Ռալֆ Յիրիկյանը նշանակվել է Ucom-ի տնօրեն
«ՄՏՍ Հայաստան» ընկերության նախկին գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ով ընկերությունը գլխավորել է 2004 թվականին այն հիմնադրելու պահից ի վեր եւ որի ղեկավարությամբ Վիվա-ՄՏՍ-ը դարձել է Հայաստանում հեռահաղորդակցության ոլորտի անվիճելի առաջատար, լքում է ընկերությունը՝ գործարար այլ նախագծերով զբաղվելու համար»:
«Տնօրենների խորհրդի անունից խորին շնորհակալություն եմ հայտնում Արա Խաչատրյանին՝ «Յուքոմ»-ի համար օրինակելի առաջնորդ լինելու համար: Պաշտոնավարման ընթացքում նա կարողացավ «Յուքոմ»-ը դարձնել ավելի լավը՝ բարելավելով հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների որակը եւ բարձրացնելով ընկերության գործառնական արդյունավետությունը»,- ասել է  Ucom տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը։
Արա Խաչատրյանը գլխավոր տնօրենի պաշտոնն ստանձնել էր 2020 թվականի ապրիլից:
«Ինձ համար մեծագույն պատիվ եւ պատասխանատվություն էր ծառայել մարդկանց, բաժանորդներին եւ Ucom-ի թիմին որպես գլխավոր տնօրեն։ Մենք միասին մուտք  գործեցինք աննախադեպ աճի դարաշրջան՝ միաժամանակ հավատարիմ մնալով մեր հիմնական, մարդակենտրոն արժեքներին ու առաքելությանը: Հպարտ եմ, որ աշխատել եմ «Յուքոմ»-ի մարդկանց հետ, որոնք ցուցաբերել են մեծ նվիրվածություն՝ օգնելով առաջ տանել ընկերությունը վերափոխման  ընթացքում»,- ասել է Արա Խաչատրյանը։
«Վստահ ենք, որ Ռալֆ Յիրիկյանի կողմից  «Յուքոմ»-ի  առաջնորդության ստանձնումը պատմական ու նշանակալի իրադարձություն է ընկերության համար: Ռալֆ Յիրիկյանը ոգեշնչող, աշխատասեր եւ վճռական առաջնորդ է, որը գիտի՝ ինչպես բացահայտել եւ խթանել աճը: Ավելին՝ Ռալֆը մարդկային անփոխարինելի եւ կառավարչական բարձր որակներ ունեցող անհատականություն է, որը կարողանում է հեշտությամբ եւ արագորեն հաղորդակցվել  թիմի անդամների հետ։ Տնօրենների խորհուրդը մեծապես վստահում է Ռալֆ Յիրիկյանի փորձին ու ինստիտուցիոնալ գիտելիքին` երկարաժամկետ հեռանկարում «Յուքոմ»-ի շարունակական առաջընթացն ապահովելու եւ շուկայում առաջատարի դիրքը պահպանելու  համար», - ասել է Տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը:

Ralph Yirikyan appointed director of Ucom
“Ralph Yirikian, the previous CEO of MTS Armenia, is leaving the company to focus on other business projects. He led MTS Armenia from its incorporation in 2004 to its position as the undisputed leader in the telecommunication sector in Armenia.”
“On behalf of the Board of Directors, I would like to extend my deepest gratitude to Ara Khachatryan for being an exemplary leader for Ucom. During his tenure, he managed to make Ucom a better company by delivering positive customer experience and strong operational performance,” said Gurgen Khachatryan, Chairman of the Board of Directors of Ucom.
Ara Khachatryan has served as the Chief Executive Officer of the Company since April, 2020.
“It has been my honor and, perhaps, the biggest privilege to serve the people, customers and community of Ucom as the CEO. Together, we ushered in an era of unrivaled growth while staying to our core, human-centric values and mission. I am proud to have worked with such a remarkable group of people who showed great spirit and commitment in helping us drive the company forward during Ucom’s transformation journey", said Ara Khachatryan.
“We are confident that Ralph Yirikian is the right leader to take the reins at Ucom in what is a significant moment in the company’s history. He is an inspiring, hardworking and determined leader that knows how to identify and drive growth. Moreover, Ralph has a charming personality that puts everyone he works with at ease, facilitating open communication among team members. He is the ideal CEO to continue this strong trajectory of growth for Ucom, and his business instincts and institutional knowledge position Ucom exceptionally well for the long-term,” said Gurgen Khachatryan.