12:43 | 25.09.23 | Նորություններ | 20555
«Յուքոմ ՓԲԸ» գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն «Առաջնորդության դպրոցի» ուսանողների համար հանդես է եկել առաջնորդության վերաբերյալ հատուկ դասախոսությամբ, որով մեկնարկել «Առաջնորդության դպրոցի» սաների 2023-2024թթ. ուսումնական տարին:
Ռալֆ Յիրիկյանը ներկայացրել է գործարար ոլորտում առաջնորդության եւ կառավարման հիմնական սկզբունքները՝ հիմնվելով հեռահաղորդակցության ոլորտում 25 տարվա իր փորձի վրա, խոսել է առաջնորդի՝ հատկապես պատասխանատու իրավիճակներում որոշումներ կայացնելու օրինակներից, շեշտել կառավարչի եւ առաջնորդի միջեւ էական տարբերությունը:
«Ընկերության աշխատակիցները պետք է վստահ լինեն, որ ցանկացած մտահոգություն կամ առաջարկ, որը կներկայացնեն իրենց անմիջական ղեկավարին, կհասնի ամենաբարձր մակարդակ եւ հաշվի կառնվի: Այո՛, աշխատակիցը պետք է լսված լինի, իսկ առաջնորդը պետք է կարողանա որոշում կայացնել՝ կարծիքներն ուշադիր լսելուց հետո։ Երբ միանում ես արդեն իսկ կայացած ընկերությանը, անհրաժեշտ է խորապես ծանոթանալ առկա կորպորատիվ մշակույթին, ուշադրություն դարձնել արդեն իսկ ձեւավորված արժեքներին եւ անընդունելի վարքագիծ նկատելու դեպքում համբերատար ու հոգատար կերպով փոխել այն», - ասել «Յուքոմ ՓԲԸ» գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Դասընթացի ընթացքում 18-35 տարեկան մոտ 30 ուսանող հնարավորություն է ունեցել իրեն հետաքրքրող հարցերն ուղղել «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրենին, ստանալ գործնական խորհուրդներ՝ առաջնորդության ճանապարհին կողմնորոշվելու համար, տեղեկանալ հայկական ընկերությունում առաջնորդի դեր ստանձնելու մարտահրավերների եւ առավելությունների մասին:
«Առաջնորդության դպրոց» հիմնադրամը գործում է 2009 թվականից։ Վերջինիս գերակայություններից է գործնական նախագծերի ու աշխատանքների իրականացումը։

12:43 | 25.09.23 | Новости | 20556
На днях генеральный директор ЗАО «Юком» Ральф Йирикян прочитал специальную лекцию о лидерстве для студентов «Школы лидерства». Данное событие ознаменовало начало 2023-2024 учебного года для студентов «Школы лидерства».
Ральф Йирикян поделился своими мыслями об основных принципах лидерства и управления в бизнесе, опираясь на свой 25-летний опыт работы в сфере телекоммуникаций. Он обсудил реальные примеры принятия лидерских решений в особо критичных ситуациях и подчеркнул существенное различие между менеджером и лидером.
«Сотрудники компании должны быть уверены, что любые замечания или предложения, которые они доносят до сведения своего непосредственного руководителя, будут представлены и на высшем уровне, будут приняты во внимание. Да, сотрудник должен быть услышан, а руководитель должен быть способен принимать обоснованные решения, внимательно выслушав мнения. Когда вы приходите в уже устоявшуюся компанию, крайне важно ознакомиться с существующей корпоративной культурой, принять к сведению уже сформированные ценности, и если замечаете неприемлемое поведение, следует терпеливо и усердно менять его", - поделился своим опытом генеральный директор ЗАО Ucom Ральф Йирикян.
В ходе лекции около 30 студентов в возрасте от 18 до 35 лет имели возможность задать вопросы генеральному директору Ucom, получить практические рекомендации для ориентировки на своем пути к лидерству, а также получили представление о трудностях и преимуществах принятия на себя руководящих ролей в армянских компаниях.
Добавим, что фонд «Школа лидерства» действует с 2009 года, уделяя особое внимание реализации практических проектов и инициатив.