11:37 | 27.11.23 | Նորություններ | 12748
Երեւանի պետական համալսարանում Վիվա-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը հանդես է եկել «Բիզնեսի թվայնացումը Հայաստանի Հանրապետությունում» խորագրով բաց դասախոսությամբ։
Դասախոսության ընթացքում ընկերության գլխավոր տնօրենը մի քանի օրինակով ներկայացրել է, որ կախված ծառայությունից եւ ապրանքատեսակից՝ թվային փոխակերպումը կարող է իրականացվել արժեքի շղթայի այս կամ այն փուլում։
Դասախոսության ընթացքում Արմեն Ավետիսյանը խոսել է բիզնեսի թվայնացման՝ որպես զարգացման ժամանակակից ռազմավարական ուղղության մասին: Նա նաեւ անդրադարձել է թվային աշխարհում ընկերության նշանակալի ձեռքբերումներին։
«Վիվա-ՄՏՍ-ը հեռահաղորդակցության օպերատորից անցում է կատարել թվային ծառայություններ մատուցող ընկերության։ Թվային փոխակերպումը տեխնոլոգիական հիմքի ստեղծումն է՝ ավելի զարգացած բիզնես լուծումների ներդրման հնարավորության համար։ Վերջին տարիներին մեր ընկերությունը մեծ փորձառություն է ձեռք բերել թվայնացման ոլորտում, եւ մենք պատրաստ ենք կիսել մեր փորձը։ Այս տարի Վիվա-ՄՏՍ-ը գործարկել է 5G ցանցը, ինչն ավելի բարձր հարթության վրա կդնի մեր IoT եւ թվային լուծումները եւ դրական կերպով կանդրադառնա Հայաստանի տնտեսության վրա», - նշել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։

11:37 | 27.11.23 | Новости | 12752
В Ереванском государствeнном университете генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян выступил с открытой лекцией на тему «Цифровизация бизнеса в Республике Армения».
В ходе лекции гендиректор компании привел несколько примеров того, как в зависимости от услуги и продукта цифровая трансформация может осуществляться на том или ином этапе цепочки ценностей.
Во время лекции А. Аветисян рассказал о цифровизации бизнеса как современном стратегическом направлении развития. Он также упомянул о крупнейших достижениях компании в цифровом мире.
«Из оператора связи Вива-МТС трансформировалась в компанию-поставщика цифровых услуг. Цифровая трансформация – это создание технологической основы для возможности реализации на ней современных и более совершенных бизнес-решений. За последние годы наша компания накопила большой опыт в сфере цифровизации и мы готовы поделиться своим опытом. В этом году Вива-МТС запустила сеть 5G, которая поднимет наши IoT и цифровые решения на более высокий уровень и окажет положительное влияние на экономику Армении», - сказал генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян.