16:31 | 29.07.21 | Նորություններ | 7717
Վիվա-ՄՏՍ-ը եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը» համատեղ բնակարանաշինության ծրագրով աջակցում է Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքում բնակվող Ներսիսյանների ընտանիքին՝ տան շինարարությունն ավարտին հասցնել:
«Տարիներ շարունակ, այս ծրագրի թիրախում եղել է սոցիալապես անապահով խումբը: Այս տարի, հանգամանքները փոխել են մեր մոտեցումը. ուշադրության կենտրոնում են հայտնվել նաեւ պատերազմի հետեւանքով անօթեւան մնացած ընտանիքները: Նրանց մեջ կան այնպիսիք, որոնք ստիպված են զրոյից սկսել արդեն երրորդ անգամ: Պիտի խոստովանեմ՝ այդ մարդկանց լավատեսություն փոխանցելը երբեմն բարդ է լինում հոգեբանորեն: Երբեմն էլ հանդիպում ենք ընտանքիների, որոնք իրենց կամքով ցույց են տալիս, թե ինչպես կարելի է հաղթահարել դժվարությունները: Նրանք դրսեւորում են աշխատելու, պայքարելու եւ անպայման հաջողելու վճռականություն: Այդպիսին պետք է լինենք մենք՝ բոլորս` չկոտրվենք, համախմբվենք եւ ամենօրյա աշխատանքով, ստեղծելով ու կառուցելով շենացնենք մեր երկիրը»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանն էլ հայտնել է, որ շինարարական աշխատանքները շարունակվում են բոլոր մարզերում. «Մի տեղ արագ, մյուս տեղերում՝ համեմատաբար դանդաղ, սակայն` կայուն առաջընթացով: Միշտ հաճելի է տեսնել ընտանիքների ոգեւորությունը՝ երբ տուն են կառուցում: Դա նաեւ շրջապատին է ուժ տալիս: Ծանր փորձություններ են բաժին ընկել այս ընտանիքին, սակայն, տեսնում ենք, որ նրանց կամքը անկոտրում է»:
2021թ. բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար, Վիվա-ՄՏՍ-ը նախատեսում է հատկացնել  225 մլն. ՀՀ դրամ, որի արդյունքում աջակցություն կստանա 84 ընտանիք:

16:31 | 29.07.21 | News | 7506
Viva-MTS and Fuller Center for Housing Armenia are helping the Nersisyans living in Ashtarak town of Aragatsotn region to complete the construction of the family house.
“For years, we have kept the socially vulnerable group in the focus of this program. Yet, the situation has forced us change our approach this year: we now have the families who have lost their homes in the war, too. Some of them are starting their lives from scratch, now for the third time. I have to admit, it is oftentimes psychologically hard to inspire optimism in them. In some other cases, we meet families, whose willpower serves us a role model in overcoming hardships. They show commitment to work, to fight and to succeed by all means. Each and every one of us shall act like that – never get broken, get united, and make our country flourish in an everyday effort, by creating and building,” said Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Fuller Center for Housing Armenia President Ashot Yeghiazaryan has stated that construction works continue in all marzes. “Somewhere fast, in other places in a relatively slow way, but the works continue with steady progress. It is always nice to see the enthusiasm of families when building a house. It also gives strength to those around. This family has faced hardships, but we see that their will is unbreakable,” he noted.
In 2021, Viva-MTS plans to allocate AMD 225 million for the implementation of the housing program, from which 84 families will benefit.