16:17 | 21.07.20 | Նորություններ | 18866
«Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ը գործակցում է Ucom-ի հետ՝ Հայաստանի հարյուրավոր աշակերտներին ինտերնետ հասանելիությամբ ապահովելու նպատակով։
Ucom ընկերությունը՝ «Վերջ թվային մեկուսացմանը» արշավի շրջանակներում, 24 գյուղական համայնքների տեխնիկական սարքերի համար նվիրաբերել է 370 քարտ՝ շարժական կապի ծառայություններով։ Նախաձեռնությունը միտված է Հայաստանի եւ Արցախի բոլոր երեխաներին ապահովել անհրաժեշտ թվային միջոցներով եւ ինտերնետ հասանելիությամբ, որպեսզի նրանք կարողանան շարունակել առցանց կրթությունը։
Այս ամռանը «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի  կողմից կազմակերպված Աշակերտական առաջնորդության առցանց ճամբարին մասնակցող աշակերտներն օգտագործում են թվային միջոցներ, որոնք ապահովված են Ucom-ի կապով։ Երեք շաբաթ տեւողությամբ ճամբարն աշակերտներին կտրամադրի անհրաժեշտ գիտելիք,  հմտություններ եւ գաղափարներ՝ նորարարական ծրագրեր նախաձեռնելու համար։ Դրանք կխթանեն համայնքային ներուժը, քաղաքացիական պատասխանատվությունը եւ իրենց համայնքների հետ աշխարհի կապը։
«Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի հարյուրավոր աշակերտներ ամառն անցկացնում են քաղաքացիական ներգրավվածության եւ իրենց համայնքներում փոփոխությունների մեկնարկման համար անհրաժեշտ հիմունքները սովորելով, - նշել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամի գործառնությունների գծով տնօրեն Ռուիզ Կլարկը, - «Մենք շնորհակալ ենք Ucom ընկերությանը, որը կարեւորում է, որ ինտերնետ կապը չպետք է լինի ուսման շարունակելիության եւ Աշակերտական առաջնորդության առցանց ճամբարի մեկնարկման խոչընդոտ»։
«Ucom ընկերությունը ոգեւորությամբ է շարունակում իր երկարամյա գործակցությունը «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի հետ։ Այս ամռանը եւ հետագայում եւս ջանքեր կգործադրենք, որպեսզի Հայաստանի եւ Արցախի բոլոր երեխաներն ունենան կրթվելու հավասար հնարավորություններ։ Միավորելով մեր ջանքերը՝ մենք հավատում ենք, որ կարող ենք մեր աշակերտների շրջանում եւ համայնքներում նշանակալի արդյունքներ գրանցել»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը:

16:17 | 21.07.20 | Новости | 18856
Teach For Armenia (TFA) сотрудничает с Ucom с целью обеспечения доступа к интернету для сотен учеников по всей Армении.
Компания Ucom, оператор самой быстрой сети в Армении, а также провайдер услуг как фиксированной, так и мобильной связи, предоставила 370 SIM-карт с доступом в интернет, чтобы воспользоваться планшетами в 24 сельских общинах в рамках кампании Digital Divide – инициативы, направленной на то, чтобы обеспечить связь между всеми учениками Армении и Арцаха посредством устройств и доступа к интернету в процессе онлайн-обучения.
Этим летом, ученики Teach For Armenia воспользуются своими планшетами с интернетом от Ucom для участия в Виртуальном лагере для учеников-лидеров. Трехнедельный лагерь подготовит учеников к решению проблем, вооружив их знаниями, навыками и своеобразной техникой мышления с целью создания предложений по инновационным проектам, которые будут способствовать развитию местной изобретательной мысли, гражданской ответственности и связи местных общин с остальным миром.
«Сотни учеников Teach For Armenia проводят лето, изучая основы гражданской ответственности и приобретая навыки для осуществления перемен в своих сообществах», - отметил Руиз Кларк, исполнительный директор Teach for Armenia. «Мы благодарны компании Ucom за осознание того, что доступ к интернету не может быть препятствием для продолжения обучения и запуска Виртуального лагеря для учеников-лидеров».
«Ucom рада продолжить свое давнее партнерство с Teach For Armenia. Как этим летом, так и в будущем мы приложим усилия, чтобы все дети в Армении и Арцахе имели равные возможности для образования. Объединяя наши усилия, мы верим, что сможем добиться значительных результатов среди учеников и в общинах», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.