10:56 | 11.07.23 | Նորություններ | 20252
«Յուքոմ» ընկերության շարժական կապի ձայնային ծառայության բաժանորդները կարող են ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոումինգում» 300 ՄԲ, 1ԳԲ, 2ԳԲ, 3ԳԲ եւ ամենածավալուն՝ «Ինտերնետ ռոումինգում 8ԳԲ» փաթեթը Ucom բջջային հավելվածի միջոցով:
Անհրաժեշտ է ներբեռնել Ucom բջջային հավելվածի թարմացված տարբերակն App Store-ից կամ Google Play-ից, գրանցվել եւ մուտք գործել ռոումինգի բաժին։ Ռոումինգի բաժնից պետք է ընտրել ճամփորդության երկիրը, որի վրա սեղմելով՝ օգտատերերը կտեսնեն թե՛ տվյալ երկրում ճամփորդելու սակագներն ըստ օպերատորների՝ առանց որեւէ փաթեթի ակտիվացման, եւ թե՛ «Ինտերնետ ռոումինգում» փաթեթների ծավալը եւ արժեքը, որոնք գործում են հասանելի երկրներում ամենամատչելի սակագին առաջարկող օպերատորին միանալիս։
«Ամբողջ ամառվա ընթացքում Ucom-ի բաժանորդները կարող են 65-ից ավելի եվրոպական եւ հայտնի ծովափնյա երկրներում ճամփորդելիս, օրինակ՝ Հունաստանում, Կիպրոսում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Մոնտենեգրոյում, Եգիպտոսում կամ Վրաստանում, օգտվել գերարագ ինտերնետի 1ՄԲ-ն սկսած 2,99 դրամ սակագնից, եթե Ucom հավելվածի միջոցով ակտիվացնեն «Ինտերնետ ռոումինգում 8ԳԲ» փաթեթը եւ տեղում միանան համապատասխան օպերատորների ցանցին», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հիշեցնենք, որ որեւէ փաթեթ չակտիվացնելու դեպքում մինչեւ օգոստոսի 31-ը բաժանորդներն ամեն դեպքում կօգտվեն ռոումինգում ինտերնետի ավելի մատչելի՝ 9 դրամ/ՄԲ հատուկ սակագնից՝ նախկին 15 դրամ/ՄԲ-ի փոխարեն, մասնավորապես Բուլղարիա, Հունաստան, Կիպրոս, Իտալիա, Իսպանիա եւ Մոնտենեգրո ուղեւորվելիս եւ համապատասխան օպերատորներին միանալիս: Ի դեպ, 9 դրամ/ՄԲ սակագինն անժամկետ գործում է Եգիպտոսում Orange, Վրաստանում Geocell/Magticom, ԱՄԷ-ում du եւ ԱՄՆ-ում T-Mobile օպերատորներին միանալիս:
Ռոումինգի ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել Հայաստանից մեկնելուց առաջ՝ Ucom բջջային հավելվածի օգնությամբ։

10:56 | 11.07.23 | Новости | 19864
Абоненты голосовой услуги мобильной связи от Ucom могут активировать пакеты «Интернета в роуминге» в 300 МБ, 1 ГБ, 2 ГБ, 3 ГБ и самый большой пакет «Интернет в роуминге 8 ГБ» посредством мобильного приложения Ucom и делиться летними воспоминаниями со своими близкими.
Для начала необходимо скачать обновленное мобильное приложение Ucom из App Store или Google Play, зарегистрироваться и войти в раздел роуминга. Из раздела роуминга нужно будет выбрать страну назначения, нажав на которую пользователи увидят как тарифы в роуминге от разных операторов при путешествии по данной стране без активации какого-либо пакета, так и объем и стоимость пакетов «Интернета в роуминге», действующих при подключении к оператору, предлагающему самый доступный тариф в конкретных странах.
"В течение всего лета абоненты Ucom смогут воспользоваться высокоскоростным интернетом от 2,99 драмов за 1 МБ, путешествуя по более чем 65 европейским и популярным прибрежным странам, например, Греции, Кипру, Италии, Испании, Черногории, Египту или Грузии, если активируют пакет «Интернет в роуминге 8 ГБ» посредством мобильного приложения Ucom и уже на месте подключатся к сети соответствующих операторов», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Напомним, что в случае если абонент не активирует какой-либо пакет до 31 августа, то он(-а) в любом случае воспользуется более доступным тарифом интернета в роуминге в 9 драмов/МБ вместо прежних 15 драмов/МБ, в частности при поездках в Болгарию, Грецию, на Кипр, в Италию, Испанию и Черногорию, подключившись при этом к сети соответствующих операторов. Также следует отметить, что тариф в 9 драмов/МБ действует бессрочно при подключении к операторам Orange в Египте, Geocell/Magticom в Грузии, du в ОАЭ и T-Mobile в США.