10:26 | 02.12.22 | Նորություններ | 13206
Աղջկա եւ տղայի կերպարներով, հայկական գրառումով ստիկերների (կպչուկների) հաջողությամբ ոգեշնչված՝ Վիվա-ՄՏՍ-ն այս անգամ ներկայացնում է անիմացված տարբերակով «Viber» կպչուկների նոր փաթեթ:
«Նոր թողարկված անիմացված «Viber» ստիկերների գրառումները առօրյա խոսքում հաճախակի կիրառվող արտահայտություններ են, որոնք արդեն հաճույքով օգտագործվում են: Ստիկերները հասանելի են անվճար ներբեռնման համար եւ չունեն ժամկետային սահմանափակումներ: «Viber»-ի եւ Վիվա-ՄՏՍ-ի նոր նախաձեռնությունը եւս մեկ կարեւոր քայլ է տարատեսակ թվային հարթակներում ընկերության եւ բաժանորդների միջեւ հաղորդակցման ուղիների ընդլայնման գործում, ինչը համահունչ է ընկերության թվային փոխակերպման ռազմավարությանը»,- ասված է Վիվա-ՄՏՍ հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ հայկական կերպարներով «Viber» ստիկերների օգտագործման ցուցանիշներն օրեցօր աճում են: Ներկայում՝ Վիվա-ՄՏՍ-ի «Viber» ալիքը միավորում է 270 000 օգտագործողի:
«Թվային ոլորտում ներկայիս միտումները թելադրում են շուկայում առաջարկել համաշխարհային ծառայություններ՝ ազգային փաթեթավորմամբ, ներառյալ խորհրդանիշեր, կերպարներ եւ գույներ: Հեռահաղորդակցությունը գործ ունի ոչ միայն ապրանքների եւ ծառայությունների, այլեւ զգացմունքների հետ, եւ մենք այսօր զգացմունքներ կիսելու, պատկերային եւ տեքստային տարբերակով հայերեն հաղորդակցվելու հնարավորություն ենք ստեղծում մարդկանց համար: Վաղուց ենք համագործակցում «Viber»-ի հետ եւ ապագա գործակցության զգալի հեռանկարներ ենք տեսնում», -նշել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Ինչպե՞ս ներբեռնել Վիվա-ՄՏՍ-ի նոր անիմացված ստիկերները
Կպչուկները հասանելի են «Viber»-ի ստիկեր մարկետում՝ «Viva-MTS animated stickers» որոնմամբ: Ստիկերները կարելի է անվճար ներբեռնել, դրանք հասանելի են առանց սահմանափակումների: Ստիկերները հասանելի են Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ մյուս բջջային օպերատորների բաժանորդներին: Ստիկերները կարելի է ներբեռնել https://vb.me/mts_am3_pr հղմամբ:

After the successful introduction of stickers with girl and boy characters with Armenian inscriptions, Viva-MTS presented a new sticker pack on Viber – this time animated.
“The newly-released animated Viber stickers are made to be used in conversational language and people already started communicating by using them with pleasure. The stickers are available for free download without time limitations. This new exciting initiative by Viber and Viva-MTS is yet another important step to enhance the two-way communication between the company and its subscribers on different digital platforms, in line with the digital transformation strategy of the company,” Viva-MTS said in a news release.
It is noted that the engagement rate of Viber stickers with Armenian characters is growing day-by-day. At present, the Viber channel of Viva-MTS unites about 270 thousand users.
“Now the trend in the digital sphere is to have global products localized in a way as to satisfy people’s needs to communicate using products in national packaging - symbols, characters and colors. Telecommunication is not only about products and services, but also about emotions, and we are here to enable people to share positive emotions, to communicate in Armenian both in text and pictures. The excitement of our subscribers is rewarding. We have a long track record of cooperation with Viber and there are new prospects of cooperation in the future,” Viva-MTS General Director Armen Avetisian said.
How to download new Viva-MTS animated stickers?
Stickers can be found in the search field of the Viber sticker market by entering “Viva-MTS animated Stickers”. One can download them for free and use without restrictions. Stickers are available for subscribers of both Viva-MTS and other mobile operators. Stickers can be downloaded here: https://vb.me/mts_am3_pr