոտենցիալ գործարքի մասին»:

Team LLC has announced today that on June VEON Armenia applied to the Public Services Regulatory Committee (PSRC) and State Commission for Protection of Economic Competition (SCPEC) for the permit to sell 100% of its shares to Team.
Team has added it has applied to SCPEC for the permit for this deal.
“Team is paving a new way in Armenia’s telecom and digital services market and this purchase will help us further enhance our professional team and develop the infrastructure,” said Team CEO Hayk Yesayan after confirming the reports about the possible deal.
He has noted that “Team. Telecom Armenia” has already begun designing and building a network of new generation. According to Hayk Yesayan, the purchase of VEON Armenia will further accelerate introduction of brand-new solutions and modern services for the Armenian consumers.