17:14 | 11.09.23 | Նորություններ | 21814
«Յուքոմ» ընկերության տեխնիկական մասնագետներն աշխատում են Երեւանի Կենտրոն եւ Արաբկիր վարչական շրջաններում, ինչի մասին ընկերությունը նախապես տեղեկացրել է իր բաժանորդներին։
Ընկերության գլխավոր տնօրենն այցելել է շարժական ցանցի արդիականացման աշխատանքներն իրականացնող երեւանյան թիմերից մեկին՝ անձամբ հետեւելու ցանցի վերազինման ընթացքին։
«Երբ որեւէ կայան ապամոնտաժվի, դուք զգալու եք կապի որակի անկում ու ծառայությունների մատուցման անկայունություն։ Սա ցավոտ, բայց եւ անխուսափելի գործընթաց է, մինչեւ տեղադրենք նորը, արդիականը, հզորը եւ այո՛, այսօրվա դրությամբ՝ աննմանը, որպեսզի հետագայում դուք ունենաք սահուն փորձառություն մեր ցանցում եւ հնարավորություն ունենաք օգտվելու ավելի լավ, ավելի մատչելի, ավելի հետաքրքիր ծառայություններից։ Ինչ խոսք, այսպիսի այցերը նույնպես շարունակական են լինելու, որպեսզի ձեզ մշտապես տեղյակ պահենք ոչ միայն շարժական ցանցի արդիականացման, այլեւ ֆիքսված ցանցի ընդլայնման ընթացիկ աշխատանքների մասին», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Դեռեւս օգոստոսի սկզբին գլխավոր տնօրենը նշել է, որ Ucom-ի 5-ամյա ռազմավարության հենասյուներից է Հայաստանի ամբողջ տարածքում ինչպես շարժական, այնպես էլ ֆիքսված ցանցերի արդիականացումն ու ընդլայնումը։
Նա անձամբ է հետեւել Հայաստան ժամանած Ժամանակակից ՏՀՏ արտադրանքի, լուծումների, ծրագրային ապահովման եւ ծառայությունների մատակարարման համաշխարհային գիգանտներից մեկի սարքավորումների բեռնաթափման ընթացքին։
Այսօրվա դրությամբ այդպիսի սարքավորումների ժամանումը Հայաստան իրականացվել է երեք փուլով։ Մինչեւ տարվա վերջ նորագույն սարքավորումները եւս մի քանի փուլով կառաքվեն։

17:14 | 11.09.23 | Новости | 21823
Технические специалисты компании Ucom усиленно работают в административных районах Кентрон и Арабкир города Еревана, о чем компания заранее проинформировала своих абонентов.
Генеральный директор компании навестил одну из ереванских команд, проводящих работы по модернизации мобильной сети, чтобы лично проследить за процессом ее переоснащения.
«Конечно, при демонтаже какой-либо из станций вы заметите ухудшение качества связи и нестабильность услуг. Это болезненный, но неизбежный процесс, пока мы не установим новое, современное, мощное и, да, наилучшее на сегодняшний день оборудование, чтобы в будущем вы могли спокойно пользоваться нашей сетью и иметь возможность использовать улучшенные, более доступные, более интересные услуги. Безусловно, такие визиты будут носить постоянный характер, чтобы держать вас в курсе текущих работ не только по модернизации мобильной сети, но и по расширению фиксированной», - заявил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
В начале августа гендиректор отметил, что одним из столпов пятилетней стратегии Ucom является модернизация и расширение как мобильной, так и фиксированной сетей по всей Армении.
Он лично наблюдал за процессом разгрузки поступившего в Армению оборудования одного из мировых гигантов по поставкам современных ИКТ-продуктов, решений, программного обеспечения и услуг.
На сегодняшний день прибытие такой техники в Армению было организовано в три этапа. До конца года новейшее оборудование будет поставлено еще в несколько этапов.