17:12 | 23.07.25 | Նորություններ | 22268
Շուրջ մեկ շաբաթ համաշխարհային կինոդեմքերն իրենց փորձն ու արվեստը ներկայացրել են միջմշակութային փոխգործակցության յուրահատուկ հարթակ դարձած փառատոնում:
22-րդ անգամ կյանքի փիլիսոփայությունն ու հաճելի ժամանցը կինոյի լեզվով համադրվել են մեկ վայրում: Ցուցադրվել են մրցութային ֆիլմեր աշխարհի տարբեր երկրներից, այդ թվում՝ Կաննի, Բեռլինի եւ այլ հեղինակավոր կինոփառատոններից:
Viva-ն արդեն 14-րդ անգամ հեղինակավոր կինոփառատոնի գլխավոր գործընկերն էր։ Ընկերության գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը փառատոնի փակմանը մասնակիցներին դիմել է Սյունիքից:
«Նվիրվածությունը սեփական գործին յուրաքանչյուրիս առաքելությունն է, եւ դուք էլ անմնացորդ նվիրված եք Ձեր կոչմանը։ Դուք դա անում եք հրաշալի. ստեղծում եք որակյալ բովանդակություն, մենք էլ զարգացնում ու հզորացնում ենք այդ բովանդակությունը մարդկանց հասցնելու ուղիները: Առհասարակ, որեւէ փառատոն, բացի իր ծրագրերից, արվեստի աշխարհի մարդկանց թույլ է տալիս բացահայտել այն ժողովրդին ու այն երկիրը, որում անցկացվում է փառատոնը: Որպես սյունեցի մարդ, ով նաեւ գնահատում է կինոյի աշխարհը, ուզում եմ հավատալ, որ Հայաստանից մեկնելու եք ամենադրական ընկալումներով ու տպավորություններով: Շնորհակալություն Հայաստանում լինելու, փառատոնին մասնակցելու եւ ձեր գործին նվիրված լինելու համար», - տեսաուղերձում ասել է Արմեն Ավետիսյանը:

17:12 | 23.07.25 | News | 22302
For nearly a week, prominent figures from world cinema presented their experience and art at the festival that has become a unique platform for intercultural exchange. For the 22nd time, the festival combined philosophy of life and enjoyable entertainment through the language of cinema. Competition films from different countries of the world were showcased, including highly prestigious ones from Cannes, Berlin, and other renowned film festivals.
For the 14th time, Viva served as the general partner of this esteemed festival. It once again highlighted Armenian creativity and determination to reach new heights in the field of art on the global stage. At the festival’s closing ceremony, Viva General Director Armen Avetisian addressed the participants from Syunik.
“Dedication to work is everyone’s mission, and you are completely dedicated to your calling. You are doing this wonderfully: you create quality content, and we are developing and strengthening the ways to bring that content to people․ In general, a festival is more than just its programs: it allows people in the art world to discover the people and the country it’s held. As someone from Syunik, who also appreciates the world of cinema, I want to believe you will leave Armenia with the most positive memories and impressions. Thank you for being in Armenia, for participating in the festival, and for your dedication to your work,” said Armen Avetisian in his video message.