12:43 | 25.09.23 | Նորություններ | 20555
«Յուքոմ ՓԲԸ» գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն «Առաջնորդության դպրոցի» ուսանողների համար հանդես է եկել առաջնորդության վերաբերյալ հատուկ դասախոսությամբ, որով մեկնարկել «Առաջնորդության դպրոցի» սաների 2023-2024թթ. ուսումնական տարին:
Ռալֆ Յիրիկյանը ներկայացրել է գործարար ոլորտում առաջնորդության եւ կառավարման հիմնական սկզբունքները՝ հիմնվելով հեռահաղորդակցության ոլորտում 25 տարվա իր փորձի վրա, խոսել է առաջնորդի՝ հատկապես պատասխանատու իրավիճակներում որոշումներ կայացնելու օրինակներից, շեշտել կառավարչի եւ առաջնորդի միջեւ էական տարբերությունը:
«Ընկերության աշխատակիցները պետք է վստահ լինեն, որ ցանկացած մտահոգություն կամ առաջարկ, որը կներկայացնեն իրենց անմիջական ղեկավարին, կհասնի ամենաբարձր մակարդակ եւ հաշվի կառնվի: Այո՛, աշխատակիցը պետք է լսված լինի, իսկ առաջնորդը պետք է կարողանա որոշում կայացնել՝ կարծիքներն ուշադիր լսելուց հետո։ Երբ միանում ես արդեն իսկ կայացած ընկերությանը, անհրաժեշտ է խորապես ծանոթանալ առկա կորպորատիվ մշակույթին, ուշադրություն դարձնել արդեն իսկ ձեւավորված արժեքներին եւ անընդունելի վարքագիծ նկատելու դեպքում համբերատար ու հոգատար կերպով փոխել այն», - ասել «Յուքոմ ՓԲԸ» գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Դասընթացի ընթացքում 18-35 տարեկան մոտ 30 ուսանող հնարավորություն է ունեցել իրեն հետաքրքրող հարցերն ուղղել «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրենին, ստանալ գործնական խորհուրդներ՝ առաջնորդության ճանապարհին կողմնորոշվելու համար, տեղեկանալ հայկական ընկերությունում առաջնորդի դեր ստանձնելու մարտահրավերների եւ առավելությունների մասին:
«Առաջնորդության դպրոց» հիմնադրամը գործում է 2009 թվականից։ Վերջինիս գերակայություններից է գործնական նախագծերի ու աշխատանքների իրականացումը։

12:43 | 25.09.23 | News | 20550
Ralph Yirikian, the Director General of Ucom CJSC, delivered a special lecture on leadership at the "Leadership School" recently. This event marked the beginning of the 2023-2024 academic year for the students of the "Leadership School".
Mr. Yirikian shared insights into the core principles of leadership and management in the business sector, drawing from his 25 years of experience in the telecommunications industry. He discussed real-life examples of leadership decision-making in critical situations and underscored the essential distinction between a manager and a leader.
"Employees of the company should have confidence that any concerns or suggestions they bring to their immediate supervisor will be escalated to the highest level and considered. The employee's voice should be heard, and a leader should be capable of making informed decisions after carefully listening to various perspectives. When you join an established company, it's essential to acquaint yourself with the existing corporate culture, take note of the established values, and if you encounter any unacceptable behavior, address it with patience and diligence," stated Ralph Yirikian, Director General of Ucom CJSC, sharing his experience.
Approximately 30 students, aged 18 to 35, had the opportunity to ask questions to the Director General of Ucom, receive practical guidance on their leadership journey, and gain insights into the challenges and advantages of assuming leadership roles within Armenian companies.
Let us add that the "Leadership School" foundation has been operational since 2009, with a focus on implementing practical projects and initiatives.