10:56 | 24.08.20 | Նորություններ | 14097
Ucom ընկերության շարժական կապի բաժանորդները կստանան էապես ավելի որակյալ ծառայություններ, քան 2-3 ամիս առաջ։
Ընկերությունում նշել են, որ նախորդ ամիսներին Ucom-ի տեխնիկական տնօրինությունը համալրվել է արհեստավարժ ու բանիմաց մասնագետներով, որոնցից շատերն ունեն արտերկրում աշխատելու, բարդ ցանցեր նախագծելու եւ սպասարկելու կարեւոր փորձ ու հմտություններ։ Նրանց ջանքերի շնորհիվ կարգավորվել է ընկերության տվյալների կենտրոնի էներգամատակարարումը, ինտեգրվել են 2 անկախ UPS համակարգեր, ամբողջովին վերազինվել է տվյալների կենտրոնի սառեցման համակարգը, ինչն այսուհետ թույլ կտա լրացուցիչ կարեւոր ժամանակ շահել արտակարգ իրավիճակներում կարգավորման աշխատանք իրականացնելիս։
«Կատարվել է շարժական ցանցի մանրակրկիտ վերլուծություն, պարզվել են 2G, 3G եւ 4G+ տեխնոլոգիաների գործարկման թույլ օղակները, որոնց հսկայական մասը կարգավորվել է, իսկ բարելավման եւ արդիականացման գործընթացը շարունակական է։ Դրա արդյունքում մեր բաժանորդները կօգտվեն ծառայություններից՝ էապես բարելավված որակով», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ ֆիքսված ցանցում նույնպես ծավալուն աշխատանք է իրականացվում, որի արդյունքների մասին շուտով կտեղեկացնենք։

10:56 | 24.08.20 | News | 14074
In the previous months, Ucom's technical directorate has been recruited with professional and knowledgeable specialists, many of whom have worked abroad and have important experience and skills in designing and maintaining complex networks. Thanks to their efforts, the power supply of the Company's data center was recovered, two independent UPS systems were integrated, and the cooling system of the data center was completely re-equipped, which will now allow to gain additional important time while performing recovery works in emergency situations.
"A thorough analysis of the mobile network has been carried out, the weaknesses of operation of 2G, 3G and 4G+ technologies have been identified, most of which are eliminated, and the network performance and upgrading are already underway and ongoing. As a result, our subscribers will benefit from services with significantly improved quality," said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.
We should add that Ucom has carries out large-scale works on its fixed network as well, the results of which we will soon report.