16:03 | 17.09.21 | Նորություններ | exclusive 25891
DataArt-ի կողմից հայկական SFL ծրագրային ապահովման մշակման ընկերության ձեռքբերումից հետո տեղի է ունեցել երկու ընկերությունների թիմերի առաջին միասնական միջոցառումը:
«Սա մշակութային ինտեգրացիայի առումով առաջին քայլերից էր: Մեր միավորումը մեծ իրադարձություն էր, որը ցանկանում էինք տոնել», - Itel.am-ին ասել է DataArt Հայաստանի փոխտնօրեն, ՄՌ ղեկավար Իշխան Մարգարյանը:
photo © DataArt
Նրա խոսքով՝ առաջնային նպատակներից մեկը նոր գործընկերներին DataArt-ում ողջունելն էր.
«Ցանկանում էինք ցույց տալ՝ ինչ է նշանակում DataArt, ինչպիսին է DataArt-ի մշակույթն ու ինչպես ենք ուրախանում DataArt-ում: Նպատակն էր, որ մի թիմում աշխատող մարդիկ ճանաչեն իրար: Ունեցանք նաեւ քվեսթ, բաժանվեցինք թիմերի, որոնցում ընդգրկվեցին եւ՛ նախկին SFL-ի մեր գործընկերները, եւ՛ DataArt Հայաստանի: Քվեսթին մասնակցեցին նաեւ DataArt-ի թոփ մենեջերները: Բավականին հաջող ստացվեց. մարդիկ միմյանց ավելի լավ ճանաչեցին, թիմի մերձեցումը ստացվեց», - ասել է Իշխան Մարգարյանը:

16:03 | 17.09.21 | Новости | exclusive 25790
После приобретения компанией DataArt армянской компании по разработке программного обеспечения SFL состоялось первое совместное мероприятие команд двух компаний.
«Это стало одним из первых шагов в плане культурной интеграции. Наш союз стал крупным событием, которое мы хотели отметить », - сказал Itel.am заместитель директора DataArt Армения, руководитель отдела по управлению человеческими ресурсами Ишхан Маргарян.
photo © DataArt
По его словам, одной из основных задач было приветствовать в DataArt новых партнеров.
«Мы хотели показать, что такое DataArt, какова культура компании и как мы в DataArt умеем веселиться. Цель заключалась в том, чтобы люди, работающие в одной команде, лучше узнали друг друга. Также был разыгран квест, игроки разделились на команды, в составе которых участвовали как наши партнеры из бывшей SFL, так и из DataArt Армения. В квесте приняли участие и топ-менеджеры DataArt. Получилось довольно удачно, люди лучше узнали друг друга», - сказал Ишхан Маргарян.