12:07 | 13.03.24 | Նորություններ | 13811
Վիվա-ՄՏՍ-ը հայտարարել է համագործակցային նոր հարթակի ստեղծման մասին՝ «RED» սակագնային պլանի շրջանակում:
Նախաձեռնությունը գործարկվել է «Fnet Telecom» («Էֆնեթ տելեկոմ»)-ի հետ համագործակցությամբ եւ բաց է ֆիքսված ինտերնետի ու հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող այլ ընկերությունների համար: «RED» սակագնային պլանով մեկ փաթեթի շրջանակում առաջարկվում են բջջային եւ ֆիքսված ծառայություններ, ինչպես նաեւ՝ լայն տարածում գտած՝ առցանց ծառայություններ. բջջային հեռախոսի միջոցով ձայնային կապ եւ ինտերնետ, ֆիքսված ինտերնետ, թվային հեռուստատեսություն, ներառյալ՝ «Иви օնլայն կինոթատրոն» եւ «Kinodaran» հավելվածների հասանելիություն (ծրագրային ապահովման ամենատարածված համակարգերի հիման վրա գործող սարքերի վրա): Այլ կերպ ասած՝ սա փաթեթ է ընտանիքի համար, որը գործում է «բոլոր ծառայությունները մեկ փաթեթում» սկզբունքով:
«Այսօր հայտարարում ենք համագործակցության մասին, որի հիմքում տեխնոլոգիաների համակցումն է՝ հեռահաղորդակցային առավել հարմարավետ եւ ճկուն լուծումներ առաջարկելու նպատակով: Այս գործակցությունն իրական այլընտրանք է շուկայում առկա կոնվերգենտ այլ ծառայություններին: Մեր «RED» սակագնային պլանը գործընկերային հրաշալի հարթակ է՝ ֆիքսված ինտերնետի եւ հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող այն ընկերությունների համար, որոնք կարող են բավարարել Վիվա-ՄՏՍ-ի սահմանած պահանջները: Ֆիքսված կապի ծառայություն մատուցող օպերատորներին այս գործակցությունը թույլ է տալիս զարգացնել իրենց ցանցն ու բաժանորդային բազան: Նախագիծը ստեղծելով՝ մենք մտածել ենք բաժանորդներին ընտրության ավելի լայն հնարավորություն ընձեռելու մասին: Նրանք կարող են ընտրել իրենց նախընտրած ֆիքսված օպերատորին»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«Այսօր Վիվա-ՄՏՍ-ը եւ «Fnet Telecom»-ը գործարկում են նորարարական աննախադեպ նախագիծ, որի արդյունքը Հայաստանում շատ մեծ ու ազդեցիկ է լինելու: Այս համագործակցությունը պատահական չէ. զարգացման ուրույն ուղի անցած ընկերությունների հաջող գործունեության հիմքում կորպորատիվ կառավարման մշակույթն է՝ բիզնես-գործընթացների հաջողության գրավականը: Նախագիծը ենթադրում է թիմային սերտ համագործակցություն, տեսլականի, ենթակառուցվածքի, փորձառության եւ պատասխանատվության կիսում: Շնորհակալ ենք վստահության համար ու հավաստիացնում ենք, որ ջանք չենք խնայի մեր համատեղ կոնվերգենտ պրոդուկտը Հայաստանի շուկայում պահանջված ու գնահատված դարձնելու ուղղությամբ», - ասել է «Fnet Telecom»-ի գլխավոր տնօրեն Գեւորգ Ենգիբարյանը:
«RED» սակագնային պլանն ունի երեք հիմնական եւ երեք մարզային փաթեթ: Հիմնական փաթեթները նախատեսված են բոլոր հաճախորդների, իսկ մարզայինները՝ բացառապես մարզերի բնակիչների համար: Մարզային փաթեթներն, ի դեպ, առաջարկում են բաժանորդագրության առավել մատչելի տարբերակներ՝ հաշվի առնելով մարզերում բնակվողների հնարավորություններն ու կանխատեսելով նրանց ակնկալիքները: Սակագնային պլանն առայժմ հասանելի է Շիրակում, Վայոց ձորում, Գեղարքունիքում, Կոտայքում, Արարատում եւ Երեւանում:
«RED» սակագնային պլանից օգտվելու համար Վիվա-ՄՏՍ-ի կանխավճարային բաժանորդները կարող են ուղարկել իրենց նախընտրած տարբերակի՝ USSD հրահանգը: Իսկ ՀՀ այլ օպերատորների կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդները կարող են օգտվել համարի տեղափոխության ծառայությունից եւ միանալ «RED»-ին: Նախատեսված են նաեւ «RED» սակագնային պլանի ընթացիկ փաթեթից մեկ այլ փաթեթի անցում կատարելու հնարավորություն: Առավել մանրամասն տեղեկություն կարող եք գտնել այստեղ:

Viva-MTS announces the introduction of an unprecedented collaborative platform within the new “RED” tariff plan.
The initiative was launched with “Fnet Telecom” and is open to other companies offering fixed Internet and TV channels. “RED” tariff plan provides mobile and fixed services, together with access to popular online services: voice connection and mobile Internet, fixed Internet, digital TV, as well as “Иви online cinema” and “Kinodaran” applications (on devices running the most popular software systems), in a single package. In other words, this is a package for a family and operates on the principle of “all services in one package”.
“Today we are announcing a partnership based on the combination of technologies in order to offer the most convenient and flexible telecommunication solutions. This partnership stands as an alternative to other combined services currently available in the market. Our “RED” tariff plan is a great collaboration platform for companies providing fixed Internet and TV channels which are able to meet the requirements set by Viva-MTS for the quality of provided services and the network. This partnership allows fixed services operators to expand their network and subscriber base. By creating the project, we aimed at giving subscribers a broader array of choices. They can choose the fixed operator they prefer,” Viva-MTS General Director Armen Avetisian stated.
“Today Viva-MTS and “Fnet Telecom” are launching an innovative and an unprecedented program that promises immersive outcomes for Armenia. This is a well-established cooperation; the cornerstone of a successful cooperation between the companies is the corporate management culture, a key to the success of business processes, and the unique path of development they have passed. The program involves teamwork, exchange of perspectives, infrastructures, experience, and responsibility. We are grateful for your trust and we assure you we won’t spare any effort to make our joint convergent product required and valued in the Armenian market,” “Fnet Telecom” General Director Gevorg Yengibaryan noted.
“RED” tariff plan has three main and three regional packages. The main packages are for all subscribers, and the regional ones – only for subscribers from the regions. Besides, regional packages offer more affordable subscription options. Currently the tariff plan is available in Shirak, Vayots Dzor, Gegharkunik, Kotayk, Ararat, and Yerevan.
To make use of the “RED” tariff plan, Viva-MTS prepaid subscribers can send the USSD command of their preferred option. Prepaid and postpaid subscribers of other RA operators can use the mobile number portability service and then use “RED”. There are also options to switch between options of the “EED” tariff plan. You can find more details here.