16:30 | 20.06.23 | Նորություններ | 16193
«Յուքոմ» ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ Երեւանի «Միկա» մարզադահլիճում կայացել է Եվրոպայի չեմպիոն, Աշխարհի եռակի գավաթակիր, Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ, ազատ ոճային ըմբիշ Ստեփան Սարգսյանի անվան գավաթի 25-րդ խաղարկությունը:
Մրցաշարին մասնակցել է 125 ըմբիշ 14 երկրից, այդ թվում՝ Կանադայից, Ֆրանսիայից, Գերմանիայից, Ուկրաինայից, Տաջիկստանից, Ղազախստանից, Բահրեյնից եւ այլն։ Հայաստանից մասնակցել են բոլոր անվանի ըմբիշները: Ընդհանուր հաշվարկում հայ ըմբիշները նվաճել են 3 ոսկե եւ 1-ական արծաթե եւ բրոնզե մեդալ: Մրցումները նախընտրական էին Սերբիայում կայանալիք Աշխարհի առաջնության համար, որը վարկանիշային է Օլիմպիական խաղերի համար:
«Պատրաստակամությամբ ենք աջակցել մրցաշարի կայացմանը՝ տրամադրելով հասանելիություն Հայաստանում ամենաարագ ինտերնետ կապին եւ ապահովելով բազմաթիվ երկրներից միջազգային այս մրցաշարն ուղիղ հեռարձակմամբ դիտելու հնարավորությունը»,- ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Մրցաշարի մրցանակային ֆոնդը 80 հազար ԱՄՆ դոլար էր, որը բաշխվել է 10 քաշային կարգում մրցանակային տեղ զբաղեցրած 40 ըմբիշի միջեւ: Դրամական պարգեւ են ստացել նաեւ չեմպիոնի մարզիչները:

16:30 | 20.06.23 | Новости | 16160
На днях при технической поддержке компании Ucom был проведен 25-ый розыгрыш Кубка имени Степана Саргсяна, чемпиона Европы, трехкратного обладателя Кубка мира, вице-чемпиона Олимпийских игр, заслуженного мастера спорта СССР, борца вольного стиля.
В состязаниях приняли участие 125 борцов из 14 стран, в том числе из Канады, Франции, Германии, Украины, Таджикистана, Казахстана, Бахрейна и т.д. От Армении выступили все известные борцы. В общей сложности армянские борцы завоевали 3 золотые и по одной серебряной и бронзовой медали. Соревнования были подготовительными к предстоящему в Сербии чемпионату мира, который является рейтинговым для Олимпийских игр.
«Мы с готовностью поддержали проведение соревнований, предоставив доступ к самому быстрому интернету в Армении, а также возможность проследить за этими международными состязаниями в прямом эфире из множества стран», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Призовой фонд турнира составил 80 000 долларов США, которые были распределены между 40 борцами, завоевавшими призовые места в 10 весовых категориях. Денежное вознаграждение получили и тренеры чемпиона.