15:49 | 25.06.26 | Նորություններ | 794
Viva-ն շարունակում է հաջողությամբ ընդլայնել ոչ միայն «RED» սակագնային պլանի ծածկույթի աշխարհագրությունը, այլեւ գործընկերների ցանկը:
Կոնվերգենտ լուծում ներկայացնող «RED»-ը հասել է Հայաստանի երրորդ խոշոր քաղաք՝ Վանաձոր: Սա լավ հնարավորություն է այն ընտանիքների համար, որոնք ցանկանում են դառնալ Viva-ի բաժանորդ եւ իրենց հայեցողությամբ ընտրել ֆիքսված կապի հասանելիություն առաջարկող մատակարարի: Հանրապետության հյուսիսում Viva-ի «RED»-գործընկեր է դարձել OVIO-ն: Համագործակցության մեկնարկն ազդարարվել է Վանաձորում:
Viva-OVIO համագործակցության շրջանակում ծառայությունների եւ տեխնոլոգիաների համակցման արդյունքում «RED»-ը Վանաձորում կապահովի հարմարավետ ու մատչելի «երեքը մեկում» լուծումներ ընտանիքների համար: Այն նախատեսված է հարմարավետությունն ու որակը գնահատող հաճախորդների համար:
«RED» սակագնային պլանի բաժանորդները, բացի ֆիքսված ինտերնետից (մինչեւ 300 Մբ/վ արագությամբ), բջջային կապից եւ հեռուստաալիքներից, ունեն նաեւ «Kinodaran»-ից, «Иви» օնլայն կինոթատրոնից, «Yandex+» ծառայությունից օգտվելու հնարավորություն: Viva-ն հետզհետե հզորացնում է կոնվերգենտ ծառայություններ տրամադրելու իր կարողությունները, ինչը վանաձորցիներին թույլ կտա օգտվել բարձր վարկանիշ ունեցող մինչեւ 196 թվային հեռուստաալիքների փաթեթից։ «RED»-ը շահավետ ընտրություն է ընտանիքի համար եւ գործում է «բոլոր ծառայությունները մեկ փաթեթում» սկզբունքով:
«Viva-ն ստեղծել է հարթակ, որը բաց է գործընկերության, նոր հնարավորությունների եւ առավել արժեքավոր ծառայությունների զարգացման համար։ «RED»-ը պարզապես սակագնային պլան չէ. այն համագործակցության բաց մոդել է, որը միավորում է տարբեր ոլորտների գործընկերների ներուժը՝ մեկ փաթեթում առաջարկելով ժամանակակից եւ հարմարավետ ծառայություններ։ Մենք շարունակաբար ներդրում ենք կատարում Հայաստանի թվային էկոհամակարգի զարգացման գործում։ Ընդամենը երկու տարվա ընթացքում «RED» սակագնային պլանը դարձել է շուկայում ամենապահանջված կոնվերգենտ լուծումներից մեկը։ Այսօր արդեն համագործակցում ենք հինգ «RED»-գործընկերոջ հետ եւ փաթեթի շրջանակում ծառայություններ ենք մատուցում հանրապետության գրեթե բոլոր մարզերում, ինչպես նաեւ մայրաքաղաքի մի շարք վարչական շրջաններում», - ասել է Viva-ի Մարքեթինգի եւ hաղորդակցության վարչության պետ Դավիթ Գեւորգյանը։
Մեր երկրում թվային էկոհամակարգի զարգացմանը նպաստող այս գործընկերային մոդելն արդյունավետ հարթակ է դարձել 2024 թվականի գարնանը: Ընդամենը երկու տարում Viva-ի «RED»-ն իրական այլընտրանք է դարձել շուկայում առկա կոնվերգենտ այլ ծառայություններին:
«OVIO-ի համար այս համագործակցությունը միայն նոր ծառայության մեկնարկ չէ։ Այն մեր երկարաժամկետ տեսլականի կարեւոր մասն է՝ Հայաստանի բնակիչներին հասանելի դարձնելու արագ, կայուն եւ ժամանակակից թվային ծառայություններ՝ անկախ բնակության վայրից։ Ուրախ ենք, որ Viva-ի հետ համագործակցության շնորհիվ Վանաձորի ընտանիքներն արդեն կարող են օգտվել մրցունակ կոնվերգենտ լուծումից, որը համատեղում է բարձրորակ ֆիքսված ինտերնետը, բջջային կապն ու թվային ժամանցը մեկ փաթեթում։ «RED» սակագնային պլանների բազմազանությունը բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս ստանալ իրենց համար առավել արժեքավոր ծառայությունները՝ պահպանելով ծախսերի արդյունավետ կառավարումը։ Վստահ ենք, որ նման գործընկերությունները նպաստում են ոչ միայն հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացմանը, այլեւ Հայաստանի թվային վերափոխմանը եւ մարզերի տեխնոլոգիական ներուժի ամրապնդմանը», – ասել է OVIO-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Viva-ի Մարքեթինգի եւ hաղորդակցության վարչության պետ Դավիթ Գեւորգյանը Վանաձորում «RED»-ին բաժանորդագրված առաջին երեք բաժանորդներին պլանշետներ է նվիրել:
«RED» սակագնային պլանն ունի հիմնական եւ մարզային փաթեթներ: Հիմնական փաթեթները նախատեսված են բոլոր հաճախորդների, իսկ մարզայինները՝ բացառապես մարզերի բնակիչների համար: Մարզային փաթեթներն, ի դեպ, առաջարկում են բաժանորդագրության առավել մատչելի տարբերակներ:
Լինելով հաճախորդամետ եւ գնահատելով բաժանորդների կարիքները՝ Viva-ն շարունակաբար զարգացնում է ներկայացվող ծառայությունների հնարավորությունները: «RED» փաթեթներից օգտվողներին ընթացիկ տարվա հունիսի 2-ից միեւնույն ամսավճարով տրամադրվում է ավելի շատ խոսելաժամանակ, անսահմանափակ ինտերնետ եւ սիրված հավելվածներից առանց բաժանորդագրության վճարի օգտվելու հնարավորություն:
Viva-OVIO համագործակցության շրջանակում մարզերի բնակիչներին այժմ արդեն հասանելի է նաեւ նոր «RED 4900» սակագնային պլանը։ Այն ներառում է 20 ԳԲ ինտերնետ, 1000 րոպե խոսելաժամանակ, 300 SMS, ինչպես նաեւ տարբեր հավելվածներից օգտվելու հնարավորություն՝ առանց ներառված ինտերնետը սպառելու:
Viva-ն շահավետ լուծում կապահովի նաեւ «RED»-ից օգտվող բաժանորդների ընտանիքների համար: Յուրաքանչյուր ընտանիքում երեք անձ կարող է միանալ «RED Family» կանխավճարային սակագնային պլանի տարբերակներից մեկին եւ օգտվել դրանում ներառված բջջային ծառայություններից, ինչպես նաեւ հատուկ պայմաններով առաջարկվող այլ ծառայություններից:
«RED» սակագնային պլանից օգտվելու համար «Viva»-ի կանխավճարային բաժանորդները կարող են ուղարկել իրենց նախընտրած տարբերակի USSD հրահանգը: Իսկ ՀՀ այլ օպերատորների կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդները «RED»-ին միանալու համար կարող են օգտվել համարի տեղափոխելիության ծառայությունից: Նախատեսված են նաեւ «RED» սակագնային պլանի ընթացիկ փաթեթից մեկ այլ փաթեթի անցում կատարելու հնարավորություն:

15:49 | 25.06.26 | Новости | 493
Компания Viva продолжает успешно расширять не только географию охвата тарифного плана «RED», но и список партнеров.
«RED», представляющий собой конвергентное решение, достиг третьего по величине города Армении — Ванадзора. Это хорошая возможность для семей, желающих стать абонентами Viva и выбрать провайдера, предоставляющего доступ к фиксированной связи по своему усмотрению. Партнером Viva по тарифу «RED» на севере республики стала компания OVIO. О начале сотрудничества было объявлено в Ванадзоре.
В результате партнерства компаний Viva и OVIO, объединивших услуги и технологии, в рамках тарифного плана «RED» в Ванадзоре семьям станет удобное и доступное решение по принципу «три в одном». Оно разработано для клиентов, ценящих комфорт и качество.
Абоненты тарифного плана «RED», помимо фиксированного интернета (скорость до 300 Мбит/с), получают мобильную связь и телеканалы, а также возможность пользоваться услугами «Kinodaran», онлайн-кинотеатром «Иви» и сервисом «Yandex Plus». Компания Viva постепенно наращивает свои возможности по предоставлению конвергентных услуг, которые позволят жителям Ванадзора использовать пакет высокорейтинговых цифровых телеканалов, включающий до 196 каналов. «RED» — выгодный выбор для семьи, работающий по принципу «все услуги в одном пакете».
«Компания Viva создала платформу, открытую для партнерства, новых возможностей и развития наиболее ценных услуг. “RED” — это не просто тарифный план: это открытая модель сотрудничества, объединяющая потенциал партнеров из разных секторов и предлагающая современные и удобные услуги в одном пакете. Мы постоянно инвестируем в развитие цифровой экосистемы Армении. Всего за два года тарифный план «RED» стал одним из самых востребованных конвергентных решений на рынке. Сегодня мы уже сотрудничаем с пятью партнерами по плану “RED” и предоставляем услуги в рамках пакета в различных населенных пунктах почти всех регионов республики, а также в ряде административных районов столицы», — заявил начальник департамента маркетинга и коммуникаций Viva Давид Геворкян.
Эта модель партнерства, способствующая развитию цифровой экосистемы в нашей стране, стала эффективной платформой весной 2024 года. Всего за два года «RED» от Viva превратился в реальную альтернативу другим конвергентным сервисам на рынке.
«Для OVIO это партнерство — не просто запуск нового сервиса. Это важная часть нашей долгосрочной стратегии по предоставлению быстрых, стабильных и современных цифровых услуг жителям Армении, независимо от места их проживания. Мы рады, что благодаря партнерству с Viva семьи в Ванадзоре смогут пользоваться конкурентоспособным конвергентным решением, объединяющим высококачественный фиксированный интернет, мобильную связь и цифровые развлечения в одном пакете. Разнообразие тарифных планов “RED” позволяет абонентам получать наиболее выгодные для них услуги, сохраняя при этом эффективное управление затратами. Мы уверены, что такие партнерства способствуют не только развитию телекоммуникационного сектора, но и цифровой трансформации Армении и укреплению технологического потенциала регионов», — заявил генеральный директор OVIO Айк Фарамазян.
Начальник департамента маркетинга и коммуникаций Viva Давид Геворкян вручил планшеты первым трем абонентам, подключившимся к тарифному плану «RED» в Ванадзоре.
Тарифный план «RED» включает базовые и региональные пакеты.
Базовые пакеты предназначены для всех клиентов, а региональные — исключительно для жителей регионов. Региональные пакеты, кстати, предлагают более доступные варианты подписки.
Ориентируясь на клиента и оценивая потребности абонентов, Viva постоянно развивает возможности предоставляемых услуг. Начиная со 2 июня этого года, пользователи пакетов «RED» получат больше времени для разговоров, безлимитный интернет и возможность использовать любимые приложения без абонентской платы за ту же ежемесячную плату.
В рамках сотрудничества Viva и OVIO жителям регионов теперь доступен новый тарифный план «RED 4900». Он включает 20 ГБ интернета, 1000 минут разговорного времени, 300 SMS, а также возможность использования различных приложений без расходования включённого интернет-трафика.
Viva также предложила выгодное решение для семей абонентов, использующих тариф «RED». Три человека в каждой семье могут подключиться к одному из вариантов предоплатного тарифного плана «RED Family» и пользоваться включенными в него мобильными услугами: интернетом, голосовой связью, а также другими услугами, предлагаемыми на специальных условиях.
Для использования тарифного плана «RED» абоненты предоплатных тарифных планов Viva могут отправить USSD-команду выбранного варианта. А абоненты предоплатных и постоплатных тарифов других мобильных операторов Армении могут воспользоваться услугой переноса номера и подключиться к тарифу «RED». Также есть возможность перейти с текущего пакета тарифного плана «RED» на другой пакет. Более подробную информацию можно найти здесь.