12:48 | 18.12.24 | Նորություններ | 12954
2024 թվականի սեպտեմբերի 10-ին Շենժենում տեղի է ունեցել գալա միջոցառում՝ նվիրված Huawei ULTIMATE DESIGN կոնցեպտին։ Միջոցառումն ուղեկցվել է տպավորիչ շոու-ծրագրով եւ ռիթմիկ երաժշտությամբ, որ լավագույնս համապատասխանում է կոնցեպտի էությանը:
Ցուցադրվել են պարային շքեղ համարներ, որոնք մարմնի լեզվով արտահայտում են Huawei-ի տեսլականն ու վճռականությունը՝ նորարարական տեխնոլոգիաների ոլորտում նոր բարձունքներ գրավելու ճանապարհին:
HUAWEI բրենդի «Dream it Possible» կոմպոզիցիան արտացոլում է սեփական երազանքների հետեւից գնալու կարեւորությունն ու ընդգծում, որ ընկերության նորարարական բոլոր նվաճումները հնարավոր են դարձել սեփական հաջողության հանդեպ անմնացորդ հավատի շնորհիվ:
Միջոցառման ընթացքում ելույթ է ունեցել ընկերության գործադիր տնօրեն, Consumer Business Group-ի խորհրդի նախագահ եւ Huawei Intelligent Automotive Solution-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռիչարդ Յուն:
«Մենք երբեք չենք դադարել նորարարական գաղափարներ առաջ քաշելուց եւ երբեք չենք հրաժարվել դրանք կյանքի կոչելուց: Հենց դրա շնորհիվ կարողացանք մշակել շուկայում առաջին եռակի ծալվող սմարթֆոնը՝ HUAWEI MATE XT Ultimate design-ը»,- ասել է նա:
Նորարարական դիզայն եւ էսթետիկ կատարելություն
Huawei-ը շարունակում է պահպանել առաջատար դիրքերը սարքերի դիզայնի ոլորտում եւ սպառողներին ներկայանալ յուրահատուկ եւ էսթետիկ առաջարկներով: HUAWEI MATE XT Ultimate design սմարթֆոնը ժառանգել է նախորդ սերնդի ULTIMATE DESIGN սարքերի խորհրդանշական սիմետրիկ դիզայնը: Սարքի փայլուն մակերեսը ստեղծվում է բարդ սինուսոիդային մշակման շնորհիվ: Այդ ճանապարհով ստեղծված յուրաքանչյուր կորությունն ու դետալը սարքին տալիս են նրբագեղ եւ առանձնահատուկ տեսք:
Նորարարական տեխնոլոգիաներ եւ առաջադեմ զարգացումներ
Huawei-ը մշտապես ձգտում է տեխնոլոգիական նորարարության եւ օգտատերերին առաջարկում առաջադեմ հնարավորություններ ու սարքեր, ինչին հասնում է՝ կատարելով շարունակական ներդրումներ տեխնոլոգիական զարգացման եւ ընթացիկ ուսումնասիրությունների մեջ:
Նոր սմարթֆոնը համալրված է պտտվող մեխանիզմների վրա հիմնված նորարարական համակարգով, որի շնորհիվ կարող է ծալվել դեպի ներս եւ դեպի դուրս։ Գերթեթեւ պտտվող կոնստրուկցիաներն ունեն ճշգրիտ կարգավորում, ինչի շնորհիվ էկրանը ծալվում է զարմանալիորեն սահուն:
HUAWEI MATE XT Ultimate design-ի իմերսիվ էկրանը պատրաստված է ճկուն նյութերից, որոնք թույլ են տալիս էկրանը հեշտությամբ ծալել տարբեր ուղղություններով՝ ինչպես դեպի ներս, այնպես էլ դուրս:
Նորարարական փորձ եւ զարմանալի հնարավորություններ
HUAWEI MATE XT Ultimate design-ը փոխում է մեր պատկերացումները սմարթֆոնի հնարավորությունների մասին: Այն թույլ է տալիս էկրանն օգտագործել երեք տարբեր ռեժիմով՝ լիովին բացված, երկակի կամ եռակի ծալված:
Լիովին բացված վիճակում էկրանը ստեղծում է այնպիսի իմերսիվ էֆեկտ, որ դիտողն իրեն բառացիորեն զգում է մեդիա կոնտենտի մեջ: Բացի այդ՝ անհամեմատ հեշտանում է անհրաժեշտ տեղեկատվության արագ որոնումը:
Երկակի ծալված էկրանով ռեժիմում սմարթֆոնը կատարյալ է հոդվածներ եւ նամակներ կարդալու համար, իսկ լիովին բացված էկրանով օգտատերը կարող է կենտրոնանալ մեկ գործողության վրա, օրինակ՝ զանգահարել կամ լուսանկարել:
Նորարարական լուսանկարչություն. հավերժացրեք կյանքի գեղեցիկ պահերը
Huawei-ը բջջային լուսանկարչության նորարարությունների ոլորտի առաջատարն է: HUAWEI MATE XT Ultimate design-ի բարակ կորպուսը ցուցադրում է պատկերի մշակման եզակի տեխնոլոգիայի՝ HUAWEI XMAGE-ի հզոր հնարավորությունները: Կարգավորման 10 աստիճան ունեցող ֆիզիկական դիաֆրագման թույլ է տալիս ստանալ ապշեցուցիչ կադրեր նկարահանման տարբեր պայմաններում: Հեռավոր սարերից մինչեւ ծաղկի վրա գտնվող փոքրիկ միջատներ պատկերող լուսանկարները դառնում են արտահայտիչ եւ տպավորող: Տեսախցիկը նաեւ ապահովում է ակնթարթային նկարահանման ֆունկցիա, ինչը հնարավորություն է տալիս անհավատալի հստակությամբ նկարահանել նույնիսկ արագ շարժվող առարկաները:
HUAWEI MATE XT Ultimate Design-ում ներդրված շարժական սարքերի նոր ձեւավորման նոր մոտեցմամբ սմարթֆոնի աշխատանքն ավելի արդյունավետ է դառնում, դրանով կազմակերպված ժամանցն՝ ավելի գրավիչ: Որպես շուկայում առաջին եռակի ծալվող սմարթֆոն՝ HUAWEI MATE XT Ultimate design-ն ընդլայնում է ծալվող սարքերի հնարավորությունները։
