14:15 | 25.06.21 | Նորություններ | 16078
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրով աջակցություն է ստացել Բադալյանների ընտանիքը:
Երկու տասնամյակում երկու վագոն-տնակ փոխած Բադալյանները քարե տուն են կառուցել Արմավիրի մարզի Ամբերդ գյուղում:
«Երբ կա խնդիրները հաղթահարելու ցանկություն, մարդկային կամքը դժվար է կոտրել: Թվում է՝ երկրորդ անգամ վագոն-տնակում հայտնվելուց հետո, այս ընտանիքը պետք է հուսահատվեր, մինչդեռ եղել է հակառակը: Մեկ անգամ անցած ճանապարհով նորից անցնելու տխուր հեռանկարը կտրուկ փոխել է տանտերերին: Նրանք դարձել են ավելի ամուր, հաստատակամ ու վճռական: Ուրախ եմ արձանագրել, որ այս ընտանիքի կյանքում լուսավոր շրջադարձ է եղել: Վստահ եմ, որ նոր առօրյան կփոխի նրանց տրամադրությունը, իսկ անցյալի հուշերը շատ արագ կմոռացվեն: Մեր ծրագրի նպատակը ոչ միայն սոցիալական, այլեւ հոգեբանական բաղադրիչ է պարունակում, ինչն առավել կարեւոր է»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Այս ընտանիքը տոկունության մարմնավորումն է, մեկը՝ նման բազում ընտանիքներից: Համավարակի ժամանակ, անգամ պատերազմի օրերին մեր ընտանիքները շարունակել են շինարարական աշխատանքները: Ինչ-որ առումով, դա նույնիսկ օգնում էր ընտանիքներին զբաղված մնալ, կառուցել, հուսալ, տոկալ ու հավատալ: Ծանր ժամանակներ ապրեցինք, դեռ ապրում ենք, սակայն կյանքը շարունակվում, է եւ պետք յուրաքանչյուրս անի այն, ինչ կարող է, որ մեր վաղվա օրը ավելի լավը լինի, քան այսօրը»,- ասել է «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
Հայաստանի տասը մարզում իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակներում, Վիվա-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ, միայն 2020 թվականին կառուցվել, գնվել կամ վերանորոգվել է 96 տուն: Ներդրվել է ավելի քան 230 մլն. ՀՀ դրամ:

14:15 | 25.06.21 | Новости | 15701
В рамках жилищной программы, реализуемой Вива-МТС и Центром жилищного строительства Фуллера в Армении, поддержку получила также семья Бадалян.
Бадаляны, сменившие за два десятилетия два домика на колесах, построили каменный дом в селе Амберд Армавирской области.
«Когда есть желание преодолеть проблемы, трудно сломить человеческую волю. Кажется, что, оказавшись в домике на колесах во второй раз, эта семья должна была сдаться, но произошло обратное. Печальная перспектива пройти по тому же пути в очередной раз кардинально изменила хозяев. Они стали сильнее, решительнее и непреклоннее. Рад отметить, что в жизни этой семьи наступила светлая полоса. Уверен, что новые будни изменят их настроение, а воспоминания о прошлом быстро забудутся. В цели нашей программы заложена не только социальная, но и психологическая составляющая, что важнее,- сказал генеральный директор Вива-МТС Ральф Йирикян.
«Эта семья - одна из многих подобных семей - воплощение стойкости. Во время пандемии и даже во время войны, наши семьи продолжали строительные работы. В каком-то смысле это помогало им оставаться занятыми, строить, надеяться, терпеть и верить. Мы пережили и продолжаем переживать трудные времена, но жизнь продолжается, и каждый из нас должен сделать все от него зависящее, чтобы наше будущее стало лучше, чем настоящее», - сказал Ашот Егиазарян, президент Жилищного центра Фуллера.
Только в 2020 году в рамках реализуемой на средства Вива-МТС жилищной программы в десяти регионах Армении было построено, куплено или отремонтировано 96 домов. Вложено более 230 миллионов драм.