16:30 | 20.06.23 | Նորություններ | 16193
«Յուքոմ» ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ Երեւանի «Միկա» մարզադահլիճում կայացել է Եվրոպայի չեմպիոն, Աշխարհի եռակի գավաթակիր, Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ, ազատ ոճային ըմբիշ Ստեփան Սարգսյանի անվան գավաթի 25-րդ խաղարկությունը:
Մրցաշարին մասնակցել է 125 ըմբիշ 14 երկրից, այդ թվում՝ Կանադայից, Ֆրանսիայից, Գերմանիայից, Ուկրաինայից, Տաջիկստանից, Ղազախստանից, Բահրեյնից եւ այլն։ Հայաստանից մասնակցել են բոլոր անվանի ըմբիշները: Ընդհանուր հաշվարկում հայ ըմբիշները նվաճել են 3 ոսկե եւ 1-ական արծաթե եւ բրոնզե մեդալ: Մրցումները նախընտրական էին Սերբիայում կայանալիք Աշխարհի առաջնության համար, որը վարկանիշային է Օլիմպիական խաղերի համար:
«Պատրաստակամությամբ ենք աջակցել մրցաշարի կայացմանը՝ տրամադրելով հասանելիություն Հայաստանում ամենաարագ ինտերնետ կապին եւ ապահովելով բազմաթիվ երկրներից միջազգային այս մրցաշարն ուղիղ հեռարձակմամբ դիտելու հնարավորությունը»,- ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Մրցաշարի մրցանակային ֆոնդը 80 հազար ԱՄՆ դոլար էր, որը բաշխվել է 10 քաշային կարգում մրցանակային տեղ զբաղեցրած 40 ըմբիշի միջեւ: Դրամական պարգեւ են ստացել նաեւ չեմպիոնի մարզիչները:

16:30 | 20.06.23 | News | 16186
Recently, with the technical support of Ucom, the 25th edition of the Cup named after Stepan Sargsyan, a renowned freestyle wrestler, European champion, three-time World Cup winner, Olympic vice-champion, and honored master of sports of the USSR, was held at the "Mika" sports complex in Yerevan.
A total of 125 wrestlers from 14 countries, including Canada, France, Germany, Ukraine, Tajikistan, Kazakhstan, Bahrain, and others, participated in the tournament. Notably, all the renowned wrestlers from Armenia took part in the event.
The Armenian wrestlers secured 3 gold medals, as well as 1 silver and 1 bronze medals. These competitions served as preliminary matches for the World Championship in Serbia, which will serve as a qualifying event for the Olympics.
"We were pleased to extend our support for the tournament by offering access to the fastest internet connection in Armenia, allowing fans from various countries to watch this international event live," stated Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
The tournament had a prize fund of 80,000 US dollars, which was distributed among 40 wrestlers who achieved prizes in 10 weight categories. Additionally, the trainers of the champion received monetary rewards.