16:30 | 10.07.24 | Նորություններ | 16033
Ucom ընկերությունը եւ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն համագործակցության հուշագիր են ստորագրել, ըստ որի Ucom-ը դարձել է 2024 թ-ի Ամառային օլիմպիական խաղերի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր հովանավորը։
Ucom ընկերությունն արդեն 3-րդ անգամ է հովանավորում Օլիմպիական խաղերին Հայաստանի մասնակցությունը։
33-րդ Ամառային օլիմպիական խաղերը տեղի են ունենալու Փարիզում հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը։ Մեր հավաքականի 15 մարզիկ կներկայացնի Հայաստանը հրաձգություն, ծանրամարտ, աթլետիկա, ըմբշամարտ, բռնցքամարտ եւ մարմնամարզություն սպորտաձեւերում:
«Օլիմպիական խաղերն աշխարհի գլխավոր սպորտային իրադարձությունն են, որին հետեւում են միլիոնավոր մարդիկ ամբողջ աշխարհում, այդ թվում եւ Հայաստանում։ Ուրախ ենք, որ Ucom-ի աջակցությամբ հայ հանդիսատեսը կկարողանա դիտել մեր մարզիկների ելույթներն ու տեսնել փայլուն հաղթանակները։ Սա մեծ պատիվ է ու ուրախություն բոլորիս համար», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։

16:30 | 10.07.24 | News | 15982
Ucom and the Armenian National Olympics Committee signed a cooperation agreement, making Ucom the main sponsor of the Armenian national team at the Summer Olympics.
This marks the third time Ucom has sponsored Armenia's participation in the Olympics.
The 33rd Summer Olympics will take place in Paris from July 26 to August 11. Fifteen athletes from our team will represent Armenia in Olympic shooting, weightlifting, athletics, wrestling, boxing, and gymnastics.
“The Olympics are the world’s main sporting event, followed by millions of people worldwide, including Armenians. We are happy that thanks to Ucom, the Armenian viewer will be able to watch our athletes' performances and witness their brilliant victories. This is a great honor and joy for all of us”, mentioned General Director of Ucom Ralph Yirikian.