12:58 | 02.03.22 | Նորություններ | 7889
Վիվա-ՄՏՍ-ն եւ «Հայաստանի Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը» ավելի քան 10 տարվա համագործակցության արդյունքում բնակարանաշինության ծրագրի շահառու ընտանիքների թիվը հասցնել են մոտ 400-ի: Այդ նպատակով, Վիվա-ՄՏՍ-ը կատարել է գրեթե 1 միլիարդ դրամի ներդրում:
Գործընկեր կազմակերպությունների ղեկավարները հերթական շրջայցով եղել են Արագածոտնի մարզում: Ծրագրի իրականացման ամբողջ ժամանակահատվածում, միայն այս մարզում աջակցություն է ստացել 69 ընտանիք: Զարինջա գյուղում բնակվող Մովսիսյանների ընտանիքը շահառուներից մեկն է, որի նորակառույց տանն էլ հյուրընկալվել են Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» ղեկավարները:
«Սովորաբար, ծրագրերի արդյունքը գնահատվում է թվերով եւ չոր փաստերով: Դա հաշվետվության տեսանելի կողմն է: Կա նաեւ անչափելի արդյունք. երջանկությունը, որն զգում են տարիների դժվարությունների միջով անցած մարդիկ: Մեզ համար հավասարաչափ կարեւոր են երկուսն էլ: Գուցե նաեւ դա է պատճառը, որ համավարակի ու պատերազմական իրադարձությունների պայմաններում, անգամ, կարողացանք շարունակել ծրագիրը: Երբ կա նպատակ՝ գտնվում են նաեւ դրան հասնելու ճանապարհները: Այս ծրագիրը երկրին ու մեր հայրենակիցներին օգտակար լինելու ճանապարհներից մեկն է», - ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:58 | 02.03.22 | News | 7894
For more than ten years, Viva-MTS, in partnership with the Fuller Center for Housing Armenia, increased the number of beneficiary families of the housing program to about four hundred. For this, Viva-MTS has made an investment of around 1 billion AMD.
The heads of partner organizations paid a regular visit to Aragatsotn region. Throughout the implementation of the program, 69 families received support in this region alone. The Movsisyan family living in the village of Zarinja is one of the beneficiaries; the heads of Viva-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia have been hosted in the newly built house of Movsisyan family.
“As a rule, the outcomes of programs are judged by figures and facts. And that makes the visible part of a project report. But there is also an outcome that cannot be measured in any way: and that is the happiness that people who have overcome years of hardship feel. We value both on equal shares. And that maybe the reason we managed to keep the program going even in time of pandemic and war. Where there is purpose there is also a way to reach it. This program is a way to be useful for our country and our compatriots,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said.