12:18 | 13.01.25 | Նորություններ | 23533
Ucom-ը տեղեկացնում է կարեւոր ISO 37001 ստանդարտի միջազգային հավաստագիր ստանալու մասին։ Հավաստագիրը վերաբերում է բարեվարքության կանոններին եւ ընկերությունում ձեռնարկվող հակակոռուպցիոն միջոցառումներին։
Մասնավորապես, ISO 37001-ը պահանջներ է սահմանում կոռուպցիայի եւ կաշառակերության հակազդման կառավարման համակարգի ստեղծման, ներդրման, պահպանման, շարունակական բարելավման եւ կատարելագործման համար: Այս հավաստագիրը դեռ նոր է հայկական շուկայի համար, եւ Ucom-ը դարձել է առաջին ընկերություններից մեկը, որ ներդրել է այս բարձր ստանդարտն իր ընթացակարգերում։
Վերոնշյալ համակարգը օգնում է կազմակերպությանը կանխարգելել, հայտնաբերել եւ արագ արձագանքել կաշառակերության դեպքերին:
«Երբ մենք Ucom-ում խոսում ենք հաճախորդամետության մասին, միշտ մտքում պահում ենք, որ ծառայությունների լավագույն որակը հնարավոր է ապահովել միայն առողջ եւ ազնիվ մրցակցության պայմաններում։ Իսկ դրա համար անհրաժեշտ է բացառել կաշառակերության հնարավոր դեպքերը եւ խրախուսել աշխատանքի թափանցիկությունը։ Մենք ունենք զարգացման շատ լուրջ ծրագրեր ու քրտնաջան աշխատելու պատրաստակամություն եւ մտադիր ենք մեր բաժանորդներին ապահովել հնարավոր լավագույն ծառայություններով՝ միաժամանակ պահպանելով բարեվարքության լավագույն ստանդարտները եւ համապատասխան ընթացակարգերը», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ստանդարտով նախատեսվող ընթացակարգերն ու համակարգը կոչված են բացառել կազմակերպության կողմից կաշառքների տրամադրումը, նաեւ ընկերության անունից գործող անձանց ու կազմակերպությունների կողմից կաշառքների տրամադրումը, ինչպես նաեւ կաշառքների ընդունումը՝ այդ թվում ուղղակի եւ անուղղակի կաշառքների, օրինակ՝ երրորդ անձի միջոցով կաշառք առաջարկելն ու ընդունելը։
Հավաստագիրը տրամադրվել է Quay Audit UK Ltd-ն բրիտանական ընկերության կողմից, որը ստանդարտների եւ հավաստագրման ոլորտում աշխատում է 1995 թվականից:

12:18 | 13.01.25 | News | 23537
Ucom has received an important international certificate of the ISO 37001 standard. The certificate concerns the rules of conduct and anti-bribery management systems implemented in the company.
In particular, ISO 37001 sets requirements for the creation, implementation, maintenance, continuous improvement of the management of anti-bribery management systems. This certificate is still new for the Armenian market, and Ucom has become one of the first companies to implement this high standard in its procedures.
The above-mentioned system helps the organization prevent, detect and quickly respond to cases of bribery.
“When we at Ucom talk about customer orientation, we always keep in mind that the best quality of services can only be provided in conditions of healthy and fair competition. And for this it is necessary to exclude possible cases of bribery and encourage transparency of work. We have very serious development programs and a willingness to work hard and intend to provide our subscribers with the best possible services, while maintaining the best standards of integrity and related practices,” mentioned Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
The procedures and system envisaged by the standard are designed to exclude briberies by the organization, as well as the briberies by individuals and organizations acting on behalf of the company, as well as the acceptance of bribes, including direct and indirect bribes, for example, offering and accepting bribes through a third party.
The certificate was provided by Quay Audit UK Ltd that has been providing audit and international certification since 1995.