09:23 | 12.01.22 | Նորություններ | 8538
Հունվարի 25-ին Հայաստանի ստարտափ ակադեմիան կանցկացնի առցանց Դեմո օր՝ ներկայացնելու իր Traction ծրագրի երկրորդ շրջափուլի 8 ստարտափ շրջանավարտներին:
12-շաբաթյա մենտորության ծրագիրը՝ միտված օգնելու պրոդուկտ ունեցող եւ արդեն արդյունքներ գրանցած ստարտափներին արագացնել իրենց աճը եւ ներդրումներ ներգրավել, մեկնարկել է 2021 թվականի սեպտեմբերին:
Ծրագիրն իրականացվում է Catalyst հիմնադրամի կողմից՝ Եվրոպական միության ԵՄ-ն բիզնեսի համար նախաձեռնության ներքո Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) կողմից իրականացվող «Նորարարական տուրիզմի եւ տեխնոլոգիաների զարգացում Հայաստանի համար» ծրագրի աջակցությամբ (EU-ITTD)։
Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատոր Վիվա-ՄՏՍ-ը միացել է նախաձեռնությանը որպես կորպորատիվ գործընկեր եւ աջակից։
Ծրագրի շրջանակներում 8 ստարտափները, որոնք առաջարկում են տեխնոլոգիական լուծումներ կրթական, ֆինանսական, մեդիայի, տեղեկատվական անվտանգության, դեղագործության եւ առողջապահության ոլորտներում, ինտենսիվ աշխատել են Zynga-ից, CARFAX-ից, Dave-ից, Fyber-ից եւ այլ միջազգային ընկերություններից մենտորների հետ։
Թիմերը մշակել են աճի հաքինգի, վաճառքի եւ ներդրումների ներգրավման ռազմավարություններ՝ իրագործելով առաջադրված զարգացման նպատակները:
12 շաբաթների ընթացքում թիմերին հաջողվել է ապահովել միջազգային վաճառքներ ԱՄՆ-ում հավատարմագրված համալսարանների, կենսատեխնոլոգիական լաբորատորիաների հետ, գործարկել պրոդուկտների բարելավված տարբերակները IOS եւ Android հարթակներում, գրանցել օգտատերերի բազայի միջինում 70% աճ եւ ընդունվել միջազգային աքսելերացիոն ծրագրեր, ինչպիսին է TechStars-ը:
5 ընկերություն հնարավորություն են ստացել արժանանալու EU-ITTD ծրագրի կողմից տրամադրվող 50 000 եվրոյի չափով դրամաշնորհին։
Traction ծրագրի դեմո օրը հեռարձակվելու է Hero House-ի YouTube ալիքով 2022 թվականի հունվարի 25-ին, ժամը 20.00-ին։
Բոլոր հետաքրքրվածները կարող են գրանցվել ուղիղ հեռարձակման հղումը ստանալու համար: Այն ներդրողները, ովքեր ցանկանում են Դեմո օրվան հաջորդող անհատական հանդիպումներ ունենալ ստարտափ հիմնադիրների հետ, կարող են գրանցվել «Investor Pass» տոմսով: Լրացուցիչ տեղեկությունները կուղարկվեն էլեկտրոնային փոստով: Նախնական գրանցումը, որը բաց կլինի մինչեւ դեմո օրը, պարտադիր է։

09:23 | 12.01.22 | News | 8554
On January 25 Armenia Startup Academy will hold a Digital Demo Day to showcase the 8 startup graduates of its Traction Programme Batch 2.
The 12-week mentorship-based programme aiming to help companies at a post-prototype stage to accelerate their growth and raise their first or follow-on rounds was launched earlier in September 2021.
The programme is implemented by Catalyst Foundation supported by the European Union’s EU4Business “Innovative Tourism and Technology Development for Armenia” (ITTD) project implemented by GIZ. Viva-MTS, Armenia’s leading mobile network operator, joins the initiative as a corporate partner and supporter.
The 8 startups offering innovative solutions in EdTech, FinTech, Media, InfoSec, Pharmaceuticals, and HealthTech have worked intensively with high-profile experts from international companies including Zynga, Dave, Fyber, CARFAX, on Sales, Growth Hacking, and Fundraising strategies. Throughout the past 12 weeks, the teams managed to secure international sales with US-accredited universities, biotech laboratories, launched refined versions of their products on IOS and Android platforms, experienced an average of 70% increase in user base, and got accepted to international accelerators such as TechStars. Up to 5 startups from the batch will be awarded Seed Stage Grants of €50K provided by the EU-ITTD project.
The Demo Day featuring 8 graduate startups will be live-streamed on the Hero House YouTube channel on January 25 at 8 PM AMT.
Everyone interested is welcome to register on Eventbrite to get the access link.
Investors willing to be connected with founders following the Demo Day can register with the “Investor Pass” ticket. Additional instructions will be sent via email. Pre-registration, which will be open until Demo Day, is mandatory.