11:24 | 22.09.23 | Նորություններ | 9492
Սեպտեմբերի 9-ին եւ 10-ին Սամսունգի ինովացիոն կամպուսը, որը Սամսունգ Էլեկտրոնիքսի թեք ոլորտի կրթական ծրագրերից է եւ Հայաստանում իրականացվում է UWC Դիլիջանի միջազգային դպրոցում, դիմավորել է իր ուսանողների երրորդ սերնդին:
Դասընթացին այս տարի ընդգրկվել է 102 ուսանող Երեւանից, Տավուշի, Լոռիի, Շիրակի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Արմավիրի եւ Արարատի մարզերից:
Կամպուսից հայտնում են, որ 2023-2024 ուսումնական տարվա համար ստացել են ընդամենը 650 հայտ: Թեստը հաջող հանձնել է 211 երեխա, 172 թեկնածու անցել է հարցազրույց: Ընդունելության արդյունքներով 102 սան ներգրավվել է դասընթացին: Սաների 78 տոկոսը տղա է, 22 տոկոսը՝ աղջիկ:
Սամսունգի ինովացիոն կամպուսի սաները կանցնեն իննամսյա նախագծահեն դասընթաց, որը բաղկացած է 5 մոդուլից՝
•    Ջավա ծրագրավորման լեզվի հիմունքներ,
•    Օբյեկտ-կողմնորոշված ծրագրավորման ներածություն,
•    Անդրոիդ հավելվածների ծրագրավորման հիմունքներ,
•    Ալգորիթմներ եւ տվյալների կառուցվածքներ,
•    Բջջային հավելվածների սերվերային մասի ծրագրավորման հիմունքներ:
Դասընթացի ավարտին սաները կներկայացնեն իրենց անհատական նախագծերը, որ մշակելու են օգտագործելով դասընթացի արդյունքում ձեռքբերած գիտելիքներն ու հմտությունները: Նախագծի ներկայացումն ըստ էության դասընթացի ավարտական քննությունն է, որի արդյունքում սաներն ստանում են հավաստագիր: Նախագծերը կգնահատվեն քննական հանձնաժողովի կողմից, որը ներառում է Սամսունգի հավաստագրված հրահանգիչներ, համակարգչային գիտության դասավանդման մասնագետներ եւ ՏՏ ընկերությունների ներկայացուցիչներ:

11:24 | 22.09.23 | News | 9564
Samsung Innovation Campus, a technology-based educational IT programme by Samsung Electronics with its Armenian campus at the international school UWC Dilijan, welcomed its third cohort of students on September 9th and 10th.
A class of 102 youngsters from Yerevan, and seven other regions including Tavush, Lori, Shirak, Kotayk, Gegharkunik, Armavir, and Ararat joined the training course.
The total number of applicants for the 2023-2024 academic year was 650, of which 211 passed the test and 172 candidates were interviewed. Ultimately, 102 students were successfully admitted to the programme with 78% being boys and 22% being girls.
The participants of Samsung Innovation Campus (SIC) will take a 9-month project-based course, divided into 5 modules:
● Fundamentals of Java programming language
● Introduction to Object Oriented Programming
● Fundamentals of Android Application Programming
● Algorithms and data structures
● Fundamentals of mobile application server side development
After completing the course, the students will present their individual projects, which they will develop using the knowledge and skills acquired at SIC, as their final test for certification. The projects will be presented to an evaluation panel consisting of Samsung-certified instructors, educators in the field of computer science and tech industry representatives.