17:35 | 26.12.24 | Նորություններ | 26855
Ֆիքսված ինտերնետի եւ հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող HouseNet ընկերությունը բավարարել է Viva-ի ներկայացրած պահանջներն ու համալրել «RED»-ի գործընկերների ցանկը:
«RED» սակագնային պլանն արդեն հասանելի է Արմավիրի մարզի Մեծամոր քաղաքում, ինչպես նաեւ՝ Մրգաշատ, Նորապատ, Սարդարապատ, Լենուղի, Արմավիր, Նալբանդյան, Այգեշատ, Հայկավան, Ջրաշեն եւ Նոր Արտագերս գյուղերում։ «RED»-ի 3-ը 1-ում փաթեթները ներառում են ֆիքսված ինտերնետ, հեռուստաալիքներ եւ բջջային կապ, ինչպես նաեւ «Иви» օնլայն կինոթատրոնի եւ «Kinodaran» հավելվածի հասանելիություն: Ֆիքսված ցանցն ընդլայնման փուլում է: Բաժանորդն օգտվում Viva-ի բջջային կապից, իսկ ֆիքսված օպերատորին ընտրում է իր հայեցողությամբ: «RED»-ը շահավետ փաթեթ է ընտանիքի համար:
Գործընկեր կազմակերպության ղեկավարները շրջայցով եղել են Նալբանդյանում՝ ազդարարելու համագործակցության մեկնարկը:
«Մարզերում կապի ենթակառուցվածքի համաչափ զարգացումն ու տարբեր ծառայությունների որակի ու հասանելիության ապահովումը մեզ համար առանցքային ուղղություններ են: Այդ նպատակով մենք ստեղծել ենք համագործակցային հարթակ, բաց՝ ֆիքսված կապի այն օպերատորների համար, որոնք բավարարում են որակի՝ Viva-ի սահմանած չափանիշները: Ծառայությունների համակցումից շահում են թե՛ ֆիքսված կապի օպերատորները, թե՛ բաժանորդները: Այսօր մեր նոր գործընկերոջ՝ HouseNet-ի հետ Արմավիրի մարզում ենք: Մենք շարունակում ենք ընդլայնել «RED» հարթակի աշխարհագրությունն ու գործընկերների ցանկը: Պատրա՛ստ եղեք անակնկալների», - ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«RED» սակագնային պլանն ունի երեք հիմնական եւ երեք մարզային փաթեթ: Հիմնական փաթեթներից կարող են օգտվել բոլոր հաճախորդները: Մարզային փաթեթները ստեղծվել են մարզաբնակ ընտանիքների կարիքների գնահատման հիման վրա: Դրանք առաջարկում են բաժանորդագրության առավել մատչելի տարբերակներ:
«Viva-ի «RED» սակագնային փաթեթները HouseNet-ի ռազմավարական ուղղվածության պարզ եւ համոզիչ արտացոլումն են՝ տեխնոլոգիական առաջընթացի հնարավորությունները հասանելի դարձնել մարզերի բնակիչներին: Մեզ համար սա ոչ միայն արժեքավոր համագործակցություն է, այլեւ Հայաստանի թվային էկոհամակարգի զարգացմանը աջակցելու կարեւոր առաքելություն: Մենք հատկապես մեծ ուշադրություն ենք դարձնում ծառայությունների հասանելիությանը գյուղական եւ սահմանամերձ շրջաններում, որտեղ մեր նորարարական լուծումներն առավել մեծ նշանակություն ունեն։ Նախաձեռնությունը միտված է ապահովել, որ այս տարածքների բնակիչներն ավելի լայն հնարավորություններ ունենան օգտվելու ժամանակակից տեխնոլոգիաների ընձեռած հնարավորություններից՝ նպաստելով նրանց կրթական, բիզնես եւ սոցիալական ներառմանը։ HouseNet-ը վճռական է հասնել ցանկալի արդյունքների՝ շարունակական ներդրումներ կատարելով մարզերի ենթակառուցվածքների զարգացման ուղղությամբ: Մենք վստահ ենք, որ այս նախագիծը ոչ միայն արդյունավետ կլինի, այլեւ մեծ պահանջարկ կվայելի», - նշել է HouseNet-ի համահիմնադիր Գեւորգ Գադուկյանը:
Ավելի վաղ «RED» սակագնային պլանից օգտվելու հնարավորություն են ունեցել Շիրակում, Վայոց ձորում, Գեղարքունիքում, Կոտայքում, Արարատում եւ Երեւանում:
«RED» սակագնային պլանից օգտվելու համար Viva-ի կանխավճարային բաժանորդները կարող են ուղարկել իրենց նախընտրած տարբերակի USSD հրահանգը, իսկ Հայաստանի այլ օպերատորների կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդները՝ օգտվել համարի տեղափոխելիության ծառայությունից, ապա միանալ «RED»-ին: «RED» սակագնային պլանի ընթացիկ փաթեթից մեկ այլ փաթեթի անցում կատարելու հնարավորություն եւս կա:

