14:20 | 10.05.23 | Նորություններ | 7208
Տավուշի մարզի 43 երիտասարդ ավարտել է «Աշխատունակության զարգացում հմտությունների զարգացման միջոցով» ծրագիրը:
Վեցամսյա ծրագիրը նախատեսված էր աջակցելու տեղի երիտասարդությանը բարելավել փափուկ հմտությունները, ինչպես նաեւ մասնակցել անվճար դասընթացների եւ զարգացնել գիտելիքները ծրագրավորման, գրաֆիկ դիզայնի եւ մարքեթինգի ոլորտում:
«Ուրախ եմ, որ այս նախաձեռնությամբ մենք կարողացանք օգտակար լինել եւ՛ Իջեւանի երիտասարդներին, ովքեր իրենց աշխատունակությունը բարձրացնելու եւ պահանջված հմտություններով զինվելու կարիք ունեն, եւ՛ Իջեւանում գործող ՏՏ ընկերություններին, որոնց հարկավոր են ՏՏ ոլորտի նոր մասնագետներ:
Ուրախությամբ պետք է նշեմ, որ շրջանավարտներից մի քանիսը արդեն իսկ ստացել է աշխատանքի առաջարկ, ինչն ավելի է ոգեւորում մեզ»,- նշել է ԳՏՏԿ գործադիր տնօրեն Ամալյա Եղոյանը։
Ծրագիրն իրականացվել է Գյումրիի Տեղեկատվական Տեխնոլոգիաների Կենտրոնի (ԳՏՏԿ) եւ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի համատեղ ջանքերով։

14:20 | 10.05.23 | News | 7175
43 young people from the Tavush region have celebrated their graduation from a programme enhancing their employability through skills building.
The six-month programme was set up to help local youth improve their soft skills and participate in free programming, graphic design and marketing courses.
“I am pleased to state that this initiative supported both stakeholders, the young people in Ijevan, who need to upgrade and equip their employability with demanded skills and the IT companies operating in Ijevan, that are seeking to find skilled IT specialists.
I am pleased to announce that a few of our graduates have already received job offers, which is very motivating,” said Amalya Yeghoyan, the Executive Director of GITC.
The programme was implemented jointly by Gyumri Information Technologies Center (GITC) and HSBC Bank Armenia CJSC.