12:46 | 04.10.24 | Նորություններ | 25702
Ucom ընկերության մարզային ցանցերի վերազինման ռազմավարության շրջանակում ավարտվել է շարժական ցանցերի արդիականացումը Գյումրի եւ Վանաձոր քաղաքներում։
Սա երկարաժամկետ նախագիծ է, որը ուղղված է ընկերության շարժական ցանցի արդիականացմանը Հայաստանի բոլոր մարզերում։
Արդիականացման արդյունքում մարզերում հասանելի է դառնում ավելի կայուն եւ արագ շարժական կապ։ Այն աշխատում է ժամանակակից 4G (LTE) եւ 4G+ տեխնոլոգիաներով, նաեւ պատրաստ է 5G ցանցին անցմանը։
Նշվում է, որ աշխատանքներն ընթանում են Հայաստանի ողջ տարածքում եւ երբեմն կարող են կապի որոշակի ընդհատումներ առաջացնել, որոնք կապված են հին ցանցից նորին անցումով։
«Երբ մենք խոսում ենք հաճախորդի հոգատարության եւ լավ թվային փորձառություն փոխանցելու մասին, ուրեմն պետք է կենտրոնանանք տեխնիկական արդիականացման վրա։ Եվ ինչպես տեսնում եք, մենք սկսել ենք մեծածավալ արդիականացման աշխատանքներ իրականացնել, հների փոխարեն տեղադրել ժամանակակից, արդիական եւ տեխնոլոգիապես հագեցած կայաններ, նոր տեղերում տեղադրել կայաններ, որ մեր ենթակառուցվածքը այնպիսի մակարդակի հասցնենք, որ կարողանանք դրական թվային փորձ փոխանցել մեր սիրելի բաժանորդներին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ցանցերի արդիականացումն իրականացվում է Nokia ընկերության հետ համագործակցությամբ։ Nokia-ն մասնակցում է Ucom-ի ֆիքսված եւ բջջային ցանցերի հիմնական ենթակառուցվածքներ թարմացմանը եւ նոր բարձր թողունակությամբ IP տրանսպորտային ցանցի կառուցմանը։

12:46 | 04.10.24 | Новости | 25653
Компания Ucom завершила модернизацию мобильной сети в Гюмри и Ванадзоре. Работа проводилась в рамках проекта по модернизации региональных сетей.
В результате модернизации в регионах Армении становится доступной более стабильная и быстрая мобильная связь, которая работает на основе современных технологий 4G (LTE) и 4G+, а также готова к переходу на технологию нового поколения 5G.
Следует отметить, что работа проходит по всей территории Армении, что может иногда вызывать сбои связи, когда происходит подключение новой сети.
«Когда мы говорим об обслуживании клиентов и предоставлении хорошего цифрового опыта, важно сосредоточиться на технической модернизации. И как видите, мы начали проводить масштабные работы по модернизации, устанавливая современные, технологически оснащенные станции взамен старых, устанавливая станции в новых местах, чтобы поднять нашу инфраструктуру на такой уровень, чтобы мы могли дарить нашим любимым абонентам положительный цифровой опыт», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Модернизация сети осуществляется совместно с Nokia. Nokia участвует в модернизации базовой инфраструктуры фиксированных и мобильных сетей Ucom и построении новой широкополосной транспортной IP-сети.