09:29 | 04.03.25 | Նորություններ | 5314
Project Liberty-ի հիմնադիր Ֆրենք Մաքքորթը Reuters-ին հայտնել է, որ Reddit-ի համահիմնադիր, վենչուրային կապիտալիստ Ալեքսիս Օհանյանը իր ռազմավարական խորհրդատուն կլինի TikTok-ի ամերիկյան գործառնությունների ձեռքբերման գործընթացում։
Los Angeles Dodgers-ի նախկին սեփականատերը և նրա գործընկերները TikTok-ի գնման հայտ են ներկայացրել 2025 թվականի հունվարի սկզբին։
Հավելվածը կարճ ժամանակով դադարել էր աշխատել ԱՄՆ-ում արգելքի ուժի մեջ մտնելուց մի քանի ժամ առաջ, սակայն դրա աշխատանքը վերականգնվել էր այն բանից հետո, երբ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ կապահովի TikTok-ի հասանելիությունը։
Ալեքսիս Օհանյանը Reddit-ը հիմնել էր Վիրջինիայի համալսարանի իր սենյակակցի հետ։ Նա վաճառել էր Reddit-ը Conde Nast-ին 2006 թվականին, իսկ 2014 թվականին վերադարձել էր որպես գործադիր նախագահ՝ ընկերության վերածնունդը ղեկավարելու համար։
Օհանյանը ներդրումներ է կատարել մի շարք տեխնոլոգիական ընկերություններում, այդ թվում՝ Instacart, Patreon և OpenSea-ում։

09:29 | 04.03.25 | Новости | 5320
Основатель Project Liberty Фрэнк Маккорт сообщил Reuters, что сооснователь Reddit, венчурный капиталист Алексис Оганян выступит его стратегическим советником в процессе приобретения американских операций TikTok.
Бывший владелец Los Angeles Dodgers и его партнеры подали заявку на покупку TikTok в начале января 2025 года.
Приложение ненадолго прекратило работу в США за несколько часов до вступления в силу запрета, однако его работа восстановилась после того, как избранный президент Дональд Трамп заявил, что восстановит доступ к TikTok.
Алексис Оганян основал Reddit вместе со своим соседом по комнате из Университета Вирджинии. Он продал Reddit Conde Nast в 2006 году, но вернулся в 2014 году в качестве исполнительного председателя, чтобы руководить возрождением компании.