11:14 | 06.08.20 | Նորություններ | 18454
«Ռոստելեկոմ» ընկերությունը «Գավառի Պոլիկլինիկա» ՊՓԲԸ-ին օգոստոսի 5-ին տրամադրել է 1,5 մլն դրամ ֆինանսական աջակցություն՝ պոլիկլինիկայի բուժանձնակազմին որպես պարգեւավճար փոխանցելու նպատակով։
Պոլիկլինիկայի տնօրեն Պարույր Կուռոյանը ներկայացրել է համավարակի պայմաններում պոլիկլինիկայի աշխատանքը:
«Այս տարին վստահորեն բուժաշխատողինն է։ Մեր ընկերությունը բարձր է գնահատում մեր բոլոր բուժաշխատողների բարդ եւ պատասխանատու աշխատանքը հատկապես համավարակի պայմաններում, եւ մեր կողմից տրամադրվող աջակցության միջոցով փորձում ենք որոշ չափով մեր երախտիքը հայտնել այն դժվարին աշխատանքի դիմաց, որը նրանք կատարում են այսօր։ Հույս ենք հայտնում, որ բոլոր ջանքերը արդյունք կտան, եւ շատ շուտով կհաղթահարենք համավարակը։ Շնորհակալ ենք եւ առողջություն ենք մաղթում բոլորին»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը, Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը եւ Գավառի պոլիկլինիկայի բուժանձնակազմը։
«Մեր բուժաշխատողները այսօր վտանգավոր ճակատում են եւ մարտնչում են չերեւացող վարակի դեմ։ Շնորհակալ եմ «Ռոստելեկոմ» Հայաստան ընկերությանը՝ ի դեմս գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանի՝ համավարակի այս ծանր շրջանում Գավառի պոլիկլինիկայի աշխատակիցների կողքին լինելու եւ խրախուսելու համար»,- նշել է նախաձեռնության հեղինակ, ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։
COVID-19-ի տարածման առաջին իսկ ամիսներից «Ռոստեկեկոմ»-ը մի շարք քայլեր է ձեռնարկել՝համավարակի կանխարգելմանն ու հաղթահարմանն ուղղված միջոցառումներին աջակցելու նպատակով, ինչպես նաեւ համագործակցել բուժհաստատությունների եւ կարատինային վայրերի հետ՝ տրամադրելով անվճար ինտերնետ հասանելիություն եւ բարձրացնելով ինտերնետի թողունակությունը այդ վայրերում։

11:14 | 06.08.20 | Новости | 17248
Компания «Ростелеком» выделила 5 августа поликлинике города Гавар финансовую поддержку в размере 1,5 млн драмов с целью выдачи медперсоналу премий.
Директор поликлиники Паруйр Куроян представил работу поликлиники в условиях пандемии.
«Этот год с уверенностью можно назвать годом медработников. Наша компания высоко ценит сложную и ответственную работу всех наших медработников, в частности, в условиях пандемии.  Посредством предоставляемой нами поддержки мы пытаемся в какой-то степени выразить свою благодарность за такую сложнейшую работу, которую они выполняют сегодня. Надеемся, что все эти усилия дадут свои результаты, и совсем скоро мы преодолеем пандемию. Благодарим вас и желаем всем здоровья»,- отметил гендиректор «Ростелеком» Армения Айк Фарамазян.
На встрече также присутствовали депутат парламентской фракции «Мой шаг» Тагуи Товмасян, губернатор Гегаркуникской области Гнел Саносян и медперсонал Гаварской поликлиники.
«Наши медработники находятся сегодня на опасной передовой и борются с невидимым врагом. Спасибо компании «Ростелеком» Армения в лице гендиректора компании Айка Фарамазяна»,- отметила автор инициативы, депутат парламента Тагуи Товмасян.
С первых же месяцев распространения COVID-19 компания «Ростелеком» предприняла ряд шагов с целью поддержки мероприятий, направленных на профилактику и преодоление эпидемии, а также взаимодействовала с медучреждениями и карантинными учреждениями, предоставляя бесплатный интернет.