17:35 | 26.12.24 | Новости | 31563
Провайдер фиксированного интернета и телеканалов HouseNet – компания, соответствующая требованиям Viva, что позволило ей присоединился к списку партнеров, с которыми Viva развивает пакет услуг «RED»
Тарифный план «RED» уже доступен в городе Мецамор Армавирской области, а также в селах Мргашат, Норапат, Сардарапат, Ленуги, Армавир, Налбандян, Айгешат, Айкаван, Джрашен и Нор Артагерс. Пакеты «RED», действующие по принципу «3 в 1-ом», включают фиксированный интернет, телеканалы и мобильную связь, а также доступ к онлайн-кинотеатру «Иви» и приложению «Kinodaran». В настоящее время ведутся работы по расширению фиксированной сети. Абоненты пользуются мобильной связью Viva и могут выбрать оператора фиксированной связи по своему усмотрению. Тарифный план «RED» — отличный выбор для семьи.
Руководители партнерских организаций побывали в Налбандянe, чтобы анонсировать о начале сотрудничества.
«Развитие инфраструктуры связи в регионах, обеспечение качества и доступности различных услуг – для нас ключевые направления, остающиеся в центре нашего внимания. Для этого мы создали платформу сотрудничества, открытую для операторов фиксированной связи, соответствующих установленным Viva стандартам качества. Конвергенция услуг выгодна как операторам фиксированной связи, так и абонентам. Сегодня мы с нашим новым партнером HouseNet находимся в Армавирском марзе. Мы продолжаем расширять географию платформы «RED» и список партнеров. Будьте готовы к сюрпризам!», — заявил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Тарифный план «RED» предлагает три основных и три региональных пакета. Основные пакеты доступны всем клиентам. Региональные пакеты разработаны с учетом потребностей семей, проживающих в регионах, и предлагают более доступные варианты подписки.
«Тарифные пакеты RED от Viva — это ясное и убедительное отражение стратегического направления HouseNet, направленного на то, чтобы сделать преимущества технологического прогресса доступными для жителей регионов. Для нас это не только ценное сотрудничество, но и важная миссия по поддержке развития цифровой экосистемы Армении. Мы уделяем особое внимание доступности услуг в сельских и приграничных районах, где наши инновационные решения имеют особенно большое значение. Эта инициатива направлена на то, чтобы обеспечить жителям этих регионов более широкие возможности пользоваться преимуществами современных технологий, способствуя их образовательной, бизнес- и социальной интеграции. HouseNet настроен на достижение желаемых результатов, продолжая инвестировать в развитие инфраструктуры в регионах. Мы уверены, что этот проект будет не только эффективным, но и востребованным», — отметил основатель HouseNet Геворг Гадукян.
Тарифный план «RED» доступен также в Шираке, Вайоц Дзоре, Гегаркунике, Котайке, Арарате и Ереване.
Для использования тарифного плана «RED», предоплатные абоненты Viva могут отправить USSD-команду для подключения к выбранному пакету. Предоплатные и постоплатные абоненты других операторов Армении могут подключиться к тарифному плану, воспользовавшись услугой переноса номера телефона. Также возможно переключение с одного пакета «RED» на другой.