11:26 | 24.12.21 | Նորություններ | 14363
«Փարոսի» համահիմնադիր եւ տնօրեն Արմեն Ալավերդյանը կարեւոր է համարել Վիվա-ՄՏՍ-ի աջակցությունը: Նրա գնահատմամբ՝ «Փարոսի» գործունեությունը խրախուսելու եւ թիմին հոգեբանորեն աջակցելու պատրաստակամությունը տվել է ցանկալի արդյունք: Միայն 2011 թվականին, խմբավար Րաֆֆի Միքայէլեանի ղեկավարությամբ, «Փարոսը» 3 մրցանակ է վաստակել Բրատիսլավայում կայացած «Musica Sacra» 6-րդ միջազգային մրցույթում։ Իսկ 2014 եւ 2016թթ.-ին «Փարոսին» հաջողվել է ներկայանալ Երգչախմբերի համաշխարհային խաղերում, Հայաստանը ներկայացնել Ռիգայում (2014թ.), Սոչիում (2016թ.) եւ նվաճել 2-ական արծաթե մեդալ:
«Երբ միավորվում են կամքն ու արվեստը, փոխվում է նաեւ մտածողությունն ու խնդիրների ընկալումը: Այս մարդիկ իրենց օրինակով սովորեցնում են երբեք չկոտրվել եւ գնահատել կյանքը: Նրանք գտել են դժվարությունները հաղթահարելու իրենց ճանապարհը: Երաժշտության լեզուն դարձել է իրական փարոս: Տեւական ժամանակ հետեւում ենք խմբի հաջողություններին ու ձեռքբերումներին: Պիտի արձանագրեմ, որ ոգեւորվում ենք նաեւ մենք, երբ տեսնում ենք, որ անգամ ամենաբարդ եւ ոչ սովորական իրավիճակներում «Փարոսը» շարունակում է գործել ու անցնել հաղթանակների ճանապարհով»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:26 | 24.12.21 | News | 14359
Co-founder and director of “Paros” Armen Alaverdyan considers the support of Viva-MTS very essential. According to him, the willingness to encourage the activities of “Paros” and provide psychological support to the team gave the desired result. In 2011 alone, under the direction of conductor Raffi Mikaelyan, “Paros” won 3 awards at the VI International choir festival “Musica Sacra” in Bratislava. In 2014-2016, “Paros” managed to take part in the World Choir Games, representing Armenia in Riga (2014) and Sochi (2016) and win 2 silver medals.
“When will and art unite, thinking and the perception of problems change. By their example, these people teach never to break down and value life. They found a way to overcome difficulties. The language of music has become a real light in the darkness. For some time we have been monitoring the success and achievements of the group. I must note that we get inspired when we see that even in the most difficult and non-standard situations, “Paros” continues to work and follow the path of victory,” said Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian.