16:03 | 17.09.21 | Նորություններ | exclusive 25891
DataArt-ի կողմից հայկական SFL ծրագրային ապահովման մշակման ընկերության ձեռքբերումից հետո տեղի է ունեցել երկու ընկերությունների թիմերի առաջին միասնական միջոցառումը:
«Սա մշակութային ինտեգրացիայի առումով առաջին քայլերից էր: Մեր միավորումը մեծ իրադարձություն էր, որը ցանկանում էինք տոնել», - Itel.am-ին ասել է DataArt Հայաստանի փոխտնօրեն, ՄՌ ղեկավար Իշխան Մարգարյանը:
photo © DataArt
Նրա խոսքով՝ առաջնային նպատակներից մեկը նոր գործընկերներին DataArt-ում ողջունելն էր.
«Ցանկանում էինք ցույց տալ՝ ինչ է նշանակում DataArt, ինչպիսին է DataArt-ի մշակույթն ու ինչպես ենք ուրախանում DataArt-ում: Նպատակն էր, որ մի թիմում աշխատող մարդիկ ճանաչեն իրար: Ունեցանք նաեւ քվեսթ, բաժանվեցինք թիմերի, որոնցում ընդգրկվեցին եւ՛ նախկին SFL-ի մեր գործընկերները, եւ՛ DataArt Հայաստանի: Քվեսթին մասնակցեցին նաեւ DataArt-ի թոփ մենեջերները: Բավականին հաջող ստացվեց. մարդիկ միմյանց ավելի լավ ճանաչեցին, թիմի մերձեցումը ստացվեց», - ասել է Իշխան Մարգարյանը:

16:03 | 17.09.21 | News | exclusive 25879
After the acquisition of Armenia-based software development SFL company by DataArt, the teams of the two companies have for the first time conducted a joint event.
“This is one of the first steps regarding the cultural integration. Our merger was a big event we wanted to celebrate,” Deputy Head of DataArt Armenia and Head of HR Ishkhan Margaryan told Itel.am.
photo © DataArt
He said one of the key objectives was to welcome new colleagues in DataArt.
“We wanted to show what DataArt means, what DataArt culture is like and how we are having fun in DataArt. The aim was to introduce people working in one team to each other. We also had a quest, divided into teams which consisted of both our colleagues from previous SFL and DataArt Armenia. Top managers of DataArt participated in the quest too. It was rather successful. People got to know each other better, the rapprochement of the team succeeded,” Ishkhan Margaryan said.