Huawei-ը երբեք կանգ չի առնում նվաճումների որեւէ փուլում, այլ շարունակում է առաջ շարժվել՝ կատարելագործելով իր բրենդային ինքնություն եւ առաջարկելով առաջադեմ տեխնոլոգիաներ, առանձնահատուկ դիզայն եւ օգտագործողի պրեմիում փորձ:

12:48 | 18.12.24 | Новости | 12984
10 сентября 2024 года в Шэньчжэне состоялось торжественное мероприятие, посвященное концепции Huawei ULTIMATE DESIGN. Впечатляющие выступления и волнующая музыка на мероприятии идеально продемонстрировали суть концепции ULTIMATE DESIGN.
Танцоры языком тела проиллюстрировали взгляды и решимость Huawei в достижении новых высот в области разработки инновационных технологий. Композиция бренда HUAWEI «Dream it Possible» отражает стремление к мечтам и подчеркивает, что все инновационные прорывы и достижения компании стали возможными благодаря вере в собственный успех.
Ричард Юй, исполнительный директор, председатель совета директоров Consumer BG и председатель совета директоров подразделения Intelligent Automotive Solution Huawei, на мероприятии отметил: «Мы никогда не прекращали внедрять инновации и никогда не отказывались от стремления реализовывать их. Именно благодаря этому мы смогли разработать первый на рынке тройной складной смартфон HUAWEI MATE XT Ultimate design».
Инновационный дизайн: совершенство эстетического искусства
Компания Huawei продолжает оставаться лидером в сфере дизайна устройств и стремится предоставить потребителям уникальные и эстетичные продукты. Смартфон HUAWEI MATE XT Ultimate design унаследовал культовый симметричный дизайн от предыдущих устройств ULTIMATE DESIGN. Сияющая поверхность устройства создана при помощи сложного процесса синусоидальной обработки, а каждый изгиб дарит устройству изысканный узнаваемый внешний вид.
Инновационные технологии: передовые наработки и исследования
Huawei всегда стремится к технологическим инновациям и обеспечивает передовые возможности и высококачественные устройства для пользователей за счет непрерывных инвестиций в разработки и исследования. Новый смартфон оснащен инновационной высокотехнологичной системой поворотных механизмов с двумя направляющими, за счет которых устройство может складываться вовнутрь и наружу. Ультралегкие поворотные конструкции, настроенные с оптимальной точностью, обеспечивают поразительно плавное складывание экранов смартфона. Иммерсивный экран HUAWEI MATE XT Ultimate design изготовлен из гибких материалов, которые способны плавно сгибаться в разных направлениях и выдерживать сопротивление при складывании внутрь и наружу.
Инновационный опыт: поразительные возможности
HUAWEI MATE XT Ultimate design меняет представления о возможностях смартфона, позволяя переключаться между несколькими режимами экрана — одинарным, двойным и тройным. В полностью разложенном формате большой экран создает эффект полного погружения в просматриваемый мультимедийный контент и обеспечивает быстрый поиск любой нужной информации. В режиме двух разложенных экранов смартфон идеально подходит для чтения статей и электронных писем. В режиме одного экрана пользователь может сфокусироваться на одной задаче, например звонке или фотосъемке.
Инновационная фотосъемка: запечатлейте прекрасные мгновения жизни
Huawei — лидер в области инноваций мобильной фотосъемки. В тонком корпусе HUAWEI MATE XT Ultimate design представлены мощные возможности мобильной обработки изображения HUAWEI XMAGE. 10-ступенчатая регулируемая физическая диафрагма позволяет создавать потрясающие кадры в разнообразных сценариях съемки. От далеких гор до крошечных насекомых на цветке — фотоснимки получаются выразительными и завораживающими. Камера также поддерживает функцию мгновенной съемки, благодаря которой даже быстро движущиеся объекты можно запечатлеть с невероятной четкостью.
С новой парадигмой мобильных устройств, реализованной в HUAWEI MATE XT Ultimate design, работа становится эффективнее, а развлечения — увлекательнее. Будучи первым на рынке тройным складным смартфоном, HUAWEI MATE XT Ultimate design расширяет возможности складных устройств. Компания Huawei никогда не останавливается на достигнутом и создает бренд высокого класса, предлагая передовые технологии, потрясающий дизайн и премиальный опыт использования.