09:52 | 11.11.23 | Նորություններ | 19490
2023թ. նոյեմբերի 15-ին կայանալիք նիստում ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը համաձայնություն կտա «ՄՏՍ-Հայաստան» ՓԲԸ վաճառքի գործարքին:
Համապատասխան որոշման նախագիծը հրապարակված է հանձնաժողովի կայքում:
Դրանում, մասնավորապես, ասվում է, որ «ՄՏՍ-Հայաստան» ՓԲԸ-ն ս.թ. նոյեմբերի 3-ին դիմել է հանձնաժողով՝ տեղեկացնելով, որ Կիպրոսում գրանցված «Ֆեդիլքո Գրուպ Լիմիթիդ» ընկերությունը ցանկանում է «Արամայո Ինվեսթմենթս Լիմիթեդ» ընկերությունից ձեռք բերել բաժնետոմսերի 100 տոկոսը:
Որոշման նախագծում նշվում է, որ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը եւ Ազգային անվտանգության ծառայությունը գործարքի կնքման վերաբերյալ առարկություններ չունեն:
Itel.am-ը նշում է, որ 2023 թվականի ապրիլին ՀՀ Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովն արգելել էր «Ֆեդիլքո Գրուպ Լիմիթիդ» ընկերությանը ձեռք բերել «ՄՏՍ Հայաստան» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերը:
Գործարքի դեմ էր հանդես եկել նաեւ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը: Ապրիլին հրապարակված որոշման մեջ, մասնավորապես, ասվում էր, որ բացասական եզրակացություն է տվել Ազգային անվտանգության ծառայությունը, քանի որ գործարքը վնասում է կամ կարող է վնասել ՀՀ պետական շահերը ու ազգային անվտանգությունը։

09:52 | 11.11.23 | News | 19513
At its November 15 session, Armenia’s Public Services Regulatory Commission will approve the transaction on selling MTS-Armenia CJSC.
The relevant draft decision is published on the website of the commission.
It says, in particular, that MTS-Armenia CJSC applied to the commission on November 3, saying that Fedilco Group Limited company registered in Cyprus wishes to acquire 100 percent of shares from Aramayo Investments Limited company.
The draft decision states that the Ministry of High-Tech Industry and the National Security Service have no objections to the signing of the deal.
Itel.am notes that in 2023 the Commission on Protection of Competition of Armenia banned the acquisition of the shares of MTS Armenia CJSC by Fedilco Group Limited company.
The Public Services Regulatory Commission was also against the deal. In particular, in the decision published in April, it was stated that the National Security Service gave a negative conclusion, as the transactions threatens the national security and state interests of the Republic of Armenia.