15:34 | 04.04.23 | Նորություններ | 21989
Telcell ընկերությունը վճարային հարմար գործիք է առաջարկում Հայաստանում ժամանակավոր կամ մշտական կացության կարգավիճակ ունեցող օտարերկրյա քաղաքացիներին՝ հնարավորություն տալով գործարքներ կատարել Telcell Wallet հավելվածի միջոցով։
«Telcell-ը մշտապես ընդլայնում է ֆինանսական ծառայությունների հասանելիությունը։ Մենք զարգացնում ենք մեր հնարավորությունները՝ ապահովելու վճարումների ընդունման այնպիսի համակարգ, որի միջոցով մարդիկ կարող են հարմար եւ ապահով գործարքներ կատարել տարբեր եղանակներով։ Մեր քայլերը միտված են թվային վճարումների էկոհամակարգի կայուն զարգացմանը՝ նպաստելով անկանխիկ տնտեսության կայացմանը։
Համոզված ենք՝ մեր նոր առաջարկը կնպաստի Հայաստանում օտարերկրյա քաղաքացիների առավել հարմարավետ կենսագործունեությանը»,- ասել է Telcell-ի գլխավոր տնօրենի՝ թվային տրանսֆորմացիայի գծով տեղակալ Իրինա Գասպարյանը։
Նշվում է, որ օտարերկրյա քաղաքացիները Telcell Wallet-ից օգտվելու համար կարող են անցնել անձնագրով նույնականացում` ՀՀ պատկան մարմնի հատկացրած հանրային ծառայությունների համարանիշի առկայության դեպքում, եւ կցել հայկական բանկային քարտ։
«Սա լավագույն հնարավորությունն է՝ իրականացնելու արագ եւ հուսալի դրամական փոխանցումներ, այդ թվում՝ 0% միջնորդավճարով փոխանցումներ արտասահմանից, օգտվելու ավելի քան 500 այլ ծառայությունից, նաեւ բոնուսային համակարգից: Եվ այս ամենը՝ մեկ տեղում։
Telcell-ով գործարքների պաշտպանությունը եւ անձնական տվյալների գաղտնիությունը երաշխավորված են անվտանգության PCI DSS համակարգով:
Telcell ընկերությունը, ներկայացնելով Հայաստանի վճարահաշվարկային շուկայի ամենախոշոր համակարգը, դիրքավորվում է որպես վճարումների ազգային օպերատոր»,- ասված է ընկերության հաղորդագրությունում
Ընկերության ավելի քան 4500 տերմինալի ցանցը սպասարկում է Հայաստանի ողջ տարածքը եւ Արցախը: Telcell համակարգի շուրջ 900 000 օգտատիրոջ ընկերությունը մատուցում է ծառայությունների մեծ տեսականի՝ պրոդուկտների լայն բազմազանությամբ: Telcell-ը մշտապես հավատարիմ է իր սկզբունքին՝ արագություն, անվտանգություն, հարմարավետություն եւ ազատ ընտրություն բոլորի ու յուրաքանչյուրի համար։

15:34 | 04.04.23 | Новости | 21981
Компания Telcell предлагает удобный платежный инструмент иностранным гражданам, временно либо постоянно проживающим на территории Республики Армения, предоставляя возможность совершать транзакции через приложение Telcell Wallet.
«Telcell постоянно расширяет доступ к финансовым услугам. Мы развиваем наши возможности для обеспечения системы приема платежей, с помощью которой люди смогут удобно и безопасно совершать транзакции различными способами. Наши действия направлены на устойчивое развитие экосистемы цифровых платежей в рамках расширения безналичной экономики.
Мы уверены, что наше новое предложение будет способствовать более комфортной жизнедеятельности иностранных граждан в Армении»,- говорит заместитель генерального директора Telcell по вопросам цифровой трансформации Ирина Гаспарян.
Отмечается, что для того, чтобы использовать Telcell Wallet, иностранные граждане могут пройти идентификацию по паспорту при наличии номера общественных услуг, предоставленного компетентным органом РА, и приложить армянскую банковскую карту.
«Это лучшая возможность осуществлять быстрые и надежные денежные переводы, в том числе, переводы из зарубежных стран с комиссией 0%, пользоваться более чем 500 прочими услугами, а также бонусной системой, и все это в одном месте.
Защита транзакций, совершенных через Telcell, а также конфиденциальность персональных данных гарантируются системой безопасности PCI DSS.
Представляя крупнейшую систему платежно-расчетного рынка Армении, компания Telcell позиционирует себя как национальный платежный оператор», - говорится в сообщении.
Сеть компании, состоящая из более чем 4500 терминалов обслуживает всю территорию Армении и Арцаха. Компания преодставляет широкий спектр услуг с большим выбором продуктов около 900 000 пользователям системы Telcell. Telcell всегда придерживается своего принципа: скорость, безопасность, комфорт и свободный выбор для всех и каждого.