16:05 | 29.03.24 | Նորություններ | 18319
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը մասնակցել է Move2Career-ի կողմից կազմակերպված կարիերայի եւ նեթվորքինգի Recruit Days բիզնես միջոցառմանը։
Ucom-ի ղեկավարը TED Talks ձեւաչափով խոսել է «Նոր ղեկավարման ոճ: Թվային փոխակերպում» թեմայի շուրջ` ներկայացնելով իր կարծիքն ու դիտարկումներն ընկերություններում թվային փոխակերպում իրականացնելու եւ այդ գործընթացի ժամանակ ճիշտ հաղորդակցվելու մասին։
«Կարեւոր է հասկանալ, որ թվային տեխնոլոգիաները չեն գալիս մարդկանց աշխատանքից զրկելու, այլ գալիս են մեր աշխատանքն ավելի արդյունավետ դարձնելու: Դրանց շնորհիվ ընկերությունները կարող են ավելի մեծ եկամուտներ ունենալ, խնայել ու ավելի արդյունավետ լինել: Ղեկավարներն, անպայման, պետք է համոզվեն, որ աշխատակիցները հասկանում են, թե ինչ է նշանակում թվայինը, պետք է այս ուղղությամբ աշխատեն, բացատրեն` ինչի համար է արվում թվային փոխակերպումը: Այդ դեպքում աշխատակիցներն ավելի ներգրավված կլինեն թվային փոխակերպման գործընթացում», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Աշխատանքային թիմի ձեւավորումը 202X-ին. մարտահրավերներ, միտումներ, հեռանկարներ» խորագրով լիագումար նիստի ընթացքում խոշոր բիզնեսների եւ պետական գերատեսչությունների ներկայացուցիչները քննարկել են խնդիրներ, որոնց բախվում են ընկերություններն աշխատանքի ընդունման ընթացքում։

16:05 | 29.03.24 | News | 18268
Director General of Ucom Ralph Yirikian participated in the Recruit Days business and networking conference organized by Move2Career.
Ralph Yirikian gave a TED Talk on the topic “New management style. Digital transformation". In particular, he expressed several ideas about the digital transformation that is often carried out in modern companies and emphasized the importance of effective communication throughout the process.
"It is important to understand that digital technologies are not coming to take our jobs, on the contrary, they are here to make our work more efficient. Thanks to them, companies can increase their profits, save money and improve their efficiency. Managers should ensure that all employees clearly understand the significance of digital technologies, working to explain why digital transformation is being pursued. By doing so, employees will be more actively engaged in the transformation process," stated Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
The event also featured a discussion on the topic "Formation of a Working Team in the 202X: Challenges, Trends, Prospects," during which representatives from business and government sectors addressed the recruitment challenges faced by companies.