14:46 | 09.04.24 | Նորություններ | 8177
Բիզնեսի եւ տեխնոլոգիական խորհրդատու, Google Cloud-ի մրցանակակիր գործընկեր SADA, an Insight company-ն ճանաչվել է Google Cloud-ի 2024 թվականի Համաշխարհային վաճառքի Տարվա գործընկեր։
Ընկերությունը պարգեւատրվում է արդեն յոթ տարի անընդմեջ՝ Google Cloud էկոհամակարգում իր ակնառու ձեռքբերումների եւ համաշխարհային կազմակերպություններին փորձագիտություն եւ բարձրակարգ ծառայություններ մատուցելու համար:
SADA-ն նաեւ ստացել է Google Cloud-ի 2024 թվականի Տարվա գործընկեր մրցանակը՝ լոկացիայի վրա հիմնված ծառայությունների մասնագիտացման համար․ ընկերությունը հաճախորդներին առաջարկում է Google Maps լուծումներ եւ քարտեզների API-ների հիմնարար տեխնիկական գիտելիքներ:
«Մեզ համար մեծ պատիվ է այս տարի ստանալ Google Cloud-ի 2024 թվականի Համաշխարհային վաճառքի տարվա գործընկերոջ երկու մրցանակը։ Մենք հավատարիմ ենք ամբողջ աշխարհում բիզնեսի վերափոխմանը գերժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումների միջոցով: Այս մրցանակը վկայում է մեր ամբողջ թիմի քրտնաջան աշխատանքի եւ նվիրվածության մասին: Պատրաստ ենք շարունակել ապահովել մեր հաճախորդների հաջողությունները եւ ազդեցություն ունենալ նրանց զարգացման վրա՝ ամրապնդելով մեր համագործակցությունը Google Cloud-ի հետ»,- նշել է SADA-ի գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը:
2023 թվականին SADA-ն դարձել է Google Cloud-ի գեներատիվ AI-ի գծով առաջատար գործընկերներից մեկը՝ հարյուրավոր հաճախորդների շրջանում հասնելով գեներատիվ AI-ի սպառման քառակի աճի: SADA-ի մասնագիտական ծառայությունների եւ լուծումների հարուստ փորձի շնորհիվ ընկերությունն արժանացել է համաշխարհային բրենդների՝ ներառյալ Carvana-ի, Stagwell-ի եւ Digital Turbine-ի աջակցությանը:
«Google Cloud Partner մրցանակով մենք նշում ենք փոխակերպման ազդեցությունն ու արժեքը, որ մեր գործընկերները տալիս են մեր հաճախորդներին։ Մենք հպարտ ենք հայտարարել SADA-ն՝ որպես 2024 թվականի Google Cloud Partner մրցանակի հաղթող, եւ ճանաչել նրա ձեռքբերումները վերջին տարում հաճախորդների հաջողության հասնելու գործում»,- նշել է Google Cloud-ի գլոբալ էկոհամակարգի եւ ալիքների կորպորատիվ փոխնախագահ Քեւին Իչպուրանին:
Այս տարի SADA-ն վերադառնում է Google Cloud Next 2024 կոնֆերանս, որի փորձագետների թիմը հանդես կգա մի շարք ելույթներով՝ կիսվելով ամպային նորարարություններով ու հաջողություններով։

SADA, an Insight company, a leading business and technology consultancy and award-winning Google Cloud Premier Partner, announces it has been named Google Cloud’s 2024 Global Sales Partner of the Year.
This milestone marks the seventh consecutive year the company has been recognized for its outstanding accomplishments in the Google Cloud ecosystem and its success in providing expertise and high-value services to global organizations.
SADA also received Google Cloud’s 2024 Partner of the Year award for Specialization: Location-Based Services, thanks to its commitment to serving clients with Google Maps solutions and its foundational technical knowledge in Maps APIs.
“We are deeply honored to receive two Google Cloud Global Partner of the Year awards this year," said Tony Safoian, CEO of SADA. “We are dedicated to transforming businesses globally through cutting-edge technology solutions, and this award is a testament to our entire team's hard work and dedication. We look forward to continuing to drive success for our clients and impact their growth while furthering our partnership with Google Cloud.”
In 2023, SADA became one of Google Cloud’s leading partners in the GenAI pipeline, achieving a 4X increase in GenAI consumption across hundreds of customers. With a focus on accelerating customers’ time to value, SADA’s robust competencies in migrations and implementations, end-user adoption, and change management, supported by a catalog of professional services and solutions, have earned it the support of global brands, including Carvana, Stagwell, and Digital Turbine.
“Google Cloud's Partner Awards celebrate the transformative impact and value that partners have delivered for customers,” said Kevin Ichhpurani, Corporate Vice President, Global Ecosystem and Channels at Google Cloud. “We're proud to announce SADA as a 2024 Google Cloud Partner Award winner and recognize their achievements enabling customer success from the past year.”
SADA returns to Google Cloud Next 2024 to participate in a series of speaking sessions alongside key customers and partners, sharing their cloud innovations and successes.