15:57 | 26.03.25 | Նորություններ | 15564
Մեկնարկել է «Viva University»-ի հերթական փուլը: Շուրջ երկամսյա ծրագրի արդյունքում 31 հոգուց կազմված ուսանողների հերթական խումբը պրակտիկ գիտելիքներ եւ հմտություններ կստանա սպասարկման տարբեր, այդ թվում՝ մարզային կենտրոններում:
Ուսանողների այս խումբը եւս հնարավորություն կունենա կարեւոր բացահայտումներ անել գործատու-աշխատող եւ բիզնես-հաճախորդ շղթաներում ձեւավորվող հարաբերությունների մասին, հստակ պատկերացնել՝ ինչ է կորպորատիվ մշակույթը եւ ինչ առանձնահատկություններ, առավելություններ կարող է ունենալ առաջատար ընկերության բիզնես կառավարման մոդելը:
Viva-ի կրթական ծրագրի մասնակիցներին ողջունել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը՝ հորդորելով ակտիվ եւ անկաշկանդ մասնակցություն ցուցաբերել:
««Viva University»-ն յուրահատուկ հնարավորություն է կարճ ժամանակահատվածում առավելագույնը ստանալու համար: Երկու ամսում շուրջ քսանհինգ տարվա փորձառության նրբություններին տիրապետելն ամենամեծ ձեռքբերումը կարող է լինել ձեզ համար: Ձգտե՛ք ստանալ ձեր բոլոր հարցերի պատասխանները, լինել ակտիվ եւ սպունգի նման կլանել արժեքավոր ինֆորմացիան: Եղեք համարձակ, ճկուն, համբերատար եւ պատասխանատու՝ հաջողության հասնելու համար: Ձեզ տրված է հրաշալի հնարավորություն, փորձեք մասնագիտացման ճանապարհին առավելագույն արդյունք քաղել», - ասել է Արմեն Ավետիսյանը:
Ինտենսիվ դասընթացներն ու սպասարկման կենտրոններում նախատեսվող գործնական շփումները հնարավորություն կտան տիրապետել գործընկերային հաղորդակցման հմտություններին, բացահայտել միջֆունկցիոնալ հարաբերությունների եւ թիմային աշխատանքի կարեւորությունը: Ծրագրի մասնակիցներին կաջակցեն ընկերության՝ տարիների փորձ ունեցող մասնագետները:
«Viva University»-ի հերթական փուլին մասնակցության հայտ ներկայացրած ուսանողներն ընդգրկվել են 7 մարզից (Կոտայք, Արարատ, Արմավիր, Շիրակ, Տավուշ, Լոռի, Արագածոտն) եւ մայրաքաղաքից: Նրանք ինքնաբացահայտման եւ զարգացման հնարավորություն կստանան վաճառքի ու բաժանորդների սպասարկման ոլորտներում: Երկամսյա դասընթացներն իրականացվում են Viva-ի բաժանորդների սպասարկման եւ մարդկային ռեսուրսների վարչությունների համատեղ ջանքերով:

The next stage of “Viva University” has begun.
As a result of the two-month program, another group of 31 students will gain practical knowledge and skills in various service centers, including regional ones. This group too will have the opportunity to make key discoveries about the relationships within employer-employee and business-client dynamics. They will gain a clear understanding of corporate culture and explore the features and advantages of a business management model of a leading company.
The company’s General Director welcomed the participants of Viva’s educational program, encouraging them to actively engage in it.
““Viva University” offers a unique opportunity to make the most of a short period of time. Gaining the insights from nearly twenty-five years of experience in two months can be one of your greatest achievements. Strive to find answers to all your questions, be active, and absorb valuable information like a sponge. Be bold, flexible, patient, and responsible on your journey to success. You are given a wonderful opportunity, so make sure to maximize your results on the path to specialization,” said Armen Avetisian, Viva’s General Director.
The intensive courses and practical experiences planned at the service centers will help participants develop communication skills with colleagues, understand the importance of interfunctional relationships and teamwork. The program participants will be supported by the company’s experienced specialists whose expertise has been honed over years of practice.
Those selected for the next phase of “Viva University” come from 7 regions (Kotayk, Ararat, Armavir, Shirak, Tavush, Lori, Aragatsotn) and the capital. They will have the opportunity to explore and develop their skills in sales and customer service. The two-month courses are implemented by the joint efforts of Viva’s customer service and human resources departments.