15:57 | 26.03.25 | Նորություններ | 15564
Մեկնարկել է «Viva University»-ի հերթական փուլը: Շուրջ երկամսյա ծրագրի արդյունքում 31 հոգուց կազմված ուսանողների հերթական խումբը պրակտիկ գիտելիքներ եւ հմտություններ կստանա սպասարկման տարբեր, այդ թվում՝ մարզային կենտրոններում:
Ուսանողների այս խումբը եւս հնարավորություն կունենա կարեւոր բացահայտումներ անել գործատու-աշխատող եւ բիզնես-հաճախորդ շղթաներում ձեւավորվող հարաբերությունների մասին, հստակ պատկերացնել՝ ինչ է կորպորատիվ մշակույթը եւ ինչ առանձնահատկություններ, առավելություններ կարող է ունենալ առաջատար ընկերության բիզնես կառավարման մոդելը:
Viva-ի կրթական ծրագրի մասնակիցներին ողջունել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը՝ հորդորելով ակտիվ եւ անկաշկանդ մասնակցություն ցուցաբերել:
««Viva University»-ն յուրահատուկ հնարավորություն է կարճ ժամանակահատվածում առավելագույնը ստանալու համար: Երկու ամսում շուրջ քսանհինգ տարվա փորձառության նրբություններին տիրապետելն ամենամեծ ձեռքբերումը կարող է լինել ձեզ համար: Ձգտե՛ք ստանալ ձեր բոլոր հարցերի պատասխանները, լինել ակտիվ եւ սպունգի նման կլանել արժեքավոր ինֆորմացիան: Եղեք համարձակ, ճկուն, համբերատար եւ պատասխանատու՝ հաջողության հասնելու համար: Ձեզ տրված է հրաշալի հնարավորություն, փորձեք մասնագիտացման ճանապարհին առավելագույն արդյունք քաղել», - ասել է Արմեն Ավետիսյանը:
Ինտենսիվ դասընթացներն ու սպասարկման կենտրոններում նախատեսվող գործնական շփումները հնարավորություն կտան տիրապետել գործընկերային հաղորդակցման հմտություններին, բացահայտել միջֆունկցիոնալ հարաբերությունների եւ թիմային աշխատանքի կարեւորությունը: Ծրագրի մասնակիցներին կաջակցեն ընկերության՝ տարիների փորձ ունեցող մասնագետները:
«Viva University»-ի հերթական փուլին մասնակցության հայտ ներկայացրած ուսանողներն ընդգրկվել են 7 մարզից (Կոտայք, Արարատ, Արմավիր, Շիրակ, Տավուշ, Լոռի, Արագածոտն) եւ մայրաքաղաքից: Նրանք ինքնաբացահայտման եւ զարգացման հնարավորություն կստանան վաճառքի ու բաժանորդների սպասարկման ոլորտներում: Երկամսյա դասընթացներն իրականացվում են Viva-ի բաժանորդների սպասարկման եւ մարդկային ռեսուրսների վարչությունների համատեղ ջանքերով:

15:57 | 26.03.25 | Новости | 15514
В результате программы, продолжительность которой около двух месяцев, очередная группа, состоящая из 31 студента, получит практические знания и профессиональные навыки, пройдя практику в центрах обслуживания компании, включая региональные центры. Студентам представятся возможность узнать о важности взаимоотношений между работодателем и сотрудниками, а также между бизнесом и клиентами, составить четкое представление о том, чем является корпоративная культура и каковы особенности и преимущества модели управления бизнесом, применяемой ведущей компанией.
Участников образовательной программы Viva приветствовал генеральный директор компании Viva Армен Аветисян, призвав их к активному и непринужденному участию.
«“Viva University” - это уникальная возможность получить максимум за короткий промежуток времени. Освоение тонкостей двадцатипятилетнего опыта за два месяца может стать для вас огромным достижением. Стремитесь получить ответы на все свои вопросы, будьте активны и впитывайте знания. Для того чтобы добиться успеха, нужно быть смелыми, гибкими, терпеливыми и ответственными. Вам предоставлена замечательная возможность; постарайтесь извлечь максимум пользы на пути к освоению специальности», — заметил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Интенсивные занятия и практика в центрах обслуживания помогут студентам освоить навыки общения с партнерами, открыть для себя важность взаимоотношений между различными функциями компании и понять место командной работы. Участникам программы в этом будут помогать опытные специалисты компании.
Участниками образовательной программы на этом этапе стали студенты из 7 регионов Армении (Котайка, Арарата, Армавира, Ширака, Тавуша, Лори и Арагацотна), а также Еревана. Студентам будет дана возможность открыть для себя тонкости работы в сфере продаж и клиентского обслуживания. Двухмесячные курсы осуществляются совместными усилиями отдела клиентского обслуживания и отдела кадров компании Viva.