11:29 | 27.07.20 | Նորություններ | 16507
Ի պատասխան Վիվա-ՄՏՍ-ի կոդով երկու հեռախոսահամարների վերաբերյալ հարցումների ու հրապարակումների՝ ընկերությունը տեղեկացրել է, որ վերը նշված համարները տրամադրվել են իրավաբանական անձի` մասնագիտական սոցիոլոգիական հարցումներ իրականացնելու նպատակով:
Վիվա-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ իր սերվերային ու ցանցային համակարգերը լիարժեք պաշտպանված են հաքերային հարձակումներից՝ տեղեկատվական անվտանգության կառավարման ISO/IEC 27001/2013 միջազգային ստանդարտի պահանջներին համապատասխան:
«Ինչպես արդեն վերը նշվել է, տվյալ համարներն օգտագործվել են հարցումներ իրականացնելու նպատակով, իսկ սերվերային ու ցանցային համակարգերը չեն ենթարկվել հաքերային որեւիցե հարձակման, չեն վնասվել ու շարունակում են անխափանգործել»:

11:29 | 27.07.20 | News | 16593
In response to inquiries and publications about two Viva-MTS phone numbers, the operator has announced that they were provided to a legal entity for conducting sociological surveys.
Viva-MTS has stated that its servers and networks are fully protected from hacker attacks in accordance with the requirements of the international information security management standard ISO/IEC 27001/2013.
“As mentioned above, these numbers have been used for surveys and our servers and networks have not been subject to any hacks. They work at full capacity and provide continuous communications,” said the company.