14:01 | 09.06.20 | Նորություններ | 18675
«Թիմ» ՍՊԸ-ն այսօր հայտարարել է, որ հունիսի 8-ին Veon Armenia ընկերությունը դիմել է ՀԾԿՀ եւ ՏՄՊՊՀ՝ իր բաժնեմասերի 100%-ը ԹԻՄ ՍՊ ընկերությանը օտարելու մասին համաձայնություն եւ թույլտվություն ստանալու համար:
Ընկերությունում նշել են, որ «Թիմ»-ը դիմել է ՏՄՊՊՀ՝ գործարքի թույլտվություն ստանալու համար:
«ԹԻՄ-ը նոր ուղի է հարթում հեռահաղորդակցության եւ թվային ծառայությունների հայաստանյան շուկայում, իսկ այս ձեռքբերումով մենք ավելի կհզորացնենք թե՛ արհեստավարժ մասնագետների մեր թիմը, թե՛ ցանցային ենթակառուցվածքները»,- նշել է «ԹԻՄ»-ի տնօրեն Հայկ Եսայանը` հաստատելով լուրը:
Նա նշել է, որ «Team․Telecom Armenia»-ն արդեն սկսել է նոր սերնդի ցանցի նախագծման եւ կառուցման աշխատանքները, իսկ այս ձեռքբերումը, Հայկ Եսայանի խոսքով, ավելի կարագացնի նորագույն լուծումների ներդրումն ու ժամանակակից ծառայությունների տրամադրումը հայաստանյան սպառողին»:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 8-ին VEON ընկերությունը, որին պատկանում է Beeline Armenia ապրանքանիշի ներքո գործող «Վեոն Արմենիա»-ն, հաստատեց քննարկումները «Թիմ» ՍՊԸ-ի հետ՝ «պոտենցիալ գործարքի մասին»:

14:01 | 09.06.20 | Новости | 18660
ООО «ТИМ» объявил, что 8 июня компания Veon Armenia обратилась в Комиссию по регулированию общественных услуг (КРОУ) и Госкомиссию по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении, чтобы получить согласие и разрешение на отчуждение 100% своих акций компании Team.
В компании отметили, что Team обратился в ГКЗЭК, чтобы получить разрешение на сделку.
«Team прокладывает себе новый путь на армянском рынке телекоммуникаций и цифровых услуг, а с этим достижением мы сделаем мощнее нашу команду и сетевые инфраструктуры»,- отметил гендиректор ТИМ Айк Есаян, подтвердив новость.
Он подчеркнул, что компания Team Telecom Armenia уже приступила к проектированию и строительству сети нового поколения, а это достижение, по словам Айка Есаяна, «ускорит процесс внедрения новейших решений и предоставления современных услуг армянским потребителям».