11:14 | 06.08.20 | Նորություններ | 18454
«Ռոստելեկոմ» ընկերությունը «Գավառի Պոլիկլինիկա» ՊՓԲԸ-ին օգոստոսի 5-ին տրամադրել է 1,5 մլն դրամ ֆինանսական աջակցություն՝ պոլիկլինիկայի բուժանձնակազմին որպես պարգեւավճար փոխանցելու նպատակով։
Պոլիկլինիկայի տնօրեն Պարույր Կուռոյանը ներկայացրել է համավարակի պայմաններում պոլիկլինիկայի աշխատանքը:
«Այս տարին վստահորեն բուժաշխատողինն է։ Մեր ընկերությունը բարձր է գնահատում մեր բոլոր բուժաշխատողների բարդ եւ պատասխանատու աշխատանքը հատկապես համավարակի պայմաններում, եւ մեր կողմից տրամադրվող աջակցության միջոցով փորձում ենք որոշ չափով մեր երախտիքը հայտնել այն դժվարին աշխատանքի դիմաց, որը նրանք կատարում են այսօր։ Հույս ենք հայտնում, որ բոլոր ջանքերը արդյունք կտան, եւ շատ շուտով կհաղթահարենք համավարակը։ Շնորհակալ ենք եւ առողջություն ենք մաղթում բոլորին»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը, Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը եւ Գավառի պոլիկլինիկայի բուժանձնակազմը։
«Մեր բուժաշխատողները այսօր վտանգավոր ճակատում են եւ մարտնչում են չերեւացող վարակի դեմ։ Շնորհակալ եմ «Ռոստելեկոմ» Հայաստան ընկերությանը՝ ի դեմս գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանի՝ համավարակի այս ծանր շրջանում Գավառի պոլիկլինիկայի աշխատակիցների կողքին լինելու եւ խրախուսելու համար»,- նշել է նախաձեռնության հեղինակ, ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։
COVID-19-ի տարածման առաջին իսկ ամիսներից «Ռոստեկեկոմ»-ը մի շարք քայլեր է ձեռնարկել՝համավարակի կանխարգելմանն ու հաղթահարմանն ուղղված միջոցառումներին աջակցելու նպատակով, ինչպես նաեւ համագործակցել բուժհաստատությունների եւ կարատինային վայրերի հետ՝ տրամադրելով անվճար ինտերնետ հասանելիություն եւ բարձրացնելով ինտերնետի թողունակությունը այդ վայրերում։

11:14 | 06.08.20 | News | 18511
On August 5, Rostelecom provided AMD 1.5 million drams in financial assistance to Gavar Polyclinic. The funds are to be transferred to the medical staff of the polyclinic as bonuses.
Director of the polyclinic Paruyr Kuroyan has presented how it operates amid the epidemic.
“This is definitely the year of medical workers. Our company appreciates the hard and responsible work of all our medical workers, especially in the conditions of the epidemic, and through this assistance we try to express our gratitude to some extent for the hard work they do today. We hope the efforts will yield results and we will overcome the epidemic very soon. Thank you and good health to everyone,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.
The meeting was also attended by My Step MP Taguhi Tovmasyan, Governor of Gegharkunik marz Gnel Sanosyan and the medical staff of Gavar Polyclinic.
“Our medical workers are on a dangerous front now, fighting against an invisible infection. I thank Rostelecom Armenia, in the face of CEO Hayk Faramazyan, for standing by the side of the Gavar Polyclinic staff during this difficult period,” said the author of the initiative, MP Taguhi Tovmasyan.
Since the first months of COVID-19 outbreak, Rostelecom has undertaken a number of measures to support the efforts aimed at preventing further spread of the virus and overcoming the epidemic, as well as to cooperate with medical institutions and quarantine facilities by providing free internet access and increasing internet bandwidth in those areas.