15:33 | 20.06.24 | Նորություններ | 11357
StarsHunt-ն առաջարկում է ինտերակտիվ հարցազրույցներ AI հավաքագրողի հետ: Արհեստական բանականության տեխնոլոգիայով աշխատող հավաքագրողը տեսազանգի միջոցով հաղորդակցվում է թեկնածուներից յուրաքանչյուրի հետ՝ նրանց պատասխանների հիման վրա անհատականացված լրացուցիչ հարցեր տալով: StarsHunt-ի AI հավաքագրողը պատրաստ է շուրջօրյա տարբերակով հարցազրույցներ վարել թեկնածուների հետ։
«StarsHunt-ը վերափոխում է տաղանդների հավաքագրման գործընթացը՝ արհեստական բանականության վրա հիմնված HR օգնականի միջոցով: Տաղանդների հավաքագրումը կարեւոր է ցանկացած բիզնեսի համար, եւ մենք ուրախ ենք աջակցել StarsHunt-ի նորարարական մոտեցմանը»,- նշել է Formula VC վենչուրային ֆոնդի համահիմնադիր եւ գլխավոր գործընկեր Կարեն Վարդանյանը։
«Formula VC-ի հետ համագործակցությունը մեծապես կնպաստի աշխարհի ամենաառաջատար AI հավաքագրող ստեղծելու մեր ջանքերին», - նշել է StarsHunt-ի համահիմնադիր եւ նախագահ Ֆեդի Մելիքսեթյանը:
Սա վենչուրային ֆոնդի պորտֆոլիոյում 19-րդ ստարտափն է։ Ընդհանուր առմամբ, Formula VC-ն 3,4 միլիոն ԱՄՆ դոլարի ներդրում է կատարել հայկական ստարտափներում։
Formula VC վենչուրային ֆոնդն աջակցում է վաղ փուլում գտնվող տաղանդավոր եւ նորարար թիմերին: Ֆոնդի նպատակը մեկն է՝ սատարել ստարտափներին մասնագիտական ցանցով եւ ռեսուրսներով նրանց աճի կարեւոր փուլերում, որպեսզի նրանք գլոբալ մակարդակում դառնան առաջատարներ իրենց ոլորտներում:

15:33 | 20.06.24 | News | 11416
StarsHunt offers interactive interviews with an AI recruiter. Powered by advanced artificial intelligence technology, the AI recruiter communicates with each candidate via video call, asking personalized follow-up questions based on their responses. StarsHunt's AI recruiter is available 24/7 to conduct interviews with candidates.
"StarsHunt is transforming the recruitment process with their AI-driven interactive recruiter. Talent hiring and recruiting are crucial for any business, and we're excited to back their cutting-edge approach to modern hiring," noted Karen Vardanyan, Co-Founder and General Partner at Formula VC venture fund.
“Our partnership with Formula VC will greatly enhance our efforts to build the most advanced AI recruiter in the world,” mentioned Fedi Meliksetyan, Co-Founder and President at StarsHunt.
This is the 19th startup in the portfolio of the venture fund. In total, Formula VC invested 3,4 million dollars in Armenian startups.
Formula VC is aimed at taking the talented and innovative teams through their early stage journey. Formula VC’s focus is clear: supporting startups with our extensive network and resources during their crucial growth stages, empowering them to become global leaders in their domains.