15:46 | 23.05.22 | Նորություններ | 48637
«Ինտերնետ առանց սահմանների» թիմը հունիսի 3-ից 4-ը Երեւանում կանցկացնի համաժողով եւ հաքաթոն ռուսալեզու ՏՏ մասնագետների համար։
Միջոցառման ծրագիրը հասանելի է հետեւյալ հղումով։
Կոնֆերանսի թեմաներից է՝ «State sponsored հաքերային հարձակումները Հայաստանում. հիմնական դերակատարներն ու վեկտորները»: Cyberhub.am-ի համահիմնադիր Արթուր Պապյանը կներկայացնի մի շարք պետությունների իրավապահ մարմինների հետ կապված տարբեր հաքերային խմբերի գործողությունները, ինչպես նաեւ կխոսի հաքերային ակտիվության մասին՝ կապված հայկական հատուկ ծառայությունների հնարավոր գործողությունների հետ։
ArmSec հիմնադրամի տնօրեն, Cyberhub.am-ի համահիմնադիր Սամվել Մարտիրոսյանը կխոսի «Ինչու Google-ը, Apple-ը եւ Facebook-ը 2021 թվականին հանկարծ սկսեցին խոսել Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության դեմ հարձակումների մասին» թեմայով։

15:46 | 23.05.22 | News | 48272
The “Internet without Borders” team will hold a conference and hackathon for Russian-speaking IT specialists on June 3-4 in Yerevan.
The schedule of the event is available here.
The announced topics are: “State Sponsored Hacker Attacks in Armenia: Main Actors and Vectors” – Artur Papyan, co-founder of Cyberhub.am, will present the actions of various hacker groups linked with the law enforcement agencies of a number of states, as well as hacker activity related to the possible actions of the Armenian special services.
Samvel Martirosyan, Director of the ArmSec Foundation, co-founder Cyberhub.am will present a report on “Why Google, Apple and Facebook suddenly started talking about attacks against Armenian civil society in 2021.”