15:53 | 17.01.24 | Նորություններ | 19045
Ucom ընկերության եւ «Արեւորդի» հասարակական կազամակերպության համագործակցությունը շարունակվում է շահառու համայնքներում:
Վայոց ձորի Աղավնաձոր բնակավայրի նախադպրոցական կրթօջախի տանիքին տեղադրվել է 10.3 կՎտ դրվածքային հզորությամբ արեւային կայան, որի արտադրած էլեկտրականության շնորհիվ շենքը ցուրտ ամիսներին կջեռուցվի եւ հնարավորություն կունենա ընդունել բնակավայրի փոքրիկներին: Արեւային կայանի տեղադրումն իրականություն է դարձել Ucom ընկերության եւ «Արեւորդի» հասարակական կազմակերպության համագործակցության շնորհիվ:
«Աղավնաձորի այս մանկապարտեզում արեւային կայանի տեղադրումով լուծում ենք կարեւոր մի քանի խնդիր: Նախակրթարանը կջեռուցվի, իսկ պետությունը հնարավորություն կունենա խնայել միջոցներ, որոնք կուղղորդվեն կարեւոր այլ ոլորտների զարգացմանը: Այս կայանը նաեւ կարեւոր է նրանով, որ եւս մեկ անգամ ուշադրություն կսեւեռենք այլընտրանքային էներգիայի ստացմանն ու էկոկրթության տարածմանը»,-նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Մենք՝ որպես բնապահպանական կազմակերպություն, շատ ուրախ ենք, որ էկոլոգիապես մաքուր էլեկտրականության աղբյուրը տարածում է ստանում, հետեւապես ողջունում ենք շրջակա միջավայրի պահպանությանն ուղղված բոլոր քայլերը: Ucom-ի հետ մեր համագործակցությունը շարունականան կլինի եւ այժմ մենք նախագծում ենք հետագա քայլերի հաջորդականությունը»,-նշել է «Արեւորդի» հասարակական կազմակերպության տնօրեն Սոնա Քալանթարյանը:

15:53 | 17.01.24 | News | 19022
Cooperation between Ucom and Arevordi NGOcontinues in the communities of Armenia. A 10.3 kW solar power plant has been installed on the kindergarten's roof.
Thanks to the electricity generated, the building will be heated during the colder months, ensuring a warm environment for the children. The solar plant installation became a reality through the collaboration between Ucom company and SunChild NGO.
“By installing a solar plant in this Aghavnadzor kindergarten, we are addressing several crucial issues. The kindergarten will now be heated, and the government will have the opportunity to allocate funds to other vital areas of development. This station is also significant as it draws attention to the adoption of alternative energy and promotes eco-education," stated Director General of Ucom, Ralph Yirikian.
"As environmental organization representatives, we are delighted to see the expansion of environmentally friendly electricity sources, and we welcome all steps aimed at protecting the environment. Our collaboration with Ucom will persist, and we are currently planning the sequence of further steps," stated Sona Kalantaryan, Director of SunChild NGO.