15:46 | 23.05.22 | Նորություններ | 48637
«Ինտերնետ առանց սահմանների» թիմը հունիսի 3-ից 4-ը Երեւանում կանցկացնի համաժողով եւ հաքաթոն ռուսալեզու ՏՏ մասնագետների համար։
Միջոցառման ծրագիրը հասանելի է հետեւյալ հղումով։
Կոնֆերանսի թեմաներից է՝ «State sponsored հաքերային հարձակումները Հայաստանում. հիմնական դերակատարներն ու վեկտորները»: Cyberhub.am-ի համահիմնադիր Արթուր Պապյանը կներկայացնի մի շարք պետությունների իրավապահ մարմինների հետ կապված տարբեր հաքերային խմբերի գործողությունները, ինչպես նաեւ կխոսի հաքերային ակտիվության մասին՝ կապված հայկական հատուկ ծառայությունների հնարավոր գործողությունների հետ։
ArmSec հիմնադրամի տնօրեն, Cyberhub.am-ի համահիմնադիր Սամվել Մարտիրոսյանը կխոսի «Ինչու Google-ը, Apple-ը եւ Facebook-ը 2021 թվականին հանկարծ սկսեցին խոսել Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության դեմ հարձակումների մասին» թեմայով։

15:46 | 23.05.22 | Новости | 48575
Команда «Интернет без границ» проведет 3-4 июня в Ереване конференцию и хакатон для русскоязычных IT-специалистов.
Программа мероприятия доступна по ссылке.
Среди заявленных тем: «State sponsored хакерские атаки в Армении: основные акторы и векторы» - соучредитель Cyberhub.am Артур Папян представит действия различных хакерских групп, связанных с силовыми структурами ряда государств, а также хакерскую активность, связанную с возможными действиями армянских спецслужб.
Директор фонда ArmSec, соуредитель Cyberhub.am Самвел Мартиросян представит доклад на тему «Почему Google, Apple и Facebook вдруг заговорили об атаках против армянского гражданского общества в 2021 году».