17:13 | 07.12.23 | Նորություններ | 22687
Ucom-ի եւ World Vision Armenia-ի աշխատակիցները Վարդենիսում աջակցություն են տրամադրել Արցախից բռնի տեղահանված բազմազավակ ընտանիքներին:
Ucom-ի կամավորների հետ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն անձամբ այցելել է World Vision Armenia-ի Վարդենիսի տարածքային զարգացման գրասենյակ` մասնակցելու արցախցիներին օգնություն տրամադրելու աշխատանքներին: Այցը համատեղ էր, World Vision Armenia-ի ծրագրերի տնօրեն Րաֆֆի Դուդակլյանի ուղեկցությամբ:
«Ucom-ը մարդակենտրոն ընկերություն է, մենք հավատում ենք բարի գործերի ուժին: Ի թիվս այլ նախաձեռնությունների, որոնք իրականացնում ենք համայնքի բարեկեցության համար, ցանկանում ենք պարզագույն ապահովություն փոխանցել մեր հայրենակիցներին: Մենք ուզում ենք, որ Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներն իմանան, որ իրենք մենակ չեն ու որ համատեղ ուժերով ոտքի կկանգնենք»,- ասել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ucom ընկերության եւ World Vision Armenia հասարակական կազմակերպության միջեւ ստորագրված համագործակցության հուշագրի շրջանակում Հայաստանի երեք մարզում` Սյունիք, Գեղարքունիք եւ Տավուշ, Արցախից բռնի տեղահանված ընտանիքներին տրամադրվել է տաք հագուստ, անկողնային պարագաներ, տաքացուցիչներ եւ այլ անհրաժեշտ իրեր: Այս ամենը հնարավոր է դարձել Ucom-ի աշխատակիցների եւ ընկերության նվիրաբերությամբ:
«World Vision Armenia-ի հանձնառությունն է առավելագույն մարդկանց օգնություն հասցնել, եւ Ucom-ի այս նվիրաբերությունը ճիշտ ժամանակին հասավ: Մենք ջանք չենք խնայել, որ այս նվիրաբերության միջոցներով ձեռքբերված օգնությունը թափանցիկությամբ եւ հաշվետվողականությամբ հասնի այն մարդկանց, որոնք դրա կարիքն ամենից շատն ունեն: Այս դժվար օրերին համախմբումը սոցիալական պատասխանատվության շուրջ ամենակարեւորն է, եւ մենք ողջունում ենք համայնքի բարեկեցության բարձրացմանն ուղղված յուրաքանչյուր քայլ»,-նշել է World Vision Armenia-ի ծրագրերի տնօրեն Րաֆֆի Դուդակլյանը:
Երկու կառույցների ղեկավարներն այցելել են նաեւ Արցախից բռնի տեղահանված, 9 երեխա ունեցող Եպրաքսյա Կոնդունցի բազմազավակ ընտանիքին, զրուցել ընտանիքի հետ, ջերմություն ու հոգատարություն փոխանցել:

17:13 | 07.12.23 | News | 22720
Ucom and World Vision Armenia employees were in Vardenis on a crucial mission: providing warmth and cozy clothes to large families forcibly displaced from Artsakh.
As the New Year approaches, Ucom remembers especially those families and children who need extra attention and care. Ralph Yirikian, the General Director of the company, together with Ucom volunteers, personally visited the regional development office of World Vision Armenia in Vardenis to assist the people of Artsakh. The visit was accompanied by World Vision Armenia's Program Director Raffi Dudaklian.
"Ucom is a people-centric company, and we believe in the power of good deeds. Among other initiatives we carry out for the community's well-being, we aim to provide the utmost security to our fellow citizens. We want our compatriots forcibly displaced from Artsakh to know that they are not alone and that we will stand up with joint forces," said Ralph Yirikian, director general of Ucom.
Within the framework of the cooperation memorandum signed between Ucom and the World Vision Armenia NGO, in three regions of Armenia—Syunik, Gegharkunik, and Tavush —families forcibly displaced from Artsakh were provided with warm clothes, bedding, heaters, and other necessary items. The project became viable through contributions from both the company and its employees.
"World Vision Armenia's commitment is to help as many people as possible, and this donation from Ucom came at the right time. We have worked hard to ensure that the aid raised through this donation reaches the people who need it most with transparency and accountability. In these difficult days, unity around social responsibility is the most important thing, and we welcome every step towards increasing the well-being of the community," said World Vision Armenia Program Director Raffi Dudaklian.
The leaders of the two organizations also visited the large family of Epraksya Konduntsi, who was forcibly displaced from Artsakh and has nine children to care for; they talked with the family and conveyed warmth and care.