09:54 | 09.05.26 | Նորություններ | 1775
ShinyHunters հաքերային խմբի կողմից GeForce Now-ի միլիոնավոր օգտատերերի տվյալների գողության մասին հայտարարություններից հետո Nvidia ընկերությունը հայտնել է, որ հաքերային հարձակումը չի վնասել իր սեփական համակարգերին։
Nvidia-ի հաղորդագրությունում ասվում է, որ միջադեպը վերաբերում է սերվերներին, որոնք կառավարվում են GeForce Now Alliance-ի հայաստանյան գործընկերոջ՝ GFN.am ընկերության կողմից։
Nvidia-ն նշել է, որ աջակցություն է ցուցաբերում հայաստանյան գործընկերոջը քննության գործընթացում։
Տուժած օգտատերերին կծանուցի GFN.am ընկերությունը։
GeForce Now-ի հայաստանյան բաժանորդներին խորհուրդ է տրվում ակտիվացնել երկկողմանի նույնականացումը և փոխել գաղտնաբառերը։

09:54 | 09.05.26 | Новости | 1565
После заявлений хакерской группы ShinyHunters о краже миллионов записей пользователей GeForce Now, компания Nvidia сообщила, что взлом не затронул ее собственные системы.
В сообщении Nvidia говорится, что инцидент каасется серверов, которые управляются армянским партнером GeForce Now Alliance - компанией GFN.am.
Nvidia отметила, что оказывает партнеру поддержку в расследовании. Пострадавшие пользователи будут уведомлены компанией GFN.am.
Армянским подписчикам настоятельно рекомендуется активировать двухфакторную аутентификацию и сменить пароли.