16:20 | 18.03.25 | Նորություններ | 16575
Ucom-ը հայտարարում է Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքում ընկերության գերարագ ֆիքսված ցանցը հաջողությամբ գործարկելու մասին։
«Սա նշանակալից քայլ է ընկերության ֆիքսված ցանցի ընդլայնման ծրագրի շրջանակում։ Եղվարդի բնակիչներն այսուհետ կարող են օգտվել Ucom-ի ֆիքսված ինտերնետից, շարժական կապից եւ հեռուստատեսությունից՝ ստանալով այս բոլոր ծառայությունները մեկ փաթեթով եւ ավելի մատչելի գնով»,- ասվում է հաղորդագրությունում:
Ցանցի գործարկման կապակցությամբ Ucom-ը քաղաքի բնակիչների համար հատուկ ակցիա է նախատեսել, որը կգործի մինչեւ մայիսի 31-ը ներառյալ։ Մասնավորապես, Unity 7000 կամ զեղչված Unity 8000 մարզային փաթեթներին 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում փաթեթն առաջին երեք ամսվա ընթացքում կտրամադրվի անվճար։
Ավանդույթի համաձայն, նոր մարզային քաղաք մուտք գործելիս ընկերությունը հնարավորություն է տալիս բոլոր բնակիչներին ազատ օգտվել իր կապից որեւէ հանրային վայրում։ Այս անգամ Ucom-ի կողմից տրամադրված Wi-Fi 6 նորագույն տեխնոլոգիայով բացօթյա ինտերնետը հասանելի կդառնա Եղվարդի այգում։
«Մեր երազանքն է, որ Հայաստանի բոլոր բնակիչներին հասանելի լինեն որակյալ եւ հուսալի կապի ծառայություններ, ու մենք անում ենք հնարավոր ամեն ինչ, որ այդ երազանքն իրականություն դառնա։ Այսօր ես շատ հպարտ եմ Եղվարդում մեր ֆիքսված ցանցը գործարկելու համար, վստահ եմ, որ մեր բաժանորդները կգնահատեն ժամանակակից եւ որակյալ կապի ծառայություններն ու նոր թվային փորձառությունը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Քաղաքում ցանցի մեկնարկի կապակցությամբ առաջին բաժանորդին՝ Հասմիկ Զաքարյանին, տրամադրվել է Unity 20.000 փաթեթից 6 ամսվա ընթացքում անվճար օգտվելու հավաստագիր։
Նշվում է, որ անցած տարվա ընթացքում Եղվարդում գործարկվել էր նաեւ նոր սերնդի արագ եւ կայուն 5G շարժական ցանցը։
2024 թվականին Ucom-ի ֆիքսված ցանցը հաջողությամբ գործարկվել է նաեւ Աշտարակում, Արտաշատում, Բյուրեղավանում եւ Նոր Հաճնում։

16:20 | 18.03.25 | Новости | 16635
Ucom объявляет об успешном запуске высокоскоростной фиксированной сети в городе Егвард Котайкского марза.
Этот запуск стал важным достижением в рамках программы расширения фиксированной сети компании. Отныне жители Егварда смогут пользоваться фиксированным интернетом, мобильной связью и телевидением от Ucom, получая все эти услуги в одном пакете и по более доступной цене.
Ucom в связи с запуском фиксированной сети подготовил для жителей города специальную акцию, которая будет действовать до 31 мая включительно. В частности, при подписке на 12 месяцев к пакетам Unity 7000 и дисконтный Unity 8000 первые три месяца предоставляются бесплатно.
По традиции, при входе в новый региональный город компания предоставляет всем жителям возможность бесплатно пользоваться интернетом в важном для города общественном месте. На этот раз открытый интернет с новейшей технологией Wi-Fi 6 от Ucom запущен в парке Егварда.
«Наша мечта — чтобы все жители Армении имели доступ к качественным и надежным услугам связи, и мы делаем всё возможное, чтобы эта мечта стала реальностью. Сегодня я очень горжусь запуском нашей сети в Егварде и уверен, что наши абоненты оценят современные и качественные услуги связи, а также новый цифровой опыт», — отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
В честь запуска сети в городе, первый абонент – Асмик Закарян, получила сертификат на бесплатное использование пакета Unity 20 000 в течение 6 месяцев.
В прошлом году в городе была запущена также мобильная сеть 5G – более быстрая и стабильная сеть нового поколения.
2024 году фиксированная сеть Ucom была успешно запущена в Аштараке, Арташате, Бюрегаване и Нор Ачине.