12:18 | 13.01.25 | Նորություններ | 23533
Ucom-ը տեղեկացնում է կարեւոր ISO 37001 ստանդարտի միջազգային հավաստագիր ստանալու մասին։ Հավաստագիրը վերաբերում է բարեվարքության կանոններին եւ ընկերությունում ձեռնարկվող հակակոռուպցիոն միջոցառումներին։
Մասնավորապես, ISO 37001-ը պահանջներ է սահմանում կոռուպցիայի եւ կաշառակերության հակազդման կառավարման համակարգի ստեղծման, ներդրման, պահպանման, շարունակական բարելավման եւ կատարելագործման համար: Այս հավաստագիրը դեռ նոր է հայկական շուկայի համար, եւ Ucom-ը դարձել է առաջին ընկերություններից մեկը, որ ներդրել է այս բարձր ստանդարտն իր ընթացակարգերում։
Վերոնշյալ համակարգը օգնում է կազմակերպությանը կանխարգելել, հայտնաբերել եւ արագ արձագանքել կաշառակերության դեպքերին:
«Երբ մենք Ucom-ում խոսում ենք հաճախորդամետության մասին, միշտ մտքում պահում ենք, որ ծառայությունների լավագույն որակը հնարավոր է ապահովել միայն առողջ եւ ազնիվ մրցակցության պայմաններում։ Իսկ դրա համար անհրաժեշտ է բացառել կաշառակերության հնարավոր դեպքերը եւ խրախուսել աշխատանքի թափանցիկությունը։ Մենք ունենք զարգացման շատ լուրջ ծրագրեր ու քրտնաջան աշխատելու պատրաստակամություն եւ մտադիր ենք մեր բաժանորդներին ապահովել հնարավոր լավագույն ծառայություններով՝ միաժամանակ պահպանելով բարեվարքության լավագույն ստանդարտները եւ համապատասխան ընթացակարգերը», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ստանդարտով նախատեսվող ընթացակարգերն ու համակարգը կոչված են բացառել կազմակերպության կողմից կաշառքների տրամադրումը, նաեւ ընկերության անունից գործող անձանց ու կազմակերպությունների կողմից կաշառքների տրամադրումը, ինչպես նաեւ կաշառքների ընդունումը՝ այդ թվում ուղղակի եւ անուղղակի կաշառքների, օրինակ՝ երրորդ անձի միջոցով կաշառք առաջարկելն ու ընդունելը։
Հավաստագիրը տրամադրվել է Quay Audit UK Ltd-ն բրիտանական ընկերության կողմից, որը ստանդարտների եւ հավաստագրման ոլորտում աշխատում է 1995 թվականից:

12:18 | 13.01.25 | Новости | 23512
Ucom получил международный сертификат, подтверждающий стандарт ISO 37001 по предотвращению, выявлению и противодействию взяточничеству. Сертификат касается правил этики и систем управления противодействием взяточничеству, внедренных в компании.
В частности, ISO 37001 устанавливает требования к созданию, внедрению, поддержанию, постоянному совершенствованию и управлению системами управления противодействием взяточничеству. Этот сертификат пока является новым для армянского рынка, и Ucom стал одной из первых компаний, внедривших этот высокий стандарт в свои процедуры.
Внедренная система помогает организациям предотвращать, выявлять и оперативно реагировать на случаи взяточничества.
«Когда мы в Ucom говорим о клиентоориентированности, мы держим в уме, что наилучшее качество услуг может быть предоставлено только в условиях здоровой и честной конкуренции. А для этого необходимо исключить возможные случаи взяточничества и поощрять прозрачность работы в компании. У нас очень серьезные планы на будущее, мы собираемся активно развиваться и упорно трудиться ради этого. Мы намерены предоставлять нашим абонентам услуги лучшего качества, сохраняя при этом самые высокие стандарты честности и соответствующих практик», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Процедуры и система, предусмотренные стандартом, призваны исключить взяточничество со стороны компании, а также взяточничество со стороны лиц и организаций, действующих от имени компании, а также принятие взяток, включая прямые и косвенные взятки, например, предложение и принятие взяток через третьих лиц.
Сертификат выдан компанией Quay Audit UK Ltd, которая предоставляет услуги аудита и международной сертификации с 1995 года.