16:30 | 10.07.24 | Նորություններ | 16033
Ucom ընկերությունը եւ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն համագործակցության հուշագիր են ստորագրել, ըստ որի Ucom-ը դարձել է 2024 թ-ի Ամառային օլիմպիական խաղերի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր հովանավորը։
Ucom ընկերությունն արդեն 3-րդ անգամ է հովանավորում Օլիմպիական խաղերին Հայաստանի մասնակցությունը։
33-րդ Ամառային օլիմպիական խաղերը տեղի են ունենալու Փարիզում հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը։ Մեր հավաքականի 15 մարզիկ կներկայացնի Հայաստանը հրաձգություն, ծանրամարտ, աթլետիկա, ըմբշամարտ, բռնցքամարտ եւ մարմնամարզություն սպորտաձեւերում:
«Օլիմպիական խաղերն աշխարհի գլխավոր սպորտային իրադարձությունն են, որին հետեւում են միլիոնավոր մարդիկ ամբողջ աշխարհում, այդ թվում եւ Հայաստանում։ Ուրախ ենք, որ Ucom-ի աջակցությամբ հայ հանդիսատեսը կկարողանա դիտել մեր մարզիկների ելույթներն ու տեսնել փայլուն հաղթանակները։ Սա մեծ պատիվ է ու ուրախություն բոլորիս համար», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։

16:30 | 10.07.24 | Новости | 16038
Ucom и Национальный олимпийский комитет Армении подписали соглашение о сотрудничестве, согласно которому компания Ucom стала главным спонсором сборной Армении на летних Олимпийских играх 2024 года.
Ucom уже в третий раз спонсирует участие Армении в Олимпийских играх.
33-е Олимпийские игры пройдут в Париже с 26 июля по 11 августа. 15 спортсменов нашей сборной будут представлять Армению в олимпийской стрельбе, тяжелой атлетике, легкой атлетике, спортивной борьбе, боксе и гимнастике.
«Олимпиада – главное спортивное событие в мире, за которым следят миллионы людей по всему миру, в том числе и армяне. Мы рады, что благодаря Ucom армянский зритель сможет наблюдать за выступлениями наших спортсменов и видеть их блестящие победы. Это большая честь и радость для всех нас», - отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.