11:54 | 24.06.25 | Նորություններ | 15171
Երեւանում 5G ցանցի գործարկումից հետո, ապահովելով Հայաստանում ամենալայն ծածկույթը, Ucom-ը հայտնել է, որ մատուցում է 5G ռոումինգի ծառայություններ Հայաստան ժամանած օտարերկրյա այցելուների համար։
Միեւնույն ժամանակ, Հայաստանից դուրս Ucom-ի բաժանորդները հնարավորություն ունեն ռոումինգում օգտվել ժամանակակից 5G ցանցից ավելի քան 40 երկրում։
Ucom-ը շարունակում է ամրապնդել իր առաջատար դիրքը միջազգային ռոումինգի ոլորտում՝ իր բաժանորդներին ապահովելով հուսալի կապի հնարավորություն աշխարհի տարբեր անկյուններում։
Մասնավորապես, Ucom-ի բաժանորդները կարող են օգտվել նոր սերնդի ինտերնետ կապից Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Վրաստանում, Եգիպտոսում, Իտալիայում, Կիպրոսում եւ մի շարք այլ երկրներում։
5G-ն ռոումինգում հնարավորություն է տալիս օգտվել բարձր արագությամբ ինտերնետից, որն ապահովում է տեսազանգերի բարձրորակ կապ, տվյալների փոխանակում իրական ժամանակում, հարթ աշխատանք բարդ թվային ծառայությունների ու հավելվածների հետ։
«Ցանցի արդիականացման նախագծերից խոսելիս ես միշտ նշում եմ, որ մենք ձգտում ենք մեր բաժանորդներին տրամադրել լավագույն որակի ծառայությունները` անկախ նրանց գտնվելու վայրից։ Սովորաբար դա մարզերի մասին է, եւ մենք իսկապես 5G ցանց ենք գործարկել արդեն 35 մարզային քաղաքում։ Բայց պետք չէ մոռանալ, որ մեր սիրելի բաժանորդները որակյալ կապի կարիք ունեն նաեւ Հայաստանից դուրս, ու մենք մտադիր չենք սահմանափակվել նաեւ Հայաստանի սահմաններով», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Նշվում է, որ ամառային արձակուրդների ընթացքում առավել պահանջված երկրների համար ընկերությունը մշակել է «uTravel 3 ԳԲ» ռոումինգ փաթեթը՝ Վրաստանում, ԱՄԷ-ում, Եգիպտոսում, Հունաստանում, Կիպրոսում, Մոնտենեգրոյում, Իտալիայում եւ Իսպանիայում եւ մի շարք այլ՝ հաճախ այցելվող երկրներում հանգստացող բաժանորդների համար: Ընդամենը 4990 դրամ վճարելով՝ բաժանորդները կստանան 3 ԳԲ ինտերնետ 7 օրվա համար։ Փաթեթը հասանելի է մինչեւ սեպտեմբերի 30-ը։ «uTravel 3 ԳԲ» փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121*32#։ Այն կարելի է ակտիվացնել նաեւ Ucom հավելվածի միջոցով:
Այս պահին Ucom-ի բաժանորդների համար ռոումինգ ծառայությունները հասանելի են 163 երկրի 313 օպերատորների ցանցում։ Ընկերությունը մշտապես ընդլայնում է աշխարհագրական ծածկույթը՝ նպատակ ունենալով իր բաժանորդներին կապի հնարավորություն ընձեռել աշխարհի գրեթե ցանկացած կետում։
Ռոումինգ ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել մինչեւ Հայաստանից մեկնելը՝ Ucom հավելվածի օգնությամբ կամ հավաքելով *121#:

11:54 | 24.06.25 | News | 15259
Following the launch of its 5G network, providing the widest 5G coverage in Armenia Ucom is pleased to announce that it has become the first mobile operator in Armenia to offer 5G roaming services for foreign visitors arriving in the country.
At the same time, Ucom subscribers traveling abroad can access cutting-edge 5G networks in more than 40 countries worldwide.
Ucom continues to strengthen its leading position in the international roaming market by offering subscribers reliable mobile connectivity in different parts of the world.
Particularly, Ucom subscribers can now access next-generation mobile connection in countries such as the United Arab Emirates, Georgia, Egypt, Italy, Cyprus, and many others.
5G roaming enables high-speed internet connection, supporting seamless video conferencing, real-time data sharing, and smooth performance of complex digital services and applications.
“When speaking about network modernization, I always emphasize our goal of delivering the best quality services to our subscribers, regardless of their location. While usually I imply regional coverage, and we’ve already launched 5G in 35 regional cities, we must also remember that our dear subscribers also need quality connectivity abroad and we have no intention of limiting ourselves to Armenia’s borders,” said the General Director of Ucom, Ralph Yirikian.
It is worth mentioning that Ucom has introduced the “uTravel 3GB” roaming package for frequently visited destinations such as Georgia, the UAE, Egypt, Greece, Cyprus, Montenegro, Italy, Spain, and others. For just AMD 4,990, subscribers receive 3GB of internet valid for 7 days. The offer is available until September 30. To activate the “uTravel 3GB” package, dial *121*32#, or activate it via the Ucom mobile app.
Currently, Ucom subscribers have access to roaming services in 163 countries through 313 mobile operators. The company is continually expanding its global coverage to ensure that its customers stay connected almost anywhere in the world.
Note that roaming must be activated before leaving Armenia, either by dialing *121# or via the Ucom mobile